Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

salutare fetelor,

scuze ca am lipsit de la petrecere[:D] MISSPIIIIIIII ce sa-ti mai zic sunt fericita pt tine, sa dea Dumnezeu sa fie bine si fara complicatii pana la capat[flo]

panseluta iubita mea ce vesti minunate, ma bucur ca ai reusit natural si bebe al tau e perfect nu e mare , e perfect, recuperare buna si rapida si bebe papacios[flo]

fetelor eu am fost racita si am stat in concediu medical, dar am scapat fara antibiotice. si au venit la noi finutiii, si mi-a miscat si mie bebelina in mana, Doamne ce emotiii...am strigat-o si i-am zis ca e gata masa si apoi i-am pus mana pe burtica si am miscat mult si puternic...of tare frumoase sunt clipele astea.....

va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

didi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

roxy apropo de cosurile astea si mie imi ies pe frunte foarte mici, apar in apropierea menstrei si dispar dupa ce trece...nu mai scap de ele, seamana cu o irirtatie, dar nu e rosiatica ci alba ca pielea...eu n-am avut in viata mea acnee, nici macar in adolescenta ...ce sa zic hormonii astia isi fac de cap [alcool]

 

didi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Fancy_Mona - ce sa mai zic...intotdeauna am zis ca este cea mai enervanta afectiune ,ca reapare si nu te lasa sau cand crezi ca s-a rezolvat apare din nou si o tot luam de la capat dar trebuie sa luptam si sa speram ca va fi bine.te pup.

Am repetat azi Beta - 327.Deci ,sigur este de bine.Am vorbit cu medicul si a zis sa ma duc la ecografie in saptamana cu 8 nov,trebuie sa ma programez .Abia astept sa vad daca sunt 2!!!!!!

La uterul meu mic ideal ar fi sa fie unul dar ne descurcam noi[pk].

Dana - nu simt mare lucru doar obosesc .

Lalely - [pup]sa ai grija de tine,am redevenit surori ,binenteles tu esti sora mai mare.

Va pup pe toate si vorbim.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii n-ai somn....culca baietiii, [:D]....bravo pt beta si tinem pumniii sa fie asa cum trebuie pe 8, nu te stresa prea tare cu uterul poate se mareste si nu o sa ai probleme ...asa era o cunostiinta de-a mea, toti dr o strasau ca va trebui sa nasca la 7 luni ca ii plesneste uterul bla, bla , bla si a nascut la 38 de saptamani o fetita superba si uterul n-a mai avut nimic... te puuup iubita si iti doresc tot binele din lume[pup]

 

didi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missipi...sigur ca suntem surori[olala]..doar ne-am tinut de mana si cu injectiile,ne plangeam pe aici pe site ca nu ne mai vine..si uite acum suntem amandoua gravidutze....[pup].

Ai mare grija in perioada asta.O sa simti schimbari in organism...sa nu lasi burtica sa te doara deloc..pt ca o sa ai contractii..PP ca medicul ti-a recomandat calmante...Trebuie sa treci cu bine de aceasta perioada,fara efort,fara dusuri firbinti,fara contact sexual...Daca respecti astea o sa fie ok.Si cat mai multa odihna.Eu am luat niste ovule,Utrogestan...de la care dormeam in picioare...

 

Referitor la povestea de succes...si eu sunt datoare cu a mea si ma simt..[:D]Poate reusesc astazi sa incropesc ceva...nu ma certati...[pup]

 

[gravired] 14+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey gagicile!

[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Misspiiid="red"> inca o data FELICITARI! Ma bucur ca a crescut Beta...inseamna ca si puii cresc si se cuibaresc bine in burtica ta. Sa-ti ajute Dumnezeu si de aici incolo!

Te-am trecut pe prima pagina, ca o invingatoare ce esti![pk]

 

Petrutaid="red">[flo] bine ai venit si sedere cat mai scurta. Imi pare rau sa aud ca a revenit nenorocita de endometrioza. Din ce am citit eu dieta este esentiala in controlul acestei boli. Incearca sa-ti ingrijesti alimentatia in sensul asta si Doamne ajuta sa apara si rezultatele bune.

