Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna!!!! ce faceti fetelor???nici nu stiti cat de fericita sunt ca am intrat aici in aceasta familie.poate am mai spus si acum ma repet dar aici ma simt bine...aici primesc cele mai minunate sfaturi si incurajari...ce sa mai ...sunteti minunate[flo][pup] eu maine voi fii in a 5 a zi de cm si voi incepe sa iau ova-mit cate o pastiluta pe zi.sper sa fie bine cand o sa ma duc la monitorizare.in rest ce sa va mai spun tocmai m-am pricopsit cu un junghi intercostal de toata frumusetea de ma doare si cand respir...ca asa e la mine termin cu una incepe alta. fetelor in ceea ce priveste animalele si eu am o frumusete de motanel de 1 an si este bucuria casei....mai umple din golul acela imens. misspii ce faci ??? cum e burtica??? ce simti??? iti simti puiutii ca isi fac culcus acolo???[pup] va pupi pe toate[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna Fetelor, sa va pove ce am patit azi. Eu incer ca procur diphe. compensat, asadar am aflat ce am nevoie si am mers la dr. meu ginecolog, din pacate el nu are contract cu CAS asa ca m-a trimis la un prieten al lui la spital. ok, merg la spital cu copiile si cu referatul tip luat de la CAS si ma intalnesc cu doctorul, la care el zice da ce... nu ai complectat formularul? de ce nu ti la complectat dr. tau..... zic pt. ca nu are contract cu casa, la care zice ... aha, ... da vad ca ai endo in syadiu f. avansat, nu trebuia sa-ti dea diphe. ca e degeaba. Pai cum degeaba?! .. zice ca in cazul meu asa avansat nu mai are rost tratamentul, ca nu se retrage absolut nimic, ca defapt rolul injectiei este sa "usuce" endo dar daca e asa extinsa nu mai e nicio sansa. Atunci zic, de ce mi-a prescris dr. tratamentul? la care zice pai ca asa se prescrie de obicei... na, in final m-am ales cu o zi deprimanta si doar cu o parafa a unui dr. cu contract cu CAS, dupa asta urmeaza sa-mi vizeze referatul si un anumit profesor din TM si apoi sa duc eu formularul la CAS sa vad daca mi-l aproba, ca daca nu totul a fost in zadar... of of of[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor
Lelu...trebuie sa fii optimista pentru ca organismul uman are o capacitate extraordinara de autovindecare daca e stimulat in sens pozitiv. Bineinteles ca cele 6 injectii vor inlatura si ultima urma din uratenia de endometrioza ....organismul tau va fi regenerat si va functiona normal, va ovula si...ce se va intampla atunci?!!! Iti spun eu: dintr-un ousor din ala mic....va iesi o minunatie de pui frumos si sanatos![pk][pk][pk] [pup]
Citat:
citat din mesajul lui misspii
Lelu - eu te inteleg cel mai bine ca dupa 6 inj de diph pe 13 aug sa aflu ca am chist.Stiti ,doar ce suparata eram si nu era doar suparare ci revoltata si ai ai sentimentul ca nu o sa scapi niciodata..
Ellyshor oare chiar se va intampla asta? misspii dar chistul nu dispare de la injectii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lelu
Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor
Lelu...trebuie sa fii optimista pentru ca organismul uman are o capacitate extraordinara de autovindecare daca e stimulat in sens pozitiv. Bineinteles ca cele 6 injectii vor inlatura si ultima urma din uratenia de endometrioza ....organismul tau va fi regenerat si va functiona normal, va ovula si...ce se va intampla atunci?!!! Iti spun eu: dintr-un ousor din ala mic....va iesi o minunatie de pui frumos si sanatos![pk][pk][pk] [pup]
Citat:
citat din mesajul lui misspii
Lelu - eu te inteleg cel mai bine ca dupa 6 inj de diph pe 13 aug sa aflu ca am chist.Stiti ,doar ce suparata eram si nu era doar suparare ci revoltata si ai ai sentimentul ca nu o sa scapi niciodata..
Ellyshor oare chiar se va intampla asta? misspii dar chistul nu dispare de la injectii?
Parole, ma cherie!!! Te-as minti eu pe tine?! Ai sa vezi tu....ai sa vezi![pup][:D] Didishor[pup] ma simt bine....asa de bine cum nu m-am mai simtit de mult timp si tocmai de aia am si un grad crescut de optimism. Sper ca vineri, la dr, sa primesc in continuare vesti bune...si s-o tin tot asa.[pk] Pooooop dulce toate fetele dragi![pup][pup][pup][pup][pup] Ma bag la un film si apoi la somnic! Pe maine! [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lelu - teoretic ar trebui sa dispara chistul,la mine nu a fost sa fie dar nu este regula.eu ,dupa cum stiti,am avut multe ...dupa operatie dar nu trebuie sa fie asa la toate.Dupa 6 luni de diph chistul mai era acolo ,a fost greu de suportat ideea dar greu este pana te obisnuiesti - socul este mai mare.Tu ai fost operata ca nu mai stiu. Elly - te pup ,nu mai am rabdare si ma bucur ca esti optimista. Lalely - bafta sambata ,sa ne spui ce ai facut.. Didi,dana ...va pup pe toate. Azi - parca a trecut un pic mai repede.dimineata ma duce ,sotul cu masina si dau o tura sa vad daca mai functioneaza ceva...si seara la fel.nu am condus inca si mai mult stau pe acasa dar este greu de suportat..cum nu sunt telefonul suna fara oprire ,cred ca [bebic][bebic]deja o sa stie sa raspunda la telefon in iulie.ma plictisesc.azi am mai facut o lista de pret si maine o sa mai am ceva de facut.dar nu simt nimic,nimic ..doar ma doare capul dar asta pentru ca nu prea pot sa dorm - ca daca nu fac nimic... Va pup pe toate si Noapte buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lelu dar tu nu te-ai operat laparo???dr ti-a dat direct diphereline??? pt ca pe mine mai intai m-a operat si dupa aceea mi-a dat sa fac 3 injectii cu diphe.si eu am patit la fel ca tine pt ca am vrut sa le iau compensate si dr meu nu avea contract cu cas fiind clinica particulara...si dupa ce m-am dus pe la toti inaptii la mine in ploiesti am lasat-o balta pt ca mi-am dat seama ca nu am cu cine...asta este sistemul la noi ce sa facem.[bang] va pupi si noapte buuuuunaaaa!!!![nani][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor -traim in Romania si sa obtii ceva compensat este ffff greu cu toate ca toate cotizam lunar si lunar. Eu cu diph. nici nu am incercat dar stiu ca de aceleasi lucruri ne-am lovit cand am incercat sa luam pt bunica compensat ca este paralizata are diabet si astm .nu am obtinut nimic si eu am renuntat si am zis ca nu am de ales si o sa platesc cu toate ca erau scumpe.Sora mea a reusit intrun final sa obtina dar si sa o ascult este greu ca a durat lunii de zile.Este cumplit ca doar meritam. Panseluta - cum esti? cand poti zi ceva...sper ca esti OK si totul este bine.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...