Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (44)


Recommended Posts

WOW Moni, super fain ai nascut. Sunt sigura va fura dureri puternice si cele cateva contractii dureroase, dar ai scapat! Esti de dat exemplu la cele care vor sa nasca natural: se poate si asa! Cand l-am nascut pe Razvi la tine ma gandeam: uite cum pot altele sa nasca usor, sa se dilate, etc. Poate mi se intampla si mie. SI n-a fost sa fie la mine. Bine ca n-ai avut probleme, mai ales ca tu esti cu ochii si Tudor a fost maaaare. Si Razvi a avut aproape 4 kg, dar nici gand nu parea asa barosan.

Petru al meu, sta si doarme acum ca e zi. Se pregateste pt la noapte. Cred ca inverseaza noaptea cu ziua. [bang] Are o mare grija de sanatatea mea mentala si fizica. Sa simt ca am copil si uterul bine taiat, la noapte cand o sa ma scoale din ora in ora. O ora supt, una somn agitat. Soarta.

 

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni[pup]ma bucur ca ai avut asa o nastere usoara, ca si mine[cool] , durerile alea le uiti rapid numai cand te uiti la bebe uiti de tot ce a fost greu...daca nu le-ai si uitat deja[:D]. Cand am citit cum ai nascut zici ca mi se derula filmul din ziua in care l-am nascut pe Ianis[:D]...si tot asa nu ma asteptam nici io sa fie un barosan[:D]...numai ca io am terminat toata treaba in doua ore, cu tot cu drumul pana la spital[:D]...si eu am avut parte de o moasa super care m-a ajutat foarte mult si a fost tare de treaba si tot asa nu a vrut sa ia bani, dar i-am pitit rapid in buzunarul ei, am prins drag de ea.Eu am ajuns cu dilatatie 4 si la o ora am avut 10[cool].

No bine ca ce a fost mai greu a trecut si acum sunteti acasa , cuminti, frumosi si papaciosi...bine ca ai laptic....Ianis si acum ma tzatzaleste[:D]...inca mai am frate de imi suge din una si curge si din cealalta...cine mai e ca Fulga??? Io[:D].

[pup] si la Dia care cred ca e incantata de bebe.

 

Inca mai pot cat de cat[:D]...am noroc ca a venit Mitica duminica si sta o saptamana acasa, duminica asta pleaca iar si iar raman singura[bang] acum de data asta numai o saptamana, abia astept sa vina mami din concediu ca ma omoara terminatorii astia...Ianis mai nou zici ca e maimuta cataratoare , unde isi poate ridica cracii e hop pe sus, apoi nu conteaza ca e scaun,coltar,masa el se catara...in schimb Iarina ma termina cu aranjatul "patului" sub masa, acolo doarme mai nou de cand sunt tot singura si stam la mami , culcusul ei e sub masa, isi aranjeaza o gramada de perne printre picioarele scaunelor si acolo se culca, ca un sarpe sta incovoiata...ma mir cum de nu o dor toate cele[:D] ca am intrebat-o daca nu o dor spatele si mi-a raspuns ca acolo ii cel mai comod loc de dormit[bang]........adevarul e ca lucrarea asta o faceam si eu cand eram mica[:-)))] o inteleg.[:D]

 

Ali[mamica] de

[copil] IARINA (16.02.2006) si [bibe]IANISid="size2"> (04.04.2008)id="blue">id="size1">id="red">

 

Comorile lu' mamaid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit acasa Moni si bebe Tudor!Am vazut pozele e un dulce si un scump bun de pupacit... zici ca-i de 2 luni[:D]. Sa fie sanatos si sa va bucurati de el.

Moni ai avut o nastere usoara... dar atatea ore de asteptare cred ca pe mine m-ar termina psihic[bang].

Ma mir ca la cat de barosan era bebeloiu nu ti s-au rupt membranele... si io care credeam ca din cauza ca Nicolas era mare(3,800gr) mi s-au rupt membranele la doar 36 sapt.

