Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori... pestisori... (42)


Recommended Posts

Bine ca am scris mesajul si la-m pierdut... daca apas pe butoane aiurea [:D] ... deci... andanii ma bucur ca sunteti acasa in formatie completa... Multa sanatate incontinuare si refacere rapida [pup] cryna noroc cu tine... iete asa mai aflam una-alta... iar daca suntem cuminit nedai si poze [olala] Marami pupam fetele.... si le rugam sa te mai lase si pe tine la butoane [:D] Azi am facut prajitura asta: [url="http://gabrielacara.blogspot.com/2009/03/prajitura-cu-mere-si-bezea.html"]Prajitura cu mere si bezea[/url] Asta e blogul de unde fur retete [:D] ... ies foarte bune ... sa incercati si voi, ca se face repede si e buuuuna [pofta] Iar despre bors... la mina ciorba e aia acrita doar cu bors... ca altfel nu acresc... si daca nu-i acrita, e supa [:D] Iar borsu trebe sa fie de la tara, acruuuuu... ca ce gasesc prin magazin... ar trebui sa fierb legumele direct in bors... mananc mult prea acru, dar asa-i bun [:D] Iar restul nu-mi plac: zeama de varza, corcoduse sau sare de lamaie... si nici ala de la plic... am pretentii [:D] Noroc ca soacra-i pe aceiasi lungime de unda... si face o ciorba buuuuuna... pe placul meu [:D] [pup] si noapte bunaaaaaaa
Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata somnoroaselor! Poftiti la [cafea] -luta de weekend!!!
[cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea]
[cit] [pepsi] [alcool] [yum] [cina2] [papica] [cit] [cheers] [cit] [pahar]
[;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] ~*~*~*~*~ [:D] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxcdb20050824_-8_My+little+fox++is.png"]Oare ce varsta avem?!?[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, ma bucur ca sunteti acasa [pup] si ca lucrurile evolueaza bine! Multa sanatate sotului si refacere rapida [flo2]! Numai bine [grup]! Ely, mama... despre ce vorbesti [:D]? Ce poze doresti sa pun [:D]? Si, ihi... buuunnn ii borsul/ciorba innacrit/-a cu bors [cool]. Mno, io mi-s moldogeanca si de ala imi place [pofta]... acolo, in Italia, am incercat sa umflu borsul (ca asa se zice pe aici cand faci bors de folosit la ciorbe) dar, clima de acolo nu-mi dadu voie sa pot face asa ceva [:(]... aici, la noi, merge de preparat borsul in casa [pk]... hmmmhhh, fu bun si acrit cu lamaie (sare de lamaie) dar... cum am ajuns inapoi in tara am trecut inapoi pe booorsss [pk]... si, apropo Miha, ca vorbeai de borsul de perisoare [:D]... cat am acrit cu lamaie (sare de lamaie), ciorba de perisoare fu pe primul loc in preferintele mancaciosilor de atunci [;)], de acolo... si, in afara de bors (principalul si cel mai des folosit, preferatul adica), lamaie sau sare de lamaie n-am folosit altceva... Mmmmm, yami-yam [pofta] prajitura cu mere si bezea! Multam Ely [flo]. [pup] Miha, abia asteptam pozele de la intalneala si orice altceva [:D]... [pup].
[;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] ~*~*~*~*~ [:D] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxcdb20050824_-8_My+little+fox++is.png"]Oare ce varsta avem?!?[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmhhh... despre duel [:D] lucrurile stau cam asa: - la inceput, Robert alesese sa doarma cu mine... p'orma se razgandi si se duse la unchiu-su... iar, in toiul noptii (23.00-24.00), inca nu adormiseram, ma trezesc cu Robert inapoi la mine [:D]... se ciondanisera, nu stiu de ce [:-/]... ca, il intrebai pe Robert ce s-o intamplat de o venit inapoi, iar el, repeta numai fraza asta: "Unchiu-i urat. Unchiu-i un urat." [:D]... si atat. Mno, s-o cam suparat unchiu-su pe el [:(]... ca, azi trebuia sa mergem in Siraj, sa facem cumparaturile pt. luni, de ziua lui Robert... iar, frate-miu o zis ca nu mai mergem [q]... [:-@]... 'om vedea noi... [q]... Gata. Va [pup] pe toate si va doresc un weekend super-super minunat, frumos, placut, linistit si relaxant [cool]! [pup]
[;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] ~*~*~*~*~ [:D] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxcdb20050824_-8_My+little+fox++is.png"]Oare ce varsta avem?!?[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu... gata, mergem la cumparaturi in Siraj [pk]... cica, motivul ciondanelii ar fi fost cam asta: aseara, Robert i-a cerut lui unchiu-su, care se uita la un film, sa inchida TV -ul ca sa se culce [nani]... iar, poznasul, in loc sa se culce se puse pe tolocanit [:D]... il tinea de vorba pe unchiu-su... mno, asa imi face si mie pan' adoarme, ma boscorodeste o juma' de ora - o ora [:D]... hmmmhhh... si dupa ce veni la mine, ma tinu si pe mine cu tolocaneala pan' se culca dar, nu ne ciondaniram [:D]... iar, io, daca mi-e prea somn, ma mai ratoiesc la el, mai face oleaca de pauza, o ia iar din loc cu tolocaneala, iar ma ratoiesc, iar pauza, iar tolocaneala... [:-@]... si tot asa pan 'adoarme [:D]... in fine... [:-@]... Gata. [fuga]... [pup] la toate.
