Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(43)*-Happy Birthday


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ziua buna! [flo] Revin, usor-usor pe catwalk...[:D]

 

Zilele acestea...am disparut...la taica-miu pe plantatie... A venit, din Bucuresti, sora lui cu sotul, care sunt si nanii mei de botez ("o parte" caci am trei perechi), si am stat cu ei... Desi, intentia mea a fost sa urez "La multi ani" sarbatoritelor zilei de 16 august.... inainte de 12 noaptea...n-am reusit... Am depasit cu 4 minutele... Scuze! [:I] Atunci am reusit sa ma furisez la computer si... m-au surprins...N-am mai avut sanse sa revin... Iar, a doua zi...taica-miu...om cu "mari responsabilitati"...[batcap] a reusit performanta de a-si virusa computerul, pentru a treia oara luna aceasta... [help] So... ioc computer...[(pc]

Deh...nici eu nu mi-s mai breaza... Sunt "oleaca"... "drogy"...[alcool] de la cat- calmant forte si tador am bagat in mine, in decursul acestor zile... Maseaua asta ma dispera...[audinti]...Am fost la dentist...dar avand in vedere ca inca e in stadiul de umflare (maseaua...[:D])...nu are cum sa ma repare...[biz] asa ca m-a bagat pe antibiotic si calmante pentru durere... Deh...pe langa faptul ca au rol de "amortire" a durerii...calmantele mai au efect si de somnifer...Si...n-ar fi chiar asa rau...daca n-as fi adormit pe unde apucam...(la masa, in timp ce asteptam sa incepem sa mancam, printre trandafiri, in timp ce ma delectam cu mirosul lor chiar si la buda... [:I]...am avut o tentativa...dar mi-am revenit cand am dat cu...freza de faianta... )[alcool]... Pe bune, e groaznic sa nu poti tine ochii deschisi...oricat te-ai chinui...si sa adormi instantaneu... [nani]... Aseara, cand am ajuns acasa...am citit prospectul unuia dintre calmante si...contine fenobarbital...[bang]...de aici, cred ca si starea mea de somnolenta...acuta...[bang] Frate...si eu...am bagat...ca sa scap de durerea insuportabila...[bang]

Pai da...daca nu eu atunci cine...daca nu mie atunci cui?! [biz]

Cum am petrecut de ziua mea? [bum] Deh...printre reprize de somn...[nani] am avut timp sa ciocnesc si o cupa de sampanie (pentru copii...eu...[alcool])...sa servesc tortul...a fost de inghetata...Stiu...ca sotul a facut gratar...dar nush' cand s-a mancat...pentru ca eu am adormit in scaunul pliant...din fata mesei...[batcap]...Si, m-au lasat dragii de ei...sa ma odihnesc...[nani]...Prezenti au fost : sora-mea cu sotul (nepotul e la Iasi, la bunici), inca doua familii (prieteni din gasca) cu,,, copiii lor, taica-miu si nanii... care... au plecat aseara...Ah...si Judy...motanul unei prietene prezente la "adunare"...[:D]...

Deh...ei, cica s-au distrat...eu...am mai dormit...asa de control...[:I]... n-am facut pozici...pentru ca, am spus ca nu va fi nimeni de ziua mea si...am imprumutat aparatul unei prietene...ce a plecat in concediu la rude, in Targu Mures... dar...pana la urma am avut camera si "m-au tras in film"... [ups]...poate ajung pe youtube...cum le "zoilesc" [nani] ...in flori... No...ca treb'e sa ascund caseta...

In rest..."tat normal'...[biz]

 

Dragutelor, va multumesc pentru urari! Nu am cuvinte...[asia]

 

Catutza, multumesc si cu intarziere si scuzele de rigoare iti urez

 

[s] LA MULTI ANI!!!id="size4">id="purple"> [s]

[flo][flo][flo] Sa ai multe bucurii si impliniri in viata, multa sanatate si tot binele din lumeid="size3">

id="Script MT Bold"> [flo][flo][flo]

[pup][pup][pup]

 

Am vazut pozicile! [olala] mi-ai placut enorm in pozele de la nunta,,, ce bine iti sta machiata asa...iti scoate ochii, tulburatori de frumosi,in evidenta...[olala] Si, micuta...frumoasa foc...[pup]