Oricum am emotii sa nu patesc la fel si cu bb2... pt ca deja la 15 sapt are valori de 16sapt si 2 zile[bang] iar DNP ul in loc de 9 febr s-a devansat la 30 ian[:D].

Cat despre sex... sa nu va mai tin in suspans ca m-ati interbat toate... se pare ca dorinta lui Nicolas de a fi surioara nu va fi indeplinita... 80% se pare ca este baietel... ramane de vazut la urmatoarele echo daca se schimba ceva. Oricum eu sunt incantata si nu-mi doresc decat sa fie sanatos..iar pe Nicolas avem timp sa-l convingem ca e mai bine pt el ca e fratior... mai ales ca toti prietenii nostrii care au cate 2 copii au DOAR baieti[:D].

Singura ciuda mi-e ca alesesem un nume de fetita f. frumos ... bine ma mai oftic ca am vazut niste modele de cercei asa frumosi... dar asta e...

In schimb sunt fericita ca o sa am 2 baieti care ma vor iubi mai mult pe mine[:D] si ma consolez ca viata de barbat e mai usoara decat viata unei femei.

 

Mi-a mai zis nenea dr. sa nu fac efort ca am placenta cam jos si sa asteptam sa mai urce. [bang]Mi-am dat seama dupa ce am plecat de-acolo ca o cauza poate fi faptul ca stranut cam de 30-50 ori de zi f. furtunos uneori in cascada... de cate 10orila rand[bang]si imi suflu nasul mai tot timpul. Sper sa treaca vara... stiu ca ma injurati ca-mi doresc asa ceva dar e singura mea sansa sa ies din starea asta naspa provocata de alergie.

 

BEE- iti doresc sa te refaci cat mai repede si sa ne pui si poze cu bb Petru si chiar sa ne mai povestesti cum reactioneaza fratii mai mari... daca ii implici sa te ajute sa il schimbati/imbaiati pe bebelus.

 

MIRA - sanatate si tie.

 

GIO - multumesc mult. L-am vazut si pe bb Edi al tau este un dulce si un scump, ma bucur pt tine ca esti fericita si ca poti sa-i iubesti pe amandoi baietii fara sa faci diferenta. Si Marco a crescut frumos si este un dulce... Eu am niste prieteni care au tot 2 baietei dar ei fac diferenta intre ei... culmea baiatul cel mare este favoritul si i se fac toate mofturile iar cel mic este cam oropsit desi mie imi este f drag praslea al lor e foarte lipicios si pupacios si se joaca cu oricine fata de primul care nu prea suporta sa socializele.

 

DENISA - cum fu lunch-ul?[olala]

 

INGRID - sa stapaniti sanatosi casa nou amenajata si sa va bucurati de ea.

 

In rest... va salut si va[pup]pe toate.

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si pe ziua de azi! Noi bine-mersi dupa o noapte ceva mai furtunoasa, ca n-a prea dormit bebe decat cca 2-3 ore maxim legat,iar acum ziua n-a dormit mai mult de o ora legat.Dar mai sta si frumusel cu ochii in tavan (inclusiv noaptea),mai chitzaie,mai se cere la san ... macar a luat-o frate-meu pe Diana la 10 si a dus-o la mami,deci e liniste momentan [olala] Dimineata pe la 8 Diana se trezise,dar era in pat,bebe incepe sa chitzaie,eu nu-l bag in seama ca motzaiam [nani],iar Diana se ridica si zice : " MAMI AI GRIJA DE BEBE TAU!" [mariaj] Am gasit si metoda sa o tin pe Diana cat de cat la distanta de Tudor: sa il las la putza goala in pat.Merita sa o vedeti aseara cum dadea tarcoale patului dar ... la cca un metru distanta [:D]

Cam chitzaie flacaul,sa vad daca apuc sa va mai raspund acum sau mai incolo ...

