Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

Totul a debutat in 2009 august:dureri puternice la serviciu in partea de jos,dureri care m-au tinut cateva zile.Am fost la medic si surpriza:chsit de 9 cm pe ovarul stg si chist endo de 5,5 cm pe ovarul drept.Nu va puteti inchipui ce a fost in mintea mea..deja a avea un copil era o intrebare fara raspuns in spitale..Dupa ce am cerut mai multe pareri de la medici,mi-am dat seama ca trebuie sa ma operez imediat.Oct2009 -operatie clasica,inlaturat chistul endo de pe ovarul drept (intre timp chistul de 9cmde pe ovarul stg s-a retras..nu stiu cum caci sansele erau 0).Dupa operatie am facut 6 luni Zoladex,am avut un regim de viata corect mult inspirat din experientele fetelor care au scris pe forum,am luat Omega3,Vitex-Agnus si ulei de primula.In iulie 2010 au venit prima data rusii..cu dureri groaznice...mai rau ca inainte de operatie.Trebuia sa facem analizele hormonale,dar aveam bilet la mare..asa ca le-am amanat pt luna viitoare....Luna viitoare surpriza...nu a mai venit..fac un test de sarcina si vad prima oara o liniuta roz..intru in panica,nu-mi vine sa cred.Merg la farmacie mai cumpar un test la fel...Se pare ca testul ala a ramas pozitiv si acum sunt insarcinata!

 

[gravired] 15+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Neata!

 

Sa aveti un sfarsit de saptamana excelent!

[flo][flo][flo][flo]

 

Lalelyid="red"> scumpa ti-am trecut si tie povestioara de succes pe prima pagina. Sa ai parte de o sarcina usoara in continuare si de multa sanatate.

Nu te-am intrebat. Ai aflat ce e bb?[olala]

Pupicei dulci...stai cumintica si tine burtica la orizontala[:D]

[pup][flo]

 

Danaid="red">[flo]...pana la urma a fost bine, ma bucur ca ai revenit cu vesti mai bune. Stai linistita si nu te mai stresa de endometru, eu am citit de fete care au ramas si cu endometru 5.

Daca Dumnezeu vrea, orice e posibil.

Poooop dulce si bafta multa![pup]

 

Eu am de cateva zile o usoara presiune care apare si dispare in partea stanga, unde am ovulat. Sper din tot sufletul ca Pregnylul sa-si fi facut treaba si sa nu ma trezesc iar cu vreun chist. Doamne fereste! [ruga]

 

Va pupic dulce pe toate si va doresc un weekend excelent si relaxant!

 

[flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misspii FELICITARI!

Panseluta, FELICITARI PENTRU bebica!!![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

Eu ma pregatesc sa nasc luni, 1.11 prin cezariana(sper sa nu ma apuce weekendul acesta cd dr nu se afla in oras). Am placenta praevia care acopera in totalitate OCI si sunt nevoita sa fac cezariana.Practic bebe in cazul meu nu ar avea pe unde iesi. Mi-e un pic frica ca in timpul operatiei, din cauza placentei se poate declansa hemoragie si se vorbea chiar de o posibila extirpare a uterului[bang]Insa sper sa nu se ajunga acolo!

 

Mult curaj noilor venite in a invinge aceasta nemiloasa boala si asteptam vesti de la veterane care se pare ca s-au dat la fund de tot!

 

[gravired] 38+[baietel] [9cer]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice75,,daca Dumnezeu te-a ajutat sa ajungi pana aici,tot El te va ajuta si luni.O sa ne gandim la tine..Totul va fi bine si o sa-ti vezi minunea pt care ai facut atatea...Tin minte ce pesimista erai (ca si mine)..si uite ai reusit.

Te pup si mult curaj!

 

[gravired] 15+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

Beatriceid="red"> suntem cu sufletelele alaturi de tine si de puiul tau sa treceti cu bine peste momentul marii intalniri.

Sa fii curajoasa scumpa, Dumnezeu iti va fi alaturi cu siguranta ca totul sa mearga bine.

[ruga][ruga][ruga]

 

Un sfarsit de toamna minunat sa aveti dragele mele!

Sweet..sweet november...[olala]

 

Pe mine ma bate gandul sa fac un test miercuri sau joi...ar fi cam ziua 12-a de la Pregnyl 5000 UI, si ziua 10-11 de la ovulatie. Ce ziceti merge sa-l fac? Sau sa mai astept?[:D][:D][:D]

Am asa niste feelinguri[alcool]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!!!!!!

Beatrice - sunt cu gandul la tine si cum a zis si Elly - mult curaj si o sa fie bine.

Elly - multumim de urari ,nu stiu ce sa zic cu testul ca la mine nici dupa Beta 2 - testul de urina nu era pozitiv .dar medicul a zis ca se poate ca cel de urina ,la anumite specimene - cum as fi EU ,se pozitiveaza f tarziu.Oricum sa ne spui si noua.

Lalely - cum te simti ,esti OK,ai inceput munca?

Eu sunt OK .

Va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si voinic.Ne rugam pt tine azi...

 

Elly nu stiu inca ce este..pe 18 nov mergem din nou la eco si atunci sigur vom afla...

 

Missipi..am inceput munca..incerc sa stau cat mai aplecata pe scaun..tot sa nu pun presiune pe col..

 

 

 

[gravired] 15+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele!!! am revenit si eu pe aici [:)] cu cosuri cu tot [q] acum am mai multe decat sapt trecuta [bang] ma dau cu unguente, creme etc...dar...in fine, sper sa treaca odata si odata.

n-am mai apucat sa intru pt ca am avut mult de treaba pe la serv si vineri am avut party de Halloween - super frumos!!! ne-am costumat cu totii, i-am avut invitati pe DJ rynno & silvia...distractie maxima ce sa mai![alcool] chiar aveam nevoie de o astfel de destindere.

sambata am facut doza 4 de diphe. mai am 2 si gataaa!!! abia astept sa termin tratam si sa vad ce mai e pe akolo prin burtik [8D]

danutza, ellyshor - multumesc mult pentru sfaturi; sper sa scap de cosurile astea cat mai repede [pup]

misspii - fii si tu cumintzik putin acum si tineti poftele in frau [pofta] bebeii sunt mai importanti decat sexul asa k...abstinenta totala pana nu-ti da verde dr. bafta multa la eco! [pup]

panseluta - f emotionanta povestea ta [flo] mi-au dat lacrimile si ma bucur din tot sufletul pt tine! sa-ti traiasca printul si sa te bucuri de el!

danutza - tu pune-te pe treaba pana in februarie [pathot] da-le pauza la dr si da-i play sotului [pk] sa dea Dumnezeu sa te duci la dr cu o surpriza placuta data viitoare ;)

beatrice - bafta multa multa azi la cezariana! iti tin pumnii si ma rog pt tine sa fie bine si sa-ti tii in brate bebelul frumos si sanatos! te asteptam cu vesti [pup]

 

va pupacesc pe toate si va doresc o saptamana minunata! [pup]

 

Roxy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...