Ah...de ziua mea...am petrecut cum "a cazut"...iar cadouri am primit: un parfum de firma...un set (body scrub, body butter si bath crystal...) cu arome de "Whyte floral & musk", bani si, ieri am fost la un salon (abia ce am prins rezervare)...unde mi-am facut freza...mi-am schimbat look-ul...adica m-am facut blonda...[:D]

 

 

Adi, sar'mana! [pup] Esti o draguta!

offf...ce m-ai impresionat cu puiutul de pisicuta...[q] Sa va dea Dumnezeu sanatate pentru bunatatea si grija pe care i-ati purtat-o pisicutei...Imi pare atat de rau pentru finalul trist...[:(]

[pup] si imbratisari Catalineiid="red">! Draga de ea... cunosc cat poate suferi un copil...imi amintesc cat am plans cand mi-a murit catelusul otravit...de vecini...Offf....

Mercic pentru sfatul cu ardei iute... I-am spus sotului sa-mi cumpere, cand vine acasa... Va spun daca are efect...

M-ai lasat, iar...interzisa cu tortul...[olala]... Doamne ce poti face cu manutele tale...[asia]

 

 

Katty, mercic frumos! [pup] Am vazut pozici...Superbe... intr-adevar...micutii seamana foarte bine... Adorabili [pup] Iar Dixie cu labutele in aer...e haios tare... e scump foc... Ce ornamente faine pentru tort...voi le-ati facut?! Ah...mi-a placut tutu-ul Anei... Stii cumva de unde l-a cumparat? Si...cate bunataturi... ce fel de aluat ati facut pentru a "imbraca" cremwurstii? Aratau delicios de bine...as face pentru micuta mea...Si tortul...foarte frumos...si delicios...[flo]

 

 

Annie,multumesc! [pup] Si pentru flori... [olala]

Aha...deci cunosti, si tu, trucul cu mararul pentru cresterea sanilor...[:D] Deh...la cat marar am bagat, in mine, in adolescenta...ar trebui sa am sanii pana la calcaie acu'...[balcon]... Mai nou...am citit intr-o revista...cum ca trebuie masati cu ulei de marar...si rezultat sigur... Ce-ar fi?! (replica...dupa Marilyn Monroe: "noaptea, tot ce port e un strop de channel Nr.5"...) Deh...noaptea, tot ce port sunt mililitrii de ulei de marar...[fum]

 

 

Copilutzu, sar'mana! [pup]

Doamne...cum te simti? Mey...ai grija...cu gardurile astea... [cusca] Nu te mai apropia de ele ca's periculoase pentru tine...Saptamana trecuta...ce te-ai "zguduit" pentru o capra...acu'...te-a muscat un pisic...[ups]...

No...acu'...lasand gluma la o parte, cum te simti? Pe bune, nu e de glumit cu intamplarile astea...vezi de mergi la un doctor sa vada in ce stare e degetul...Imi pare rau... Refacere rapida, scumpa mea! Te [pup] si te imbratisez!

Si...apropos...chiar ca nasoala faza cu,,, cumnata ta!

 

 

Dany, multumesc din suflet! [pup]

Ma bucur enorm pentru voi, pentru ca ati reusit sa intocmiti dosarul, relativ repede...si l-ati depus... Sa dea Dumnezeu ca lucrurile sa decurga cum nu se poate mai bine si, in curand...sa ne arati pozici cu micul vostru sufletel! [pup]

 

 

Daria, mercic! [flo] am vazut poza si imi place maxim expresia, privirea Giulieiid="red">... [pk] Ehe...fetitei tale nu o sa-i manance cainii din traista, cum se spune... va sti ce vrea in viata...[pk]

 

 

Zuzilici, multumesc! [flo] Sper sa treaca si perioada asta cenusie...si sa revii... pe baricade...

