Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (44)


Recommended Posts

Moni-eu am asa o presimtire ca flacaul tau va iesi f. rapid simbata de dimineata si uite as ava im[paca pe toata lumea- ma gandesc ca si dc nasti cu orisicine, la cat de repede se va derula totul,c e mai conteaza care medic este,nu-i asa[:D] Legat de bombe-una e in legatura cu socrii, ami exact soacra-mea,din ciclu" vb ca sa ne aflam in treaba" sau doar de dragul de a ne auzi vorbind- citez" mama, tare dragalsi sunt copiii si Alex e asa de scump si dulce, im vine sa il pap tiot- eu zic sa mai faci unul , ca sa avem 4 nepoti"- eu zic" eu mi-am facut norma, am indeplinit doleantele voastre cu fata si baiat, zic e randul cumnata-mii si o intreb, va mutati in canada dc il fac si pe al 3-lea"(ea cred ca nu stie ca eu nu mai pot avea copiii, dar de batrinetiile[alcool])-si normal ca a zis ca nu poate ca e gradina,casa si etc.. Bomba 2- e ca nu stiu cum se face, ca acuma cand am mai pus 1,5kg pe mine[q][bang]-se gasira 2 masculi insurati amindoi, sa imi faca avansuri, desi sunt baieti de treaba, si nu e deocamdata vorba decat de iesit la un lucnh sau vorbim diverse, am senzatia ca ei vor sa "push" spre ceva mai mult- de unul nu mie jena ca e coleg si saracul are fata e 26 ani si cred ca va deveni treptat inofensiv, dar celalalt ne e prieten si nu prea stiu cum sa il domolesc frate..ceva sugestii[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA noa io ce ziceam ca cum pune oleaca de clisa pe ea o slabanoaga devine mai sexoasa? [:D] Cu babalacu' scapi usor cred, da' cu pretenu' mai complicat.Am si io o sugestie si impaci si capra (soacra) si varza (masculii) : mai fa un bebe [:-@] da' de ce zici ca nu mai poti avea copii? De la tiroida? ca cezariana nr. 3vad ca functioneaza [pk]
MONI [gravi] [baietel] s39+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa f simplu cand esti cu ei vorbesti intr-una de Dragos si le trece. Garantat. Cat despre Alex te inteleg cu luatul de devreme dar numai daca el e cooperant (Carla nu a fost in legatura cu vorbitul, n-a repetat niciodata la cerere si se enerva so... ). Deci iti sta mai bine cu ceva carne pe tine? Zi n-ai nici o reteta de muffins? ca vreau sa fac iar sambata! Moni naspa mai insista cu telefoanele. Cat despre agitatie ce sa zic a mea sta in parc intre 10 si 15 unde alearga intr-una, seara de pe la 9 oboseste de nu te mai intelegi cu ea. Inainte nu.. Daniela hello, toate bune? J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JANI aoleu intre 10 si 15 afara? Si nu moare de cald? Cu bona,nu? Io n-as avea rabdare sa stau atat prin parc cu Diana sa ma pici cu ceara - intr-o ora sunt zombie de plictisita [bang]
MONI [gravi] [baietel] s39+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jani,uite reteta e in EN, dc ai intrebari,shoot[:D]-e f. buna si poti inlocui afineel cu orice fructe,e u am facut chiar si cu bucatele de mar[:D]- si 1 cupa este 250ml, ca sa stii. 2 cups of blueberries. 2 eggs. 2 cups of flour. 1 cup of sugar. 1/2 cup of milk. 1/4 cup of butter. 2 teaspoon of baking powder. 1 teaspoon of vanilla. 1/2 teaspoon of salt. Instructions for Blueberry Muffin: Preheat your oven to 350F. Grease and floor muffin pan. Beat together the butter, eggs, salt and sugar. Mix the flour with baking powder and sift into first mixture, alternating with milk. Blend in the vanilla. Add the blueberries. Pour into the muffin pan and bake for about thirty minutes. Asta cu vb numai de sot, nu tine mereu, mai ales cu prietenul care il stie si mereu schimba subiectul,dar o sa ma fofilez cat pot de mult[:D] Moni- eu nu fac fata mai din pct de vedere al timpului la 3, nu la standardele meel,adica la ce vreau sa le ofer eu, si nu mai pot ca mi-am legat trompele si nici nu e indicat cu tiroida mea, sia sa am riscat cu Alex,asa ca ma simt implinita sa si nimic pe lume nu ma mai convinge, sa ma platesti si nu mai fac copiii-dc era sa filtrez cu un George Clooney sau un Pierce Brosnan,zau de ma plingeam..asa uite, tocmai ce am primit invitatie la masa de prinz pt sapt viitoare de la colegul asta de 55 cred ca are[:D]-adevarul e ca stie sa se poarte f. fain si e un gentlemen. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata l-am prins pe doctor,a zis sa vin la ora 19 sa ma controleze.I-am zis ca-s cu picioarele umflate si nu se mai dezumfla nici dimineata in plus simt un mieunat in urechea dreapta de cateva zile,sper sa nu am tensiune, io care o aveam tot prea mica.Deci chiar am motiv sa ma vada.N-a zis nimic de inducere la telefon,doar atat ca mai e pe baricade pana marti. DENISA ei si te duci cu el la pranz? Poate mai pui un kil [:D] Diana inca doarme,merg sa ma intind si eu un pic si pe-urma fac un dus si am plecat.Aici ploua ,mai bine dormeam decat sa stau calare pe telefoane [bang]
