Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (152)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[batetoba]Gata, de ieri suntem "propitari"[batetoba] A fost "painless", cum a zis seful meu, acum suntem in datorii pe viata [:D] Totul a mers bine. Din pacate primim cheia abia pe 25 august si nu ne mai ramane mult timp de aranjat. mQQm absolut adorabil Oliver [pup] Nelia felicitari pentru o vacanta asa reusita. Data viitoare mergem si noi cu voi cu cortul (al meu sot a fost dat pe spate de frumusetea locului in care ati fost). Am vazut al doilea set de poze de la baby shower... super gravidute, super fete [disco] Buna ideea cu contul pentru poze, o sa incarc si eu ce poze mai am cu sezatoarea cand am putin timp liber. Diana ai nascut? [pup]
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutza- FELICITARI PT CASA SI SA O STAPINIZTI SANATOSI! Sa o udati diseara, sa o mobilati cum vreti si sa o si po****ti corespunzator. mQQm-pepitel e un scump foc. Simona,Diana- sunteti bine? Maru- ami scrie si tu in blog ceva,pelase! Olgