Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

Misspiiid="red"> incet incet te vei obisnui cu gandul ca vei fi mamica, mai ales cand va creste si burtica[:D][olala]

Oricum, ai grija de tine si nu incearca sa faci efort, primele saptamani de sarcina sunt foarte importante, stii si tu.

Poooop dulce!

 

Acum...Panselutaid="red">[flo], cand ai timp si te lasa flacaul[:)]...scrie cateva cuvinte despre povestea ta si cum ai reusit sa-ti tii in brate minunea.

 

Acelasi lucru este valabil si pentru AditaCid="red">.

 

Pentru noi, povestile voastre de succes sunt ca apa vie...ne dau speranta si forta sa mergem mai departe si sa luptam.

Si avem si de ce....cu atatea modele de urmat.

[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dragele mele

 

dupa cum stiti azi am fost la dr...si acum sa va povestesc cu ce rezultate am venit:

 

-chistul este tot acolo dar mi-a spus ca este chist hematic si ca deocamdata sa asteptam sa treaca un ciclu pt ca sunt sanse foarte mari sa se elimine la ciclu dar daca nu...punctie[bang]

 

-pe ovarul drept foliculul care marti avea 20,4 acum are 27 deci a crescut foarte mult in 2 zile...[flo]

 

-si surpriza...pe ovarul stang au aparut 2 foliculi de 16 respectiv 17 mm..buni si astia[flo]

 

-problema este endometrul...care este subtire...asa s-a exprimat dr.[bang]

 

azi am facut si un pregnyl ca sa se sparga foliculii si am hotarat cu dr sa nu face inseminare luna asta si sa incercam pe naturel sa vedem...acum trebuie sa-mi pun sotul la treaba[8D].

nu stiu ce sa zic pe nime ma da inapoi endometrul..adica pe endometru de 5 si ceva maxim 6 voi credeti ca se poate prinde ceva???

 

misspii bravo pentru beta...[flo][flo][flo]...abia astept sa te duci la eco sa vedem ce fac baietii...si ma bucur ca esti ok si nu iti esti ok si nu iti este rau[pup][pup]

 

va pupi pe toate [pup][pup][pup]

 

dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellyshor, mersi de urari si gandurile frumoase [pup]

 

Am scris odata povestea mea dar nu am stiut sa o pun la inceput si s-a sters totul. O mai scriu odata aici si rog pe cineva sa o ataseze la inceput de capitol.

 

Bebica e bine, l-am numit Julius, e frumos foc...ne miram si noi ca am putut "crea" un bebica asa de frumos. Imi cam face probleme cu colicile, noaptea are program de tipete, dorm mai deloc....dar cu mici momente in care imi vine sa-l arunc pe geam[q], toate ok.

 

Azi chiar iesisem cu el in parc, cu caruciorul...o plimbarica de juma de ora...si mergeam asa cu el si brusc am realizat, din toata fiinta mea...ca imi plimb COPILUL MEU ! In acel moment am constientizat cumva situatia...si mi-am amintit de acele momente de dorinta, de speranta, tot drumul facut cu operatii, medici, momentele de disperare, etc....si uite, acum plimb copilul meu! Ce bucurie! Va doresc sa traiti cu toatele aceste momente, sunt minunate!

 

[flo] si pupici tuturor

 

PS: Misspi, nu iti fa griji ca celulele respective nu "pica" asa de usor...de fapt e chiar imposibil sa iasa, chit ca alergi tu. Imagineaza-ti doua bomboane ude intre doua perne...sunt asa de alipite de perne ca n-au nici o sansa sa iasa de acolo. Cam asa sta situatia in uter, explicatie data de medicul meu pe atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea mea:

 

Imi permit sa spun ca eu sunt un exemplu de caz disperat, unde imposibilul a fost posibil: 3 operatii (2 clasic, 1 laparoscopic), insuficienta de corp galben, AMH 0,45 - deci rezerva ovariana foarte slaba, ceea ce a dus la o productie de ovule sub stimulare, extrem de slaba (maxim 2 ovule, am avut si stimulari unde nu am produs nimic!), FSH crescut, ca si cum as intra la menopauza.

Dupa doua FIV nereusite, solutia a fost sa incerc un "FIV pe natural", adica pe un singur ovul pe care il produc eu in mod normal. Norocul a fost ca la ciclul respectiv sa produc, surpriza...doua ovule! A urmat un program usor de stimulare cu clomifen, plus mai incolo alti hormoni care sa sustina maturarea celor doua ovule...a urmat punctia, fecundarea si transferul lor...soldate cu un bebica minunat !

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Panseluta mea iubita pentru ca eu am deschis capitolul, te-am trecut la mamici invingatoare si am postat si povestea ta pe prima pagina. Intr-adevar este un destin impresionant.

 

Mi-au dat lacrimile cand am citit de sentimentele care te incearca atunci cand te uiti la puiul tau si realizezi ca e AL TAU, suflet din sufletul tau, fiinta din tine.

Sa va dea Dumnezeu o viata plina de lumina si bucurii.

[pup][flo]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panseluta - ma bucur ca sunteti bine si va bucurati de momente minunate ,va doresc din inima numai bine si multa,multa sanatate ca este cea mai importanta.Te pup!

M-am programat pentru prima ecografie ,care la mine este dubla:

prima va fi la mine in oras pe 9 nov si dupa care pe 10 dimi ma duc la SB tot pentru "prima ecografie" ca doar nu o sa zic la SB ca deja am fost la medic cu o seara inainte.[:D]dar vreau sa ma asigur ca totul este bine.La SB s-au purtat exemplar si asa este frumos sa mergi si sa multumesti personal medicului si sa vezi ce sfaturi mai da ...si mai am 7BB pe acolo trebuie sa le zic sa fie atenti ca mai vin si dupa ei[:D]

Va pup pe toate si va doresc un sfarit de saptamana frumos si linistit!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

 

panseluta ma bucur enorm ca Dumnezeu ti-a ajutat si ca ti-ai indeplinit cel mai mare vis.cred ca este cea mai mare implinire posibila care exista pe lumea asta sa privesti un pui de om si sa stii ca este al tau,ca face parte din tine,ca in pantecul tau a luat viata.bravo!!!felicitari!!![pup][flo][flo][flo]

 

misspii abia astept sa ne povestesti ce s-a vazut la eco.sa vedem si noi cefac baietii.in rest esti bine???sa fii cumintica[pup]

 

lalely puiutul tau ce face?a inceput sa miste???ai mai fost la dr?[pup]

 

eu maine dimi ma duc sa vedem ce fac foliculii si chistul.stiti fetelor eu m-am gandit ca pana prin februarie sa iau o pauza de dr. pt ca deja nu mai pot...si dupa in februarie sa ma duc direct la fiv...nu stiu o sa-i spun si dr. maine sa vedem care este si parerea lui.

 

didi,roxy,elly......va pupi pe toate si va doresc un week-end minunat[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panselutaid="red"> in primul rand felcitari pt tot curajul de care ai dat dovada si pt minunea pe care ai adus-o pe lume..din partea noastra [flo].Este emotionant prin ce ai trecut si totusi ai un final extraordinar...Esti un exemplu pt noi..si cazuri ca tine da putere fetelor care au probleme...[pup]Ai grija de pruncul vostru si bucurati-va de el la maxim,,.

 

Missipi...asa disperata eram si eu cu ecografele..si te inteleg.Uneori ziceam ca mai bine aveam unul acasa si faceam eu saptamanal sa vad ce si cum...[:D].Ai grija de tine..[pup]

 

Noi suntem bine momentan...aseara am fost saepetam 2 analize care nu ne-au iesit bune...Eu inca nu-l simt pe bebe,am inteles ca dupa 4,5 luni...sper ca este bine acolo in burtica...

 

Ma duc sa compun povestea mea...am promis,si daca p mamica ca Panseluta care nu are atata timp a putut..si eu trebuie sa gasesc timp sa o scriu..

 

 

[gravired] 15+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...