 

 

Leditia, multumesc! [flo]

Eu nush' ce tot spui ca e slabut micutul tau... Arata bine, e un frumusel fara masura...[pup]... Sa-ti spun ca fii-mea niciodata nu a excelat la cantar...mai tot timpul eram (si suntem...) sub...dar...la inaltime peste medie....intotdeauana... Si...cate analize nu i-am facut, cate vitamine nu i-am dat... Oho...Si pediatrul mi-a spus sa stau calma, sa nu mai compar copilul cu altii...caci, atat timp cat este vioi, se joaca etc...nu are nici o problema... are perioade cand mananca mai mult sau mai putin...Am o prietena a carei fetita...mananca, pe zi, doar 4- 5 biberoane cu lapte si cereale pasate la robot si amestecate in lichid... Mancarea o refuza in totalitate... n-am crezut pana nu am vazut cu ochii mei...nici cand iesim la gratar nu pune gurita nici macar pe o firmitura de paine...Si,pe bune daca nu e mai dezvoltata decat fii-mea... ce pot sa mai spun?!

 

 

Dodo, mercic! [flo]

 

 

Lilia, nu stiu daca ti-am mai urat dar... bine ai revenit, acasa! N-am apucat sa vad pozicile...intru acusi si...ma delectez... Sunt sigura! [flo]

 

 

 

Gasca, va imbratisez pe toate si...ma duc sa bag ceva in gura... (mancare... Daaa?! [:D])...ca ma lua foamea...

 

 

 

 

Perlutzele...[:D]id="orange">

 

[i]

 

Ioana,id="pink"> mamiid="orange"> deid="pink"> fetitaid="orange"> [8**] cuid="pink"> funditaid="orange"> [pup]

 

De prin viata...adunate!id="purple"> "[ilp]"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana sincer imi pare rau sa aud ca te doare maseau dar abia m-am abtin sa nu rad

Citat:
"noaptea, tot ce port e un strop de channel Nr.5"...) Deh...noaptea, tot ce port sunt mililitrii de ulei de marar...
align="right" id="quote2">

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

eu am bagat in mine si lemn dulce, aici nu se gaeste si dai comanda de la cei care veneau de prin romanica, sa-mi aduca, m-a dereglasem de tot de la el si am renuntat, ca ioc efecte, si cate creme si pastile autohtone nu am incercat, dejeaba, deh speranta moare ultima, am avut o crema de aeai impresia ca, virgula cresc, ca gogosile, [alcool] avea ceva mentolat, aniuei

 

hai refacere rapida [pup]

 

[Adi/b] [pofta] daca poza e "nereusita" tortul e perfect [pofta] ce maini binecuvantate ai, superb [olala]

 

daca ai timp, pt stimularea mintii , PMS, tuse, voma.... oare poti scana cartea, ca pare interesanta, da-mi te og numele sa o caut si eu [flo] pls

 

Dany iti tin pumnii si sunt alaturi de tine, si Doamne Ajuta! [flo] sa iasa cum iti doresti [pup]

 

Clau a ajuns acasa cu febra de la piscina, nush de la ce, a mancat, e vioi, vesel, trebuie sa-i iasa incisivii de sus tinand cont ca el ia avut scosi de la 3,5 ani, oare face febra ca atunci cand au esit prima data?

Acum e mai bine, a mai scazut febra

pe mine ma doare un picior [alcool] of course ca nush cum si unde si daca mam lovit

Al meu a trebuit s aplece la munca la 9 PM si s-a suparat, si iar m-a facut sa ma simt de parca eu l-am trimis :(

 

O seara faina, pup iu all!

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetel, Ema este maraita in continuare ca o tot manaca blandele, bine ca nu are si pefata, a venit si dr sa o vada si a zis ca e o forma mai usoara, sa-i dau putin claritine si mixtrura mentolata, stat in casa vreo 7 zile... Trage Ema de usa, vrea afara[bang][bang][bang], imi pare rau ca e in casa, am lasat-o sa se balaceasca pt ca nici asta nu prea are voie insa fgaca baita in fiecare seara nu sta, se urca singura in cada si kiar daca e imbracata ea face dush[8D]

Ema se joaca frumos acum cu jucarele de fetita, intinde craticoare si farfuriute, face mancare si ii da la papusa sau catel sa pape si striga HAI A(LA) MAMA!!! ASAAAAA, ZI: PAPA!

cand o vad ca se joaca imi creste inima... acum isi i-a un disc demachiant cu care ii pun mixtura mentolata si se face ca-si pune si ea pe blande...

ieri una dintre terapeute i-a dat cu mixtura si a intrebat-o dace bine, a zis DA si a pupat-o[olala], eram impresionate de gest.