Am mai pus poze cu Tudor si Diana,inclusiv o comparatie Diana-Tudor

http://www.dropshots.com/monica70#date/2009-08-19/13:53:33

[:D] vezi ca totusi seamana ?

 

Fug ca iar vrea papa ,de fapt vrea in brate [:-@] si suge maxim 10-15 minute dupa care adoarme ... si peste juma' de ora iar e treaz [bang]

 

MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola,

Moni bine ai revenit acasa . Am vazut de ieri pozele , dar nu stiu de ce nu puteam pune comntarii. Moama , da cu cine semana asa grasnel ca nici unu nu sunteti ?[:D]

As vrea sa trecem sa va vedem sa imi spui cand iti convine mai bine pt voi dimineata sau dupa masa , saptamana viitoare.

Si sa ma declar imbecila ca am cumparat tricouri pt ambele Diane, pt Marco si pt alte 2 fetite pietene si le-am uita pe toaate in Spania . Ce oi face acum cu atatea [bang], nu stiu ca am luat inclusiv unul pt Clara , si cred ca cel putin 3 sunt aceasi culoare [:D], asa-i cu atatea bagaje , dar pana acum nu mi s-a intamplat sa uit chiar atea. Deh le-am pus bine in ultimul sertar si fix acolo nu am mai apucat sa deschid.

Clara si aseara si acum nu mai vrea sa doarma cu mine ci cu fratele meu [:D], cica ii place de el ca e frumos , e delicios

[alcool][:D]

Ingridam citit ca ati fost ieri la pasapoarte , si noi am fost [:D], noi am fost in jur de 10 si am primit bilet pe vineri , asa ca maine iar mergem . s-ar putea sa trecem maine sa va vedem asa scurt , dar nu promit nimic ca mai am o gramada de chestii de facut , trebuie sa vad cum le rezolv pe toate .

 

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea,

LILI- ma bucur ca e ok bebe si lasa ca poate se mai schimba, eu tot sper pt voi sa fie fetita[:D]-eu zic din experienta ca e mai k cu ele pin ape la 9-10 ani cand incep grijiile legate de curtezani, pe cand cu baieti e mai greu de lucrat cand sunt mici[bang]

Am fost ieri la naturista si am gasit solutia pt tine, dc nu gasesti medicamentul zi-mi si o sa ti le iau eu de aici, ok?Mi-a zis ca e f. safe si bun, se cheama- PASCALLERG TABLETE

Legat de lunch-a fost ok chiar dc a trebuit sa imi spun povestea cu ajunsul in canada, eu ce pot sa zic a tipul este f. politicos si bine crescut si incapatinat ca un GEAMAN- in sensul ca imi face zilnic complimente(eu i-am zis mai usor ca nu sunt Angelina Jolie), el tot insista, i-am zis sa fie realist ca femeile de clasa nu stau sa lucreze la fabrica de cafea[:D]dar el nu si nu-tar eis curioasa ce mai e astazi ca avem o sedinta de 2,5h si face si el parte din ea[alcool]-parca vad ca iarasi incepe ce bine imi sta in fuste, ce picioare am si etc- faza e ca are 2 fete mari de 23 si 26ani,el zice ca sa fim amici, mai vedem ce si cum[:D]

Moni- f. faine pozele, cum merge cu alaptatul,dar cu somnul?

Diana cand incepe gradi - la 1 septembrie?

 

EU nu vreau sa va indispun cu vestile de la medic, ma lupt sa nu dau coltul sau sa ajung la operatie, astazi ma agat de faptul ca am vazut copiii pe camera si erau bine,Emma imi citea pe Zdreanta cel cu ochii de faianta[:I]

Revin,merg sa rezolv ceva si sa imi iau cafeaua[:)]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Pana acum m-am uitat la pozele superbe ale lui Moni si l-am admirat pe frumosul Tudorel si pe Dia si pe mami. [olala] Mi-a placut si poza cand tati Ghita se uita la bebe mic.[:)]

Asteptam cu nerabdare si poze cu bebe Petru de mami Brandusa, sa vedem si fratiorii cei mari.[olala]

BRANDUSA[pup], sper sa ii treaca icterul lui Petru cat mai repede.

