Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

 

Filipa, din cautarile mele am inteles ca Dr Tutunaru este cel mai informat pe endometrioza si cel care are rata de succes cea mai mare in tratarea bolii.

 

Eu inainte sa ajung la dr Niculescu am fost la doctorita Neamtu Corina, de la Parhon. Este medic endocrinolog.

 

Si eu sunt din provincie, dar ma saturasem sa tot merg la monitorizari si sa nu se intample nimic. Am zis gata, trebuie sa trec la alt nivel asa ca m-am decis sa merg la Bucuresti.

 

Dr Neamtu mi-a pus prima diagnostic de endometrioza in urma unei echografii si l-a sunat chiar atunci pe dr Niculescu si m-a trimis la el.

Restul povestii...ti-am zis cum s-a desfasurat.

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ,fete dragi!

Am citit tot ce ati scris si mare dreptate aveti.

Este rau ca ajungem ,cum am ajuns eu cu chisturi imense din cauza unui "medic" care nu vedea nimic.Ma duceam regulat si degeaba.

Ideea este sa nu mergi numai la un singur medic cum am facut eu .

Am mers anii de zile numai la un medic si greu m-am decis sa schimb medecul.Nu ma durea nimic si totul parea OK.

Filipac - eu sunt de felul meu pesimista dar prin cate am trecut ,sincer spun merita sa lupti si sa cauti un medic care in final te va ajuta.

Didisor - cand pleci? si eu am un chef de duca...dar pana prin iulie cred ca nu ma duc nicaieri.oricum ,marti am prima programare si va anunt ce si cum si miercuri dimineata ma duc la Sb.Va dati seama - ce naspa seara un control si dimineata altul?[:D]sper sa zica ambii dr la fel [:D]

Elly - sa speram ca o sa fie cu ochisori si daca nu este ,ai timp..totul este sa perseverezi,NU?

Lalely,maia,panseluta,irina....si la toate fetele [pup][pup]

Eu sunt bine,putin dimi cam naspa dar trece fff repede.Alerg toata ziua ca este treaba multa ca uneori si uit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragele mele!

 

Am facut de dimineata un test Minut si a iesit negativ. Ziua 26 de cm.

Nu stiu ce s-a intamplat luna asta...m-am gandit si este posibil sa fi fost sarcina dar nu s-a prins.

Asa ca...astept cm-ul la sfarsit de saptamana si incep tratamentul naturist.

Vreau sa iau Vitex, Omega 3, Ulei de primula si Complex B.

 

Pooooop tare!

[flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elllyid="red">..nu vreau sa te influentez in nici un fel,dar si mie testul facut in ziua 26 mi-a iesit negativ,iar testul din ziua 29 a iesit pozitiv.Nu poti sa stii cand ai ovulat..de asta nu te grabi...

 

De obicei fa testul la cel putin o zi de intarziere...

 

Missipiid="red"> bafta marti si miercuri.O sa fie bine o sa vezi.Dumnezeu te-a ajutat si te va ajuta pana la capat!

 

[gravired] 15+

Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te pup iubito!

[flo][flo][flo]

 

Cred ca nu-mi ramane decat sa astept. Daca nu imi vine cm-ul pana duminica o sa mai fac un test luni. Atunci as fi in ziua 30-a.

Tu ce test ai facut si ce simptome ai avut inainte de test?

 

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...