Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (44)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA hai ca tot la coada te lasai ca voiam sa iti zic mai multe,dar acum ma blocasi [bang] Care-i treaba cu tiroida? Au iesit prost analizele? Trebuie cumva si operatie,nu-i de-ajuns tratamentul? Sper ca nu ...

Cat despre curtezan,lasa ca se simte si el mai tanar prin faptul ca il bagi in seama macar [:D] Daca e geaman e clar,astia-s simpatici foc,dar trombonisti si gagicari.Cel putin cei pe care ii cunosc eu - de masculi zic.Mai revin io sa iti zic una-alta sis aiti raspund la intrebari.

URSULINA felicitari inca odata,o sa treci urgent numai vezi ca e si gata faculta! La alea cu .ro nu ma pricep deloc [:I]

 

MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GIOVA suntem de coma tu nu vrei albastri si ai parte,io vreau si cred ca tot caprui or fi.Ce sa zic ... tzapene gene are soacra-ta [:D] Baga o info si mie,de cand au voie in balansoar (bouncer) ? Ca n-apucai sa mai scotocesc de cateva capitole bune pe la zmeurici in cautare de info ...

MIRA bine ca ti-ai revenit.De falcute si smotocit ... mie deja mi se pare ca s-a mai subtiat un pic in obraji deja de cand am ajuns acasa.Dar si Diana era si e bucalata,bine proportional cu gabaritul ei evident [:D]

 

MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa multumesc pt tablete.. vad daca se gasesc pe-aici daca nu... poate ii mai prind pe prietenii lui socra-miu care vin din America .. si poate gasesc ei pe-acolo, daca nu... probabil ca o sa treaca vara si se rezolva[:D].

Ai grija de tine, sanatate multa si... nu stiu ce sa zic ca nu ma pricep la tiroida.

 

URSULINOOO - lasa-ma ca si-asa Nicolas mi-a zis sapt. trecuta ca mai intai surioara mami si apoi pe fratior o sa-l luam de la magazinul de bebelushi[:D]. Atatea detalii imi dadea in legatura cu presupusa sora din burtica.... ca eu deja mergeam pe mana lui... dar decand am aflat ca mai sigur e baietel... nu-i mai zic nimic... Azi i-am zis ca are mama 2 baieti... si el mi-a raspuns ca tati nu e acasa[bang].Eu i-am zis ca e vorba de bebelush... si n-a mai zis nimic. Ma intreaba zilnic cand vine Mos Craciun, cand punem bradul si cand vine bebelushul[bang]... sa-i spun cate luni mai sunt[:D]. Ba mai mult... azi m-a intrebat cand vine primavara[alcool].

Tu spor la imperechere[olala].De Raisa nu mai zici si tu nimic.. o duci la gradi?

 

ANDA - ma bucur pt Mark ca s-a distrat cu bunicii si ca nu a suferit dupa ei. Nicolas ne-a cam disperat ... ca intreaba de bunicul si noi i-am zis ca a plecat la tara si ne tot intreaba cand vine , cat mai sta si de ce nu vine odata.Cel putin cand mergem la mama imposibil sa nu zica ceva de el.[q]

Cu alergia sunt nasol... azi pana pe la pranz mi-a fost si mie bine , nu am avut nasul infundat, n-am stranutat, am putut sa stau pe-afara dar cum s-a pus caldura cun m-au apucat toate cele si m-am baricadat in casa[bang]... nu ca aici n-as mai suferi...dar in aer liber mi-e si mai rau.

 

MONICA- sper ca bebeloiul sa-si formeze programul cat mai repede.

BRANDUSA - tie iti doresc multa rabdare si putere .

 

ANA , INGRID, MONI... intalneala placuta.

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA imi pare rau ca iar ai program d-asta si cu bebe3 [bang] Am o multime sa te mai intreb,dar n-apuc acum ca a sosit si Diana cu taica-su si mami.

Deocamdata mami o dusuleste pe Diana,ca Tudor inca doarme.

Ghita a scos azi pe hartie o multime de fotografii - ca n-am scos de vreo juma' de an nici cu Diana.Si a reusit de-a bagat toate actele pe la primarie [pk],a fost si pe la pediatra de i-a dat vigantol si ferrum haussman ,asta pentru mai incolo.

Mie mi-a zis ginecologul si asistenta sa mai iau multivitamine si fier,cu fierul sunt ok dar cam la limita.Am si inceput ca aveam acasa.Si mai am si niste CA+D2 il iau si p-ala.

 

 

 

MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene dar ce-aveti cu gemenii ca al meu e geaman si nu e trombonist deloc... ba mai mult io am fost trombonista[:D]. Cumnosc si eu gemeni gagicari, laudarosi... defapt cred ca gura e de ei ca la fapte cred ca-s prastie.... dar al meu e din categoria cealalta. As vrea eu sa vorbeasca mai mult, dar e un secretooos...