MONI[pup], chiar ca seamana Diana cu Tudor, la inceput nu mi-am dat seama care e Diana si care e Tudor.[:)]

LILI[pup], felicitari pentru baietel, vorba ta, important e sa fie sanatos, sunt sigura ca incet incet se va obisnui Nicolas cu ideea.

Cum mai esti cu alergia? Respiri mai bine?

MIRA[pup], imi pare rau ca ti-a fost rau, refacere rapida, imi imaginez ca deja te simti mai bine.

 

Am putina treaba, revin si mai scriu.

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Moniid="blue">, e clar ca seamana Tudor cu Diana (si amandoi cu Ghita?). E tare dragutz. 2-3 ore legat? [olala] Vise! Io nu am bafta asta. Al meu cred ca trage tare sa recupereze.

Lilianaid="blue">, vei fi o mamica rasfatata cu 2 baieti + taticul lor! Super. Cat despre placeta jos inserata, eu am avt 2 sarcini cu problema asta. La Ana fu jos si a ramas relativ jos (5 cm de col). La Petru a acoperit colul in primul trimestru, motiv pentru care si sangeram. Doctorita cand a vazut a zis ca ma opreste si de la efort si de la .......(alte lucruri mai placute). Sa mai zic ca era si anterioara si era riscul sa adere la operatie? Eeeei si totul a fost ok, a urcat nesperat, era cumva pe mijlocul uterului cand am nascut, cu operatia nici o legatura, etc. Asa ca gandeste optimist. Sigur va fi mai bine cand vei scapa de alergia asta chinuitoare.

AnaMid="blue"> deci Clara il prefera pe fratele tau? Si a mea e topita dupa fratello, mai ales ca noi il vedem asa de rar desi locuim nu numai in aceeasi tzara, dar chiar in acelasi orash. [:D]

Aliid="blue">, mortala Iarina cu obiceiul ei de a dormi sub masa.

Ursoaicoid="blue">, cum esti? Gravidutza? Tu ai fost anul trecut in Bulgaria la Sf Constantin si Elena? Parca asa imi amintesc. Erau calde piscinele? Ca am inteles ca acolo ar fi ceva ape termale si baze de tratament........Daca tot am pierdut orice forma de balaceala anul asta, tare mi-ash dori o piscina cu apa calda mai la iarna, dar nu ma indur sa merg la Felix sau Herculane, ca e departe. Parca Bulgaria e mai aproape, nu mai spun de trafic ca e mult mai liber.

Bebele meu cel mai mic, iar doarme ziua si suge noaptea. [bang]

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Moni s-au cam asemanat nasterile noastre. bine ca nu ai ajuns la perfuzie ca tare naspa sunt contractiile astea false.

Ochii lui Edi cred ca vor fi tot albastrii[bang]. Daca la inceput era un albastru inchis si speram sa se faca verzi, acum sunt tot mai deschisi. Nu chiar ca a lui Marco la 6 sapt., dar pe-aproape.

Oricum bb Edi seamana cu mine cand eram bb, intr-adevar e mai frumos ca marco cand era bb, e exact bebele pe care-l visam. dar pt. asta ii iubesc la fel de mult pe amandoi.

superbe si pozele voastre.

Lili sanatos sa fie bb2, si marco vroia surioara, dar e topit dupa edi si daca la inceput, mai vroia sa-l dea la schimb pt. o pisica, o masinutza, un trenulet...acum nu se desparte de el si nu concepe sa plecam undeva fara Edi.

Ii iubesc la fel de mult, cu toate ca sunt cu gura mai mult pe Marco, caci s-a cam purcelit de cand suntem la bunici. isi va reveni el cand ajungem acasa si-si va relua programul.

[pup] la toate fara discriminare.

 

_________________________

Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

poze(1)id="blue"> poze(2)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...