Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(43)*-Happy Birthday


Recommended Posts

[s] [s] GIULIA [s] [s]
id="Arial Black">id="size3">id="red">

 

Daria sa-ti traiasca printesa si sa te vad cu nepotei....[:D] stiu ca-i cale lunga pana atunci dar sigur se va intampla dupa ce te vad soacra si mamica emotionata la serbarea de absolvire a facultatii si trecuta de emotiile bacalaureatului si tot asa. Sa nu uiti sa faci poze de la petrecere si de la fiecare eveniment care se v-a intampla. [:D]

 

[s] [s] MARI [s] [s]
id="size3">id="Arial Black">id="orange">

 

Draga mea iti doresc numai bine tie si puiului tau, sanatate cat cuprinde si sa fti intotdeauna inconjurate de dragoste si oameni buni care sa va respecte, sa va iubesca si sa v-ajute in tot si in toate.

 

[s] [s] IOANA [s] [s]
id="size3">id="Arial Black">id="limegreen">

 

La multi ani sanatosi, norocosi si plini de voie buna, intelegere si iubire. id="blue">

 

Cuba 2009

Zuziliciid="red"> [mamica] de Isabella Maria (21.04.2006)id="red">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

neatza, cafea?

 

 

[s] [s]

 

LA Multi Ani! Cataid="red">

 

multa sanate si fericire alaturi de cei dragi[pup]

 

pup iu all,

 

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Cata![s]

La multi ani cu sanatate,fericire, dragoste si numai bine!

Sa traiesti viata lunga si frumoasa alaturi de familia ta minunata!

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

Buna ..dimineata?

Eu nu-mi dau seama inca.

Asnoapte am ingrijit un pui de pisic.Mic.Are doar doua zile.Trei azi.

Mi-s chiauna.

 

A fatat o matza in gradinita de langa scara noastra si-a disparut apoi.

Fiimea ,care-si doreste de multa vreme un matz,l-a induplecat pe sot si ieri cand i-am timis sa duca gunoiul,mi-au venit cu un "cadou" mic..plin de viermi(cica erau muste roi deasupra lor) si vaai de capul lui!!!

L-a spalat sotul,l-a dus la un vet de unde i-au luat biberon,si care vet nu ne-a incurajat prea tare..A spus ca depinde doar de el,daca va manca va trai ,daca nu..

A! Si nu l-a deparazitat,a spus ca e prea mic si e posibil sa nu reziste.Sa-l curatam noi cu apa calduta si vata..

 

Azi dimineata m-am coborat sa-mi iau pastile(am racit la burta)si in cutie mai erau doi pui din care unul nu mai misca.Au fost sase de toti,unul a disparut ieri dimineata,aseara am luat noi unul.

Cine stie unde-or fi ceilalti..

 

Eu toata noaptea m-am chinuit sa-l hranesc si sa-l incalzesc,si sa-l curat la "duduca".Nu vrea sa manance.

ce sa fac?

Se pricepe cineva?

Fetele care au pisicute?

Are burtica destul de tare.

Mi-e mila de el..si mi-e mila si de fiimea ,daca moare pisicul cum va reactiona oare?

Deja l-a botezat si spune ca e pisicul ei.Abia o tin departe de el sa nu ia cine stie ce microbi.

 

Eu de ieri de cand l-am vazut prima data,ma scarpin intr-una,ma gadila si ma mananca peste tot.In cap,pe la sprancene,pielea ba pe ici ba pe colo.

Nu stiu ce am,oi fi alergica sau din cauza ca am vazut viermi si eu nu suport gandaci,viermi si alte oratanii..?

Sa nu mai spun ca mi-e greata permanent..nu stiu cum voi gati azi,ca de mancat sigur nu voi manca nik..

 

Va rog,daca aveti sfaturi,bagati la greu..ca mi-e mila de el saracutul,nu l-as lasa sa moara.

Cat mananca un puiut asa mic la o masa?

asta nu vrea pur si simplu sa inghita,ii bag laptic in gura si nu da semne ca ar vrea/sti sa inghita.

 

A!