 

Chiar asa Gio noi vrem cu ochi albastri... pana si Nicolas se plangea acum juma de an ca vrea si el ochii albastri ca mami[q]... defapt el spera ca sora-sa sa aiba ochi albastri... eu sper sa-i aiba macar frate-su. Si Robert e disperat sa iasa copilul cu ochi albastri... daca primul n-a reusit. Poate am si eu noroc de data asta si fac un baiat sa semene cu mine(ca si tine) ca si-asa toata lumea m-a zapacit ca Nicolas e taica-su intreg[bang].Eu zic ca nu e... dar impactul general asta este.Tepene rau genele de la bunici... si eu am ochi albastri tot de la bunica din partea tatalui[:D] si mama era disperata ca am semanat cu soacra-sa. Defapt in copilarie aveam un mare complex ca am ochi albastri... ca acasa faceau misto de mine si-mi ziceau :"ochi albastri fundul broastei"[q]... abia mai tarziu cand au inceput "curtezanii"vorba Denisei am inceput sa ma mandresc de ochii mei ca erau apreciati[olala].

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu repede ca in curand ma duc sa ii citesc piticului, ca azi e seara mea.

MONI, pai avem carti aduse de socri din Romania, eu am dat comanda pe net si am platit online, le-au venit acasa si ei doar le-au adus.

Iti zic maine care sunt, oricum sunt cateva dragute foc, altele nu prea le-am nimerit, ca pe site nu vedeam cum sunt in interior si nu prea aveau poze.

Gata, fug la citit, intru maine, ca in seara asta ne bagam la X files.

[pup] si sa aveti o noapte linistita.

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili la noi si bunica din partea tatalui meu e cu ochi albastri...asa ca nu stiu de unde au luat copiii genele...insa sper sa se schimbe macar la Edi.

Moni eu pe marco l-am pus in bouncer de la o sapt. dar era tapan ca si Tudor, pe edi l-am pus, dar tare firav parea...si culmea ce se linistea acolo. cand mergem acasa acolo ii va fi locul...acum e mare si voinic.

Alaptat culcat si eu am prestat pana am venit in Alba. mai ales noaptea...dar nu-mi placea ca adormeam si Edi papa si adio ragait[bang].

acum ii dau din fund, operna de alaptat nu e cu mine si presimt ca plec cu dureri de spate.

 

gata, e timpul sa-mi iau plozii si sa plecam la apartament.

o noapte usoara mamicilor.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-cu tiroida este ca eu speram, sa reduc pastilele si sa scap de operatie,dar slabe sanse deocamdata, am de facut teste si ecografii si apoi mai decidem,deocamdata eu ma lupt si nu cedez la operatie.

Legat de gemeni-colegu' e f. Ok si simpatic si politicos si glumet,ceea ce ajuta la moralul meu, azi pt ca am tot fost in sedinte , e drept am avut una impreuna dar special am stat in fata lui( si nu linga le- asa ar fi avut acces prea mult la picioarele mele) ca sa il chinui un pic[:D], a reusit sa observe ca nu sunt in apele mele asa ca maine vrea sa vorbim- am zis ca ma vedem,el insista ca cica e ingrijorat ca stie ca tot merg pe la medic..

Is cam rupta de oboseala ca de 3 ziel nu ma odihnesc ca lumea si uite asa am ajusn la 53,6kg ca tot ma plingeam ca aveam 54,8-deci o tai la laborator si apoi acasa.Pe maine si o seara buna

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulie.aug09
Lili la noi si bunica din partea tatalui meu e cu ochi albastri...asa ca nu stiu de unde au luat copiii genele...insa sper sa se schimbe macar la Edi.Moni eu pe marco l-am pus in bouncer de la o sapt. dar era tapan ca si Tudor, pe edi l-am pus, dar tare firav parea...si culmea ce se linistea acolo. cand mergem acasa acolo ii va fi locul...acum e mare si voinic.Alaptat culcat si eu am prestat pana am venit in Alba. mai ales noaptea...dar nu-mi placea ca adormeam si Edi papa si adio ragait[bang].acum ii dau din fund, operna de alaptat nu e cu mine si presimt ca plec cu dureri de spate.gata, e timpul sa-mi iau plozii si sa plecam la apartament.o noapte usoara mamicilor.[pup]
align="right" id="quote2">GIO mor de ras,intrasi deghizata [8D][:-)))]REVIN CA-S CU POMPA IN ACTIUNE ACUM ...
MONI cu DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006) si TUDOR - BEBE SUMO (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...