Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (44)


Recommended Posts

Giova, scrie linistita ce doresti aici, esti bine primita! L-am vazut in poze pe bebe Edi [olala], era mortal cu sepcuta aia si cu falcute, si mie mi-ar veni in locul tau sa-l smotocesc toata ziua![pup] Cred ca Marco e mandru de asa fratior frumos!

Ursu, orice peste ii provoaca greata, nu ajunge la vomitat ca nu permit eu asta, pe mine m-au fortat sa mananc pielita de la lapte cand eram mica si nu vrei sa stii cata scarba am si in ziua de azi. Daca vad lapte cu pielita pe el, am frisoane.

Bun, eu ii dau Vigantol pentru ca e mai "rahitica"...si are gaura la piept. Bucura-te ca papa Raisa peste...

Daniela, stai afara cu ei cat poti, ai dreptate cu vremea urata, tot in casa, apoi sa ii tii ocupati....eu stiu ca si dupa ce vine de la gradinita, va fi musai sa stau cu ea. Ai inscris-o pe Ioana? M-am uitat prin poze, foarte mare a crescut, s-a inaltat ca Emma si e tare frumoasa [olala], iar de Rares nu mai zic nimic, ca un vero angelo arata, sa nu-l deochi![pup]

Cred ca ma duc la un puisor de somn, ma astepta pe maine degajarea bucatariei...am la lucruri...noapte buna!

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc frumos de urarile de Sf. Maria, va pup si imbratisez pe toate[pup]

Moni-asteptam vesti de acasa![pup]

Bee-sunt sigura ca primele 10 zile sunt cele mai grele si apoi totul a fi bine, ai grija de tine[pup]

AM pus cev apoze in drop,revin mai incolo cu detalii ca sunt prinsa la job, nici pe pitici nu i-am sunat sa vad ce fac azi.

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

[pup] de la noi!

Moniid="blue">, esti acasa? Nu te lasa Tudor sa scrii? Cum s-a acomodat Diana cu fratiorul?

Denisaid="blue">, am citit patania ta cu prietenii de familie. Cam delicat! Vorba Janinei, chiar daca il cunosc pe Dr, nu strica sa-l mai pomenesti si tu de fatza cu ei, cat mai frecvent si cat mai dragastos. Deci Emma se va intoarce in Canada plina de informatii! Super.

Danielaid="blue">, eu una ash vrea sa stiu daca ai tai se joaca impreuna? Cum mananca? Aceleasi lucruri/ lucruri diferite? Cum dorm? Etc. Chestii din astea despre copii. Daca Raresh o imita pe Ioana? Desi e de intzeles ca esti cu ei mai mult afara, nu mai spun ca sunteti si la maaare!

Janinaid="blue">, te tii de experimente culinare,da? Se pare ca si eu am acasa un zgarcit la vorba cum e Carla. Al meu ne trage de mana sau arata cu degetul. De ce sa se oboseasca vorbind? Face curent....Si de ce s-o eclipseze pe surioara care vb continuu ca e cazul ca nu e cazul.

Ingridid="blue">, a trebuit sa va apucati de zugravit ca sa plece si Diana noaptea la Bunica? Eu ma intreb ce trebuie sa fac s-o conving pe a mea sa doarma singura sau macar cu Razvan. Acum ducem munca de lamurire.

Despre noi. Petru doarme acum langa mine. Patul lui are evident tzepi, cum a avut si pt Ana si pt Razvi. Asa ca voi avea un patutz de copii "folosit" la 3 copii, aproape nou. [:D] EU mi-am mai revenit, au mai cedat durerile groaznice si sunt mai optimista, ca in curand o sa ma pot ocupa de toti 3. Momentan grija mea e doar cel mic, sa-l hranesc cum tb ca e inca galben rau.M-am cam speriat e drept cu icterul la el, ca a fost cam intens. Acum pare ca mai trece, dar e inca pronuntat. Tb sa-l hranesc aproape continuu, fiindca e somnolent si suge fff putin si adoarme. Ca urmare noaptea e un chin continuu, ca ash dormi, m-ash intinde si eu ca-s rupta de peste zi si nu ma lasa! Copiii sunt relativ cuminti. Cand sunt cu mine sunt destul de ascultatori, dar cum sunt mai mult cu ai mei, am mereu senzatia ca-i speculeaza! Adica sunt mai neastamparati si mai neajutorati decat cu mine. SI parca au inceput sa se mai certe si intre ei, ceea ce pana acum nu se prea intampla. I-am cantarit si Razvan e exact cum pare: zdravan si solid 14 kg, iar Ana 16 kg la 106 cm (numai bine, zic eu). De Petr sunt amandoi fascinati, vor mereu sa-l mangaie si sa-l atinga. Si Ana cere informatii de genul: nu mananca lapte cu biberonul ca noi? nu mananca nici banane ca Vladutz (verisorul ei de aproape un an)? DE ce are pansament la buric? E simpatica. Razvan e exact ca de obicei: bland. Nu pare gelos, nu e schimbat cu nimic. Ieri dormea singur la pranz, eu eram cu Petru, s-a trezit un pic maraind, l-am chemat langa mine in sufragerie si a mai inchis putin ochii langa noi. Sa va zic ca aseara a mancat vinete impanate? [alcool] Ii plac mancarurile cu gust picant.