[;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] ~*~*~*~*~ [:D] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxcdb20050824_-8_My+little+fox++is.png"]Oare ce varsta avem?!?[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Multam de cafea![pup] Andanii, ma bucur ca sunteti acasa si sanatate![pup] Elyana, arata demential prajitura aia[pofta] Cryna, apoi si fratelo al tau e copil[:-@]il supara pe poznas asa tare incat sa zica "Unchiu-i urat. Unchiu-i un urat." [q] Mey, la noi fac femeile si bors ca-s din toate colturile tarii, dar noi care ne-am nascut si crescut acili sa nu facem.Pentru noi supa e aia de vita sau pui,hai sa mai zic de rosii care la mine nu se mananca si de salata care se face primavara la greu, iar restul sunt ciorbe[:D]...atatea bordee cu alte obicee Am uitat sa va zic...a venit bona din Germania[pk]am vb aseara cu ea la telefon si azi trece pe la noi.Nici nu i-am zis Dianei sa-i facem o surpriza ca in ultima vreme tot intreaba cand vine Adriana.Mno, azi cand o s-o vadaaaaa sa vedeti cat de fericita o sa fie. [pk] Mai am o saptamana de vacanta si gata. Fac si poze cum nu, sper sa nu intervina nimic. Va [pup]si va doresc o zi minunata!
Mihaela si Diana 22.11.2004[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neatza!! Dana, ma bucur ca sotul tau e acasa, ii doresc refacere rapida si multa sanatate, iar tie sa nu mai treci prin asa ceva[pup] Danutza, pupici Mirunei, mi-e dor de voi[pup] Daneza, mersi si te pup! Mihaela, ne vedem dupa masa in parc. Elly, pana la urma problema sunt eu nu fetele, n-am nici un chef de nimic, dar de citit va citesc in fiecare zi[asia] Ultima pleasca, stiti cat de norocoasa m-am considerat tot timpul cu dadaca noastra[bang] marti i-am comunicat ca din septembrie e posibil sa ne mutam, i-am zis ca-i dau o parte din banii zilele astea si restul inainte sa plecam, s-a bucurat pentru noi, a zis ca a tot primit oferte in ultimul timp, dar nu mai vrea sa ia nici un copil ca oricum se descurca cu pensia ei si a sotului. Miercuri am fost plecata la Timisoara si a dus-o Diana la dadaca pe Oana, era deja alt om, a intrebat ce ii da ea de mancare Oanei, ca sunt o nesimtita, ca a stat toata luna la ea si ca sigur nu o sa-i mai dau banii, ca o sa aiva ea grija, ca sunt destule manastiri in tara asta dar e tare pacat ca blestemele cad pe copii[bang][bang][bang] si doare al naibii de tare, cand ai avut incredere neconditionat in cineva. Nu o recunosc, sunt socata, si doare, doare al naibii de tare[q] [ruga][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Ramane in suflet Povestea unui Licurici![/url][ruga] [url="http://community.webshots.com/user/crissuky"]pozne-npoze[/url] Before you judge me, try hard to love me.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marami Doamne, cati oameni rai [bang] ... si mai aels cand e vorba de copiii... cum pot fii asa??? Si daca ar fi avut motive de suparare... cum sa te razbuni asa? Cryna hai ca-s dusa... am incurcat borcanele [:D] Am zis ca am pierdut mesaju'... si la runda doi cine a mai fost atent ce scriu [bang] ... era vorba de Mihaela [iartama]
Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello ! Hai ca va [cafea][cafea] dau si eu o cafea la pranz asa , inainte de masa [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]....ca eu una am nevoie ...azi m-am trezit la 5.00 , nu am avut somn , am dormit cu grija sa ma trezesc devreme , sa o iau pe Ana la mine ca vecina mergea la cimitir ....initial am zis ca merg si eu cu fetita dar m-am razgandit ....asa ca noi am stat pana mai tarziu , am luat-o la mine si cica sa mai facem nani , a luat cartea de pe noptiera, clestele de par si le-a pus pe perna , cica sa o invelesc si sa fcem nani , facea Dana inchide ochii .....haioasa foc ...in fine ne-am foit asa vreo 1/2 h ..apoi am fost si am spalt-o, imi place ac se spala pe dinti , am imbracat-o ...apoi am pregatit si eu ce aveam pt. biserica si m-am imbracat ..cand ma imbrcam, ma vede ea asa cu o fusta si cu un maieu cu pietricele si imi zice , esti frumoasa [olala][olala]...si apoi imi ridica fusta si zice " ai buci [:I]" ....la biserica nu prea a avut stare , vorbea la greu si vroia cand la mien cand la maica-sa ....in fine am ajuns acasa ..murdara toata ca ne-am intors cu tramvaiul si in statie a sters toate bancile si stalpii ....nu e departe 2 statii dar am luat tramvaiul ca avea Lumi si bagaj ...acum doamne ajuta sa fie primit .... Aseara m-am intalnit cu o colega care are un bebe de 5 luni haios si drgalas foc , mic mic dar vesel..cat am stat vreo 3-4 prin parc a fost extrem de cuminte , a mancat a dormit ...l-am mai luat eu un pic in brate sa il pupaces dar putin ca cica sa nu ii stric copilul .... Cam atata este relatarea despre mine .[:D] Dana , multa sanatate sotului si refacere rapida .[flo] Maramai, nu te mai necaji, asa sunt oamenii ....lasa-i in legea lor .[grup] Cryna , spor la cumparaturi .[pk] Mihaela , ma bucur ca s-a intors bona si sa ne relatezi despre reactia Dianei .[pup] Va pupacesc pe toate si un wk-end fain.[bere] P.S. Eu fac numai ciorbe acrite cu bors , ca doar mi*s moldoveanca [alcool]...altfel nu acresc , iar supele nu imi plak deloc . Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] ... ca, reusii sa culc poznasul... si-mi zisai ca, e randul meu sa va ofer [:D] o ciulama (ostropel) de pui cu mamaliguta, branza de burduf si mujdei [pofta]... deci, cine doreste, e poftit la masa: pofta buna [yum]! Hmmmhhh... facuram si cumparaturile pt. luni... ii luai niste hainute (niste compleuri de malete+pantalon), doua perechi de adidasi, sosetele... siii... in loc de trotineta mult ceruta... o motocicleta [8D]... ca, asa vru poznasul [:D]... se razgandi la fata locului si-n loc de trotineta vru motocicleta, de aia electrica pt. copii, cu acumulatori... mno, o mai ramas de luat tortul si cam gata pt. luni [:D]... Miha, cre'ca-i cam copil [:D] si frate-miu... mno, pe drum, inspre Siraj, l-am mai tras de limba pe frate-miu, sa vaz ce si cum s-o intamplat... si, cica, nu s-or ciondanit [:D], ci l-o apucat pe Robert dorul de mama-sa (io adica)... cica, dupa ce l-o palavragit ghine, io zis Robert lu' unchiu-su: "Mi-e dor de mami [olala]. Vreau la mami [:D]". S-o vinit la mine... si, de aia l-o facut urat pe unchiu-su, pt. ca nu vroia sa-l lase sa vina la mine la nani [:D]... ceva de genul... [:-@]... in fine... amu, chipurile, s-au impacat... hmmmhhh, hmmmhhh... Si, da... "cate bordeie atatea obiceie" [^]... Super [pk] [pk] [pk] ca ti-a venit bona. Mare bucurie pe capul Dianei [pup]. Marami, un [pup] dulce si o [grup] calda, ca sa-ti treaca supararea si dezamagirea. Dany, ce de-a peripetii [:)] si alte alea... bine ca, macar, ai avut o zi plina si, totusi, frumoasa [pup]. Deci, si tu mi-esti moldogeanca, nu?!? [;)] Mno, hai ca ma duc sa mai vaz de treburi [:D]... va [pup] pe toate si s-aveti o zi faina in continuare! [pup] & [fuga]
[;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] ~*~*~*~*~ [:D] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxcdb20050824_-8_My+little+fox++is.png"]Oare ce varsta avem?!?[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...