Of, Doamne ajuta sa fie si mai bine si sa invatam si alti copii sa se descurce ....

maine o sa vina o mami de copil cu intarziere in vorbire sa vada cum lucram , daca vrea o sa inceapa si ea cu baietelul ei.

va pup , Ema striga NANIIII

 

bazar pentru Emaid="green">[comoara]

 

ajutati la terapia pentru Ema pe DC[flo][flo][flo]id="blue">

 

Ajutati-ma sa inteleg lumea!

 

 

Mari, mami de Emaid="green">[olala]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari sanatate printesei Emma !!

Offf .. imi inchipui ce simte draga de ea …

 

Dany degetutul a intrat in normal.

Am cateva efecte negative …. Scuip ca pisicile pe la servici …

Asta este salutul meu acum , ptr. ca toti faceau glume pe seama mea si a matzei.

Ba ca a turbat matza , ba ca am turbat eu…

Lasand gluma la o parte , nu ma mai doare, dar inghit oxacilina in continuare.

Ma bucur ptr. planurile voastre!!!

Dumnezeu sa va lumineze calea!!!

 

Ledi , scuze daca s-a mai discutat… incerc sa-ti dau o sugestie…

Analiza ptr. Helicobacter pylori a facut-o .

Cunosc o copila care are bacteria si ca simptome , papa si face kklica .

Nu se ingrasa , durere de burtica …

Sau ptr. proteus??

Uite aici s-a mai discutat de proteus : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=87013

Proteus este o bacterie care misuna prin maternitati ….

Sanatate puiului David.

 

Gabitzi ,Issa este fata mare de acuma iar pediatra nu vrea sa recunoasca!!!!

Nu te mai necaji , sufletel !!! [pup]

 

Adi apetisant raaau tortul !! Da raaau , raaau!!!!

Ce imi placea cand eram mica pregatirile ptr. noul an scolar.

Mirosul caietelor , a cartilor , mirosul acela de tipografie... mmmm.. ce-mi place ...

Ptr. psoriazis nu sunt leacuri in carticica??

Sau dermatita seboreica???

 

Auuleeoo .. Ioanaaa” Tador”???

Am bagat la greu Tador si Nimesil … pana mi-au crescut transaminazele…

Zeama de cleste de stomatolog , cea mai buna solutie .

He, he .. ce tare sunt [:D] … dau sfaturi … io [pk], care mai aveam un pic si plangeam pe scunul stomatologic.

Si, daca nu facem FIV si acum ma indopam cu calmante…. De fricaaa..

Si cu micile mele accidente .. in fiecare an in luna august mi se intampla cate ceva. Eu le iau in gluma … trecand peste dureri.

Mitzuc ce face?

 

Nu am uitat de poze dar nu am avut timp sa le scot…. Scuzeee..!!

Am bagat somnic la greu ca am fost de noapte…

Si, nu ca nu as putea dormii la sercivi , dar stau afara cu o colega la gargara , bagam tigari sub nas [fum] … iar greierashi ne canta.. superb .. ce mai ... destrabalare maxima ...

Nu imi vine sa intru la nani din cauza greierilor . Imi plac de moor!! Recuperez eu somnul…

 

Hai ca iar va pup!!!

 

 

 

 

PERLUTZA id="red"> sufletzelul meu!id="orange">
id="right">

 

Are we there yet???id="red"> [:D]

[zz]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata s ide la noi

 

[cafea] [cit]

 

am pazit azi-nopate brotac cu febra, pe la 3 am adormit dupa ce iam mai dat niste nurofen, acum iar a avut, dar a mancat bine, cred ca e de la dinti, Doamane ajuta sa iasa ma repede

 

va pupim, sa aveti o zi faina!

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Febra care insoteste bolile copilariei reprezinta o puternica reactie a organismului la toxine si ii ofera acestuia posibilitatea de a se epura si de a le elimina .

Putem ajuta acest proces nedandu-i hrana solida ci doar lichide din belsug,care ii incurajeaza transpiratia si urinarea(eliminare de toxine).

Exista anumite plante care incurajeaza transpiratia cum ar fi busuiocul,lamaita,roinita,floarea de soc,menta,coada soricelului,musetelul,ghimbirul si scortisoara.