 

Fetelor din ce am citit eu despre endometrioza si aici, pe DC, dar si pe alte site-uri, straine si romanesti, reteta "succesului", daca o pot numi asa, este: laparoscopie, menopauza chimica, dieta + tratament homeopat.

Asta este drumul pe care il urmez si eu, sper sa ma duca la Babyboom[:D]

 

 

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaid="red">[pup]....imi pare rau ca stimularea n-a avut rezultatele scontate, ba dimpotriva. Legat de endometru citisem undeva ca ceaiul de frunze de zmeur ar fi bun pentru cresterea lui. Ar mai fi si Oestrogel-ul...dar asta contine o cantitate mare de estrogen si nu e indicat in endometrioza. De fapt, daca stai sa te gandesti bine...endometrul creste de la estrogen.

Nu stiu ce sa zic...si eu aveam endoemtrul micut atunci cand faceam stimulare...poate mai creste. Macar ai prestat naturel, chiar dc nu ai facut inseminarea? Nu stii de unde sare iepurele... [:)]

 

Roxy id="red">si eu am aceleasi tipuri de cosuri, pe barbaie mai multe, dureroase...si pe frunte...mici si dese...in ultimul timp vad ca s-au mai dus...poate si de la dieta, poate si unde am ovulat.

Oricum, e certa treaba ca de la dezechilibrul hormonal sunt.

Poooooop!

 

Petrutaid="red"> cu morcovul si mierea sunt controverse...asa ca mai bine le eviti sau consumi cat mai putin.

 

 

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Danaid="red"> bafta multa azi la dr. Doamne ajuta sa vii cu vesti bune! [ruga]

 

Didishorid="red"> ma bucur ca ti-a trecut raceala. Ce planuri ai in continuare?

[pup][flo]

 

Amacubaid="red"> am trecut pe prima pagina link-ul cu dieta in endometrioza, regimul Amely, ca sa-l gaseasca toate fetele.

Sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul implinit![pup][pup][pup]

 

Panselutaid="red"> nu cred ca am apucat sa te felicit pentru minunea ta. Sa-ti traiasca! Sa-i fie viata un lung sir de bucurii pe care sa-l impartaseasca cu voi, parintii lui!

[pup]

 

Lalely, Lelu, Cristina, Monaid="red"> [pup][pup][pup][pup]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor - va multumesc din suflet pentru tot,uneori nu realizez ca chiar s-a intamplat si sunt momente cand,sincer - uit si ma trezesc ca alerg pe scari ,sau vad verde la semafor si obisnuita mereu pe fuga alerg ca nebuna.trebuie sa ma obisnuiesc ,sa ma vedeti uneori ce calma sunt cand conduc ca nu seamana cu nebuna care fara si claxona prin oras...

Sunt cumintica acum .am vorbit ieri cu medicul si a zis ca sunt semne bune si acum iau utrogestan 2x3zi/no-spa,vit C,vit E,duphaston 2x2/zi.a zis sa ma programez in saptamana 8nov si in ziua cand ma duc la control sa repet Beta.Cred ca inca nu prea crede ca chiar sunt insarcinata o sa fiu cu burta si o sa mai ma puna sa repet Beta[:D]

oricum multe reusite la SB ,am fost 4 in ac tura (sa zic asa) si toate au reusit.

Va pup pe toate si sa aveti grija de voi ca este cel mai important.

Lalely - mersi de mesaj ,sa ai grija se tine.1000 de [pup]

Didi - sa stii ca nu am somn si baietii stiu deja de telfon (ca suna 24 din 24) si nu sunt somnorosi sunt ca mine ne culcam tarziu si ne sculam dimineata cat se poate de devreme.

Elly - mersi ca m-ai trecut pe prima pagina asa poate cred si eu ca s-a intamplat minunea.uneori noapte ma trezesc speriata si ma gandesc oare am visat?

Abia astept prima ecografie care oricum va fi dubla la SB si la mine.

La Sb ma duc si sa-i multumesc personal medicului ca asa este frumos ca dupa aceea raman la mine in oras.

Pupici!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...