Cam atat despre noi. [pup]

 

 

 

 

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau gagici,am sosit in sfarsit doar azi acasa.

Multumesc tuturor pentru majorete si felicitari [pup][pup][pup] ... !

Eram sigura ca ma externeaza ieri, numai ca n-a vrut pediatra pentru ca are Tudor bubite de la caldura.Si azi am iesit doar ca am semnat pe propria raspundere! Revin cu amanunte mai incolo - sper.Acum astept sa apara Diana acasa sa vedem ce fata face,ca nu am anuntat-o ca am sosit,am vrut sa fie surpriza !

Am pus deocamdata cateva poze cu bebe-sumo [:D] la semnatura.

 

MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONII-super ca ati ajuns acasa, WELCOMEE!!

Am incercat sa te sun in ultima ora si nu se facea cum trebuie legatura, paote nu aveai semnal dc zici ca tocmai ce ati ajuns-Tudor e un scump si are niste falcute superbe,papa bine, cum doarme?

Tu cum te simti,toate bune?

Bee- ma bucur pt vesti si ca incet-incet Octavian scapa de icter, iar cu dormitul, ar fi bine ca Ana sa se culce separat de Razvan,asa ar fi mai simplu pt otata lumea, banueisc ca mama ta ii poate citi povesti si apoi adoarme,nu?

Pupici la proaspetele mamici si sa aveti lapti cmult.

Ingrid- tu ce mai zici?

Ursu- s-a prins bebe luna asta?

Eu azi sunt trsita, dar sper sa imi revin,avand in vedere ca merg la lunch cu un coleg fain[:D]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari!! si voua sa va traisca copilasii.

Moni ce bebe scump ai!!! Bine ati ajuns acasa

Bee sa stii ca si eu am simtit mai intens ultima operatie, dar pana la urma te refaci. Iar icterul nu o sa treaca asa de repede. Daria a avut. Ma tot duceam cu ea la spital ca mi se parea ca s-a intensificat. Mi-e mi.au spus sa nu o mai alaptez ca asta o oboseste si mai mult. Pune-l la soare. Nu stiu cum ar fi mai bine la tine. Pe Daria o puneam in fata geamului sa prinda macar cele cateva raze de soare razlete, dar de era noiembrie.

 

........eu sunt franta. am facut ieri o criza de fiere, toata noaptea am vomitat, si azi am ajuns la ora 8 de la servici.[bang]

 

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica bine ai revenit acasa, am vizionat pozele - astept sa povestesti reactia Dianei si despre cum ai nascut.

 

Mira imi pare rau sa aud ca ti-a fost rau, baga ceaiuri (anghinare stiu ca e bun) sper sa te simti mai bine maine.

 

Bee asa facea si Carla eu totusi sper sa nu te streseze in halul in care a facut-o ea, sa inceapa sa vb spre 3 ani jumate!! Siin tot timpul asta sa stii ca e sanatos copilul dar dintr0un motiv care iti scapa nu isi da drumul la vorbit, credeti-ma ca intre 2 ani si 3 am imbatranit 10! In fine acum a trecut, ne chinuim sa facem propozitii.

 

Imi moare bateria la netbook va pup pe toate!

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Am terminat cu zugravitul, luni s-a facut bucataria ca prin minune, pana la ora 23, iar eu pana la 4 dimineata am pus toate la loc in liniste si pace. Rafturile sotul, ce e in rafturi, eu. Munca multa.

Ieri am fost la pasapoarte, sa-i depun Dianei cerere, acum mergem din nou, e o coada.....ma dispera sa stau cu ea la cozi. Dar fiind in Mall, mancam acolo, o mai dau pe jucarii si trece timpul.

Moni, welcome back, Tudor e superb [olala] si mare, intradevar. [pup] si sa fie sanatos si mancacios! Ce zice Diana?

Fug in Mall.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Cei mici dorm, asa ca putin timp am si eu. Mai ales ca ieri uitasem niste lucruri.

Lilianaid="blue">, condoleante! Ai avut o perioada tare grea. Poate pana vine bebitza va fi mai bine.

Andaid="blue">, sa inteleg ca Mark profita de prezenta bunicilor!

Ingridid="blue">, sa va fie de bine reamenajarea. Inseamna ca Diana s-a intors acasa?

Moniid="blue">, vazut poze cu bebe Tudor sumo, e superb! Cum e cu bubitele? Si tu? Ti-ai revenit? Potzi sa tzii in brate asa un bolovanel?

[pup] ca gata bateria.

 

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...