Bauturile preparate din fructe,legume si plante pline de vitamine,minerale si ologoelemente,vor furniza sistemului imunitar sprijinul nutritional in lupta sa impotriva infectiilor.

Cele cu actiune usor laxativa vor ajutala grabirea procesului de curatire.

Merele,caisele,murele,afinele,coacazele negre,morcovii,mazarea,telina,usturoiul si ceapa sant foarte folositoare.

 

Cordial englezesc de mureid="red">:

Acest intaritor aromat este destul de gustos incat sa fie iubit de copii si sa ofere un remediu excelent care sa ajute org. in lupta impotriva infectiilor si sa opreasca totodata febra.

Murele sant bogate in vitC si bioflavonoide,au actiune descongestionanta,diuretica si usor laxativa.

Mirodeniile intensifica transpiratia prin stimularea circulatiei si au puternice proprietati microbiene.:

-900 g mure coapte sau cantitatea necesara obtinerii a 600 ml suc

-6 linguri miere lichida

-10 cuisoare

-5 felii de radacina de ghimbir

-1 lingurita scortisoara macinata

 

Stoarce murele prin sita,pune sucul intr-o oala ,adauga mierea si mirodeniile.DA un clocot la foc mic amestecand pana se dizolva mierea.

Lasa sa fiarba la foc mic5 minute.Lasa la racit.

La servire se adauga apa fiarta si dilueaza dupa gust.

Se bea o cesca la 2 ore.

 

Ceai de lamaita si roinitaid="red">:

Un ceai usor si parfumat cu iz de lamaie,un remediu racoros ptr reducerea febreiid="red">.

Cand se beau calde,lamaita si roinita au actiune diaforetica,marind fluxul de sange catre piele si producand transpiratia.

Ceaiul are si efect decongestionantid="red">, si va calma si durerile de gatid="red">,racealaid="red">,tuseaid="red"> si gripaid="red">.

 

-2 lingurite flori de lamaita proaspete sau 1 lingurita flori uscate

-2 lingurite roinita proaspata

-600 ml apa

 

 

Pune plantele intr-un ceainic,toarna apa fiarta,acopera si lasa la infuzat 10 min.

Indulceste cu miere

se bea cald o data la 2 ore. 2-3 portii

 

Bautura calmanta de coacaze negre si mereid="red">

 

Toare cele 3 frucet folosite au proprietati antisepticeid="red">,bogate in vit Cid="red"> si bioflavonoide Au si actiune descongestionantaid="red"> ajuta la calmarea catarului ce apare la infectiile respiratorii id="red">insotite deseori de febra.

 

-2 mere curatate de cotor si taiate bucati

-50 g coacaze negre

-450 ml apa

-2 lingurite suc de lamaie

-miere dupa gust

 

Da un clocot merelor si coacazelor.Da focul mic si lasa la fiert 5 minute si apoi strecoara.

adauga sucul de lamaie si mierea si serveste fierbinte.

2 portii "

 

 

 

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PMSid="red">

Simptomele pot fi usoare sau severe si implica retentia de lichide ,dureri de sani,oscilatii emotionale,oboseala,crampe uterine,dureri de cap,indispozitie si scaderea puterii de concentrare etc

Este legat in primul rand de un dezechilibru hormonal,in cele mai multe cazuri exces de estrogeni si poate fi grabit de schimbarile hormonale ce au loc in timpul pubertatii,dupa o sarcina,la apropierea perioade de menopauza sau dupa ce ai luat anticonceptionale.

Dezechilibrele sant cauzate de o combinatie de factori fizici,fiziologici,nutritionali.

Lipsa de exercitiu fizic,un ficat lenes si activitatea redusa a tiroidei isi pot aduce aportul,la fel ca stresul sau deficitul de elemente nutritive cum ar fi lipsa vit A<B<E>C,magneziu,zinc,calciu,si acizi grasi esentiali.

Uleiurile vegetale nerefinate,semintele,alunele,cerealele integralepastaioasele,pestele si fructele si legumele proaspete vor ajuta la mentinerea echilibrului hormonal.

 

Ceaiul negru,cafeaua,si ciocolata trebuie evitate caci ele contin cafeina care poate afecta echilibrul hormonal prin inhibarea functiei hepatice de descompunere a hormonilor odata ce si-au indeplinit rolul in org.

