Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

Buna fetele... Dupa o saptamana de concediu medical..(saptamana trecuta) deoarece am reusit si performanta sa racesc...am venit la munca si am foarte mult de lucru..de asta nu am mai intrat...Eu sunt totusi cu gandul la voi... Dana...imi pare rau pt nereusita ta,dar stii tu orice sut in F..D un pas inainte.Asa ca nu te descuraja.Candva trebuie sa reusesti...nu-ti pierde speranta in Dumnenezeu,pt ca El este acolo sus si vegheaza.. Missipi...draga mea..blonda (apropos blonda sunt si eu [:D]) Stiu cum este sa nu simti nimic..nici eu acum nu simt nimic.Stau si astept ecograful..atat si ma rog sa fie bebe bine...Pana nu misca bebe nu simti mai nimic..asa ca te inteleg.Plus ca eu nici macar nu banuiam ca am ramas..pt ca nu credeam..asa ca doar beta elucideaza misterul....Hai ca mai ai un pic!..si lasa cainele...sa planga! Nu este ok cu animale in sarcina! Ellyshor...bafta la eco....!Sper ca esti in stare perfecta dupa menopauza chimica..Pup Xdidi,Panseluta [pup] [gravired] 13+ Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana84
buna fetelor!!! la mine duminica a fost prima zi de cm.nu a fost sa fie nici cu inseminarea asta.am fost foarte dezamagita...am plans foarte mult dar m-am descarcat...si a fost pt prima data cand l-am vazut si pe sotul meu plangand...
of, i-mi pare tare rau, mi-e groaza de ce va urma si la mine, cu endo aproape de gradu 4 nu stiu cat se va retrage dupa 6 injectii [bang] apropo de sot, al meu a plans si la aflarea diagnosticului meu, .... plangeam amandoi, nu stiam care cum sa ne incurajam [:-@] am avut o perioada in care i-mi venea sa plang de fiecare data cand ma intreba cineva ceva de copil, nu ma mai puteam abtine, ... odata m-a apucat plansul intr-un bar cand mi-a spus un coleg ca stie ce problema am [:D] nu stiam ce sa fac, cum sa ma ascund sa nu bufnesc in plans, ca ochii i-mi erau deja rosii si-mi curgea si cate o lacrima :) acum cred ca sunt mai bine,.... nu mai sunt asa pesimista, tin un regim fara carne de 2 saptamani si in fiecare seara lupt cu endom. cu gandul :) o "omor" toata, ca intr-un joc [:D] sau ca un fel de meditatie la mine functioneaza asta pentru psihic te imbratisez si mult noroc in continuare [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va multumesc din toata inima pt incurajarile voastre.sunt atat de importante pt mine intr-un moment ca asta de tristete...acum mi-a mai trecut ....mi-am mai revenit...stiti cum e , e socul mare atunci in ziua in care vine bestia de cm apoi durerea din inima incepe sa se atenueze si lasa loc unei noi sperante pt luna care urmeaza. acum sa va spun ca azi l-am sunat pe dr si mi-a zis luna asta sa iau ova mit din ziua 5 pana in ziua 9 pt stimulare dar acum 2 luni am luat clomifen si am avut endometrul ffffff miiiiic de la el.stiti cumva daca si ovamit-ul scade endometrul???pt ca daca este asa nu il mai iau...eu am uitat sa il intreb pe dr. asa si apropos.....si eu sunt blondaaaa!!!![8D] va pup si va iubesc pe toate pt ca imi sunteti alaturi!!![pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lelu ma bucur ca ati reusit sa treceti peste momentele acelea grele.totusi trebuie sa fim fericite ca avem sotii alaturi pt ca sunt multe familii care se destrama din cauza asta ...chiar eu stiu 2-3 cazuri. nu stiu ce sa spun dar eu cred ca tot chinul asta si toata suferinta prin care trecem impreuna cu sotii nostri ne fac sa ne iubim si mai mult..ne apropie...ne consolideaza casniciile...asta este parerea mea! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai dreptate, si eu am inceput sa nu-mi mai critic sotul si sa-l apreciez mai mult, pentru ca este alaturi de mine, am observat ca evit multe discutii care ar fi putut degenera in cearta alta data...astfel mi se pare mie ca traim in mai multa armonie si ne iubim mai tare [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lelu - eu te inteleg cel mai bine ca dupa 6 inj de diph pe 13 aug sa aflu ca am chist.Stiti ,doar ce suparata eram si nu era doar suparare ci revoltata si ai ai sentimentul ca nu o sa scapi niciodata.. Este o boala f urata ca tot reapare,parca este un joc sadic... Dar conteaza mult sa avem puterea sa o luam de la capat . Va pup pe toate si.... cam multe "blonde" pe acest forum... Lalely - la caine nu renunt ,el a fost cu mine si anul trecut nu v-am povestit cum m-a cules de pe jos.. Nu stiu daca tineti minte ca va povesteam cum lesinam de durere anul trecut ...Intr-o sambata am cazut si m-am lovit destul de tare ,eram singura acasa si nu-mi revenea..catelul a latrat si m-a zgariat atat de tare pe mana ca m-am trezit si mi-am revenit.Acum,ziua daca ma fac ca dorm pe fotoliu de exemplu (ca daca sunt in dormitor in pat e OK) inecepe sa latre dar altfel si plange langa mine pana ma ridic. Mor dupa el ..cand deschid usa e o fericire numai cand vad cum vine la mine.Cred ca v-am plictisit dar e un dulce. Noapte buna!![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, dana imi pare tare rau ca n-a fost sa fie , stii cum se zice fiecare sut in fund e un pas inainte, sicer e buna vorba asta, dar ma cam doare fundul pe mine de la atatea suturi lelu, dana da necazul de invata sa ierti si sa iubesti mai mult, cateodata ma gandesc ca boala asta ne-a apropiat foarte mult, noi oricum eram foarte apropiati, dar ne-a facut sa nu-l mai intrebam pe cel de langa noi ce vrea pt ca stim deja, e foarte important sa lupti pt ceva atat de frumos cum este o familie , insa lupta asta te istoveste si daca ai parte numai de necazuri e foarte greu sa nu ai si depresii va puuup dragele mele [pup][pup][pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii era sa uit de tine[:D] defapta am uitat, ca scriu mesajele printre treburile de la munci....stai linistita si lasa-l sa planga putin pe catelus, dupa ce vei fi gravi ii va fi si lui mai bine...va veti plimba mult impreuna, tu cu el si cu [bibe][bibe]...acum putina rabdare....eu nu cred ca animalale fac rau in sarcina, doar caca de pisicutza ... pana la urama animalutul ala a fost cu tine si il vrei aproape...eu am o pisica de 13 ani, acum sta cu mama ca eu ma tot mutatm si o stresam si e batrana, nu va zic ce bine mi-a fost cu ea...acum in noiembrie ma duc sa o vad [:D] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi! [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Dana un mega pup pt tine ca sa-ti recapeti fortele pentru runda norocoasa de stimulare. Eu am luat Ova-mit...anul trecut. Doar cu Ova-mit am facut stimulare. Sa-ti explic: si Ova-mit-ul si Clostilbegytul au aceeasi substanta activa: Clomifen! Doar ca Ova-mit-ul e un pic mai usor decat Closty si de aia nici nu subtiaza atat de mult endometrul. In plus, sansele de hiperstimulare sunt mai reduse. E o stimulare mai...light, dc vrei sa-i zici asa. Oricum...eu am raspuns ff bine la el si am luat doar o jum de pastila pe zi. Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai si tu rezultate exceptionale, incununate de un test cu 2 liniute. Pupicei! Misspii[majoreta][majoreta][majoreta] [flo] Lalely[flo] pooop dulce fata frumoasa cu burtica si mai frumoasa, de care trebuie sa aiba grija si sa nu mai raceasca[:D] Cand ai timp...scrie si tu povestea ta in cateva fraze ca sa o postam pe prima pagina...sa ne mai luam si noi putere si speranta din povestile voastre de succes. Sa aveti o zi frumoasa dragele mele! [flo][flo][flo][flo][flo] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lelu...trebuie sa fii optimista pentru ca organismul uman are o capacitate extraordinara de autovindecare daca e stimulat in sens pozitiv. Bineinteles ca cele 6 injectii vor inlatura si ultima urma din uratenia de endometrioza....organismul tau va fi regenerat si va functiona normal, va ovula si...ce se va intampla atunci?!!! Iti spun eu: dintr-un ousor din ala mic....va iesi o minunatie de pui frumos si sanatos![pk][pk][pk] [pup] Pooooop dulce Didishor![flo][flo][flo] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...