Inca ceva,i-a curs sange din nas asnoapte.

Asta poate fi de la plamani?O fi racit cat a dormit pe afara ?

 

 

 

 

 

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] CATUTZAid="red"> [s]

 

Adriana, vai, asa puiut mic aveti [flo] Eu nu ma pricep, dar daca e cu voi, sigur va fi bine. Cred ca domnisoara e topita [olala]

Mancarimea poate fi si alergie, insa poate fi si din cauza a ceea ce ai vazut [flo]

Zuzi, [:D]

Sunt in birou ... [bang]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu d-na veterinar la care au fost ieri si mi-a spus ca daca i-a curs sange din nas nu-i da sanse.Inseamna ca are burtica plina cu paraziti si daca continua sa nu manance..

 

I-am facut laptic proaspat,lapte praf (sa fie mai gras) cu galbenus de ou.

Am citit pe net ca se adauga si miere insa mi-e frica sa-i pun dr n-a spus,sa nu-i faca mai rau daca el are ..musafiri la burtica.

Zic el ptr ca eu cred ca e pisoi..cu toate ca dr a spus ca e prea mic sa se vada ceva.

 

OF!

Asta-mi lipsea acum,sa mai bocesc si dupa un pisic..

 

 

Scuzele mele fetelor ,sper sa nu va fi deranjat prea mult cu intamplarea mea..

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cid="red"> aid="yellow"> tid="green"> uid="blue"> tid="brown"> zid="teal"> aid="orange">, la multi ani, [flo][flo], multa sanatate si fericire, alaturi de printesa ta draga si de taticul ei! Sa ai o viata minunata, fara nori negri, cu impliniri si bucurii!!![s]id="red">

 

Si o dedicatie cu trandafiri:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=msq3IVUPRQI[/tube]

 

Adriana, felicitari ca te-ai implicat sa ajuti un puiut mic, fetele cu pisicuti sigur te vor ajuta cu mai multe sfaturi, pana atunci iti copiez si pastuiesc aici cateva sfaturi gasite pe un alt site!

Mai bine pun linkul ca sunt 3 pagini de raspunsuri, sper sa te ajute![flo]

 

Dany, te asteptam sa-ti revii si sa ne spui cum a fost la botez si sa ne pui si poze daca ai!

 

Mari, Daria, Annie, Ioana, Copilutz, Zuzi, [flo]!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adi69
Am vorbit cu d-na veterinar la care au fost ieri si mi-a spus ca daca i-a curs sange din nas nu-i da sanse.Inseamna ca are burtica plina cu paraziti si daca continua sa nu manance..I-am facut laptic proaspat,lapte praf (sa fie mai gras) cu galbenus de ou.Am citit pe net ca se adauga si miere insa mi-e frica sa-i pun dr n-a spus,sa nu-i faca mai rau daca el are ..musafiri la burtica.Zic el ptr ca eu cred ca e pisoi..cu toate ca dr a spus ca e prea mic sa se vada ceva.OF!Asta-mi lipsea acum,sa mai bocesc si dupa un pisic..Scuzele mele fetelor ,sper sa nu va fi deranjat prea mult cu intamplarea mea..Adriana
align="right" id="quote2">Off, sper sa aibe sanse, saracutul!!!_______________________________Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]Andrei [flo]id="purple">id="size1">"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp...""Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, poate totusi va fi bine [flo][flo][flo]

Ce spune Catalina ? [pup][pup]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa sute de fotografii, am reusiiit sa o surprind pe adevarata Giulia [:D]

serioaso-ingamfata

Musai sa vedeti cam ce vad io in 99% din timp [8D][:D]

Aceasta fotografie o reprezinta 100% [:D]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, mie una imi place poza (apropo, le-am vazut si pe urmatoarele de la petrecere si plimbare, sunt cool[pk][pk]!)

Eu nu i-as spune serioaso-ingamfata, eu i-as zice mandra-dominatoare, dar e o atitudine cu care va reusi in viata!!! Super!!! Oricum, asta e parerea mea, tu o vezi zilnic si o cunosti mai bine[pup]!

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...