Consumul de alcool trebuie redus la minim,caci mareste nevoile org de vit B,magneziu,zinc,si CA si suprasolicita ficatul.

CA alternative poti prepara bauturi din ingrediente ce pot preveni si trata PMS: morcov,sfecla,cresonul,(surse de vit A)varza creata,ardei rosu,banane,avocado,ciuperci,nuci si alune( B6) patrunjel,legume verzi(MG siCA) soia,produse lactate,nuci,alune seminte(vitE)

 

ceai grecesc de vitexid="red">

Vitex este un arbust care face la sfarsitul verii seminte aromate ce (pot fi gasite la mag naturiste si plafare)au capacitatea de a stimula si echilibra glanda pituitaraid="red">,de a regla productia de hormoni sexuali femininiid="red">.

25 gr seminte

600ml apa

 

Se pun semintele in apa,se da in clocot,acopera si lasa sa fiarba la foc mic 15-20min.

Strecoara si bea o ceasca in fiecare dimineata cu o jumatate de ora inainte de micul dejun.

2/3 portii.

 

vis de avocadoid="red">

PMSid="red"> si sist nervosid="red">(calmeaza si intaresc)

-1 avocado copt ,curatat de coaja si taiat felii

-1 catel de usturoi curatat

-sucul de la 1/2 lamaie

-300 ml lapte de orez

-sare piper macinat

cateva fire de coriandru proaspat ptr ornat

 

Pune in blender avocado,usturoi,suc lamaie,lapte de orez.Omogenizeaza,condimenteaza cu sare si piper, serveste cu coriandru

1 portie

 

ceai chinezesc de angelicaid="red">

tonicid="red">,regleaza hormonalid="red">, si ajuta la mentinerea functionarii normale a aparatului reproducatorid="red">,previne si calmeaza PMSid="red">,stimuleaza circulatiaid="red"> spre si dinspre uterid="red">,calmeaza durerileid="red"> menstrualeid="red">,stabilizeaza nivelul zaharului id="red">in sange,regleaza activitatea intestinalaid="red">,imbunatateste energiaid="red"> ,calmeaza nerviiid="red">.

 

25 radacina uscata de angelica,taiata bucati

600 ml apa

 

Pune planta si apa in ceainic,da in clocot,lasa la fiert la foc mic 30 min,strecoara sio bea o ceasca de doua ori pe zi.

2-3 portii

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Adi, intr-adevar, cam nereusita poza cu tortul, dar creatia e superba! Ce migala! Ce-a zis destinatara, fata prietenei?

Ai avut rabdare sa scrii atatea din cartea aia, dar iti multumesc si eu, sunt tare interesante retetele, mi-am salvat pagina, sa n-o pierd![flo]

 

Ioanna, ce aventuri cu tratamentul tau pentru dinti...auzi ...ai dormit incontinuu/cu mici pauze...frumoasa zi ai avut! Noroc de rude si prieteni ca sunt de gasca si au inteles![flo] M-a amuzat citind ca ai adormit si la buda si te-a trezit datul cu capul de faianta!!! Uff![:D]

Multumesc de comentariile la pozici, ma bucur ca ti-a placut Dixulina, acum s-a imprietenti si cu catelul si se joaca impreuna!

 

Dany, ce veste buna, ma bucur ca totul a mers ca pe roade? Cand puteti incepe sa cautati un copilas? Vreti sa luati unul micut sau mai mare? Bafta sa va dea Dumnezeu har sa faceti alegerea corecta si sa oferiti iubire si ingrijire unui sufletel minunat!

 

Annie, sanatate multa lui Clau, imi pare rau ca are febra! Poate acum e ceva mai bine!!

 

Meri, Copilutz, [flo]!

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]buna dragelor,

 

Dariaaaa ce faci?Unde esti?intra pe mess...

 

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Blogul lui Bogdan Andrei

goblenuri-relatii pe blogul Donului

id="right">id="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size4">id="Script MT Bold">

*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*

 

[flo]Bazarid="purple"> [flo]

pentru:

 

Bogdan[comoara]id="blue">;Mihaitaid="blue">[comoara];Sebiid="blue">[comoara];Emaid="blue">[comoara]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...