MONI [gravi] [baietel] s39+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-da ma duc, dar imi iau doar salata si sper pina marti sa scap de kg[:D]-tu vino cu vesti despre Tudor si ai grija ce inimi mai fringi cu rochia aia rosie,da[:D] Jani- e buna reteta aia mai?Sper sa iasa buna. Asteptam pozele cu printesa. Ursu- nu mai zici nimic mai? Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Ieri a venit zugravul dupa-masa si a facut dormitorul, mai are de pus azi rafturile la loc si se apuca de camera Dianei, cred ca azi o va termina, super cu o camera pe zi, merge iute. Maine mai are holul si baia, adica foarte putin si luni vine pt bucatarie. Acolo e de frecat...valeu! Denisa, sfaturi? Doar sa-i ocolesti daca vrei, la unii nu functioneaza nici daca le vb intruna de sotz, aviz deci cum te comporti sau ce-ti doresti! [:D] Legat de socrii, rabdare si tutun (de fapt nu fumezi[8D]), se vor descurca ei ok cu copiii. Mai scrie de Alex legat de progrese, mai ales ca s-a gatat cu operatia la urechi (ce inspirata ai fost atunci) si acum ar trebui sa inceapa cu vorbitul. Moni, cred ca asa o sa-ti fie norocul, tot cu unul de garda sa nasti...cu sunatul sa sti ca stau cu tel langa mine.[pup] Jani, foarte bine faci, vorbeste cu Carla cat poti de mult, te doare gura? nu-i bai, gandeste-te ca e spre binele ei, corecteaz-o usor, nu insista foarte tare sa nu se inhibe. [pup] la fetitza frumoasa, tantrumurile sunt si ele o etapa, credeai c-ai scapat? Era bine daca se intampla... Daniela, scrie si tu mai multe de copii, sotul vad ca e ferice, se plimba...tu toata ziua la plaja, ce fain ar fi inca o tura la mare, ma tot gandesc la asta, poate ca in septembrie facem un drum in Grecia. Si uite asa incalc principiile cu copilul mic in tari straine. Ma duc ca incredibil, dar avem musafiri la un chinezesc. Toate sunt vraiste in casa, dar ei n-au ...nu mai zic ce. Va [pup]. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid- cum sa ii ocolesc mama, dc is prieteni si acuma el l-a ajutat si pe Dragos cu magazia si al meu l-a chemat aseara la un gratar[bang] Legat de socrii,lasa-ma ca tocmai ce trebuie sa sun si mie groaza iarasi, pina la urma presimt ca pe vinerea viitoare se vor duce cu copii inapoi la ai mei ca Emma nu rezist afara mama mai mult de 3-4 zile(mama e acolo si aii ajuta si tot nu e ok dupa 5 zile[q]),dar asta e, ei au tipat sa se duca acolo,acum ca ii au doar se vaita[bang]-e lasa sa le iasa si lor pe nas, poate asa vine in iarna soacra singura vreo 2 luni sa ma ajute[alcool] Alex- e mult mai bine,dar nu vb corect mai mult de 20 de cuvinte, zice pe limba lui si ai mei sunt topoti dupa el ca e f. afectuos, dar atata, de aia acum ma agit sa ii gasesc persoana potrivita, treb sa triez CV sa vad pe cine aleg, dar cred ca apoi o sa ma si vad cu ele ca sa decid cine imi place. Revin intr-o ora, merg un pic la shopping[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni bafta la medic alege ce e cel mai ok pentru tine. Chiar nu stiu ce as face in locul tau! Cu parcul ai dreptate merge cu bona iti dai seama ca eu as turba de plictiseala... pe mine ma dispera ca sta atatea ore fara sa faca pipi - oricum face foarte rar Carla sunt preocupata. Denisa sarumana de reteta sambata o fac si-ti zic cum a iesit. Nu stiu ce sa mai zic eu am un stil de a ma purta cand vreau sa refuz pe cineva dar n-as putea sa descriu cum fac. Ma port frateste. Oricum cred ca-ti face bine la ego chestia asta [:D]. Ingrid bine ca se termina repede cu zugravitul sper sa fii multumita de rezultate. Acum ca zici as da si eu o mana de lavabil in bucatarie ca de anul trecut s-a cam stricat. Poate intr-o sambata daca n-am ce face. Cu corectatul Carlei trebuie sa folosesc un ton anume pentru ca e foarte sensibila cand ii ceri sa zica ceva... mai degraba repet dupa ea corect n-as zica ca o corectez ca una-doua se supara. Dar incet-incet se acumuleaza cuvinte, le mai leaga... cat despre durut gura sa nu razi ca pentru mine e chiar obositor sa vorbesc mult! [bang] Ma apuc sa fac chiftele de dovleac ca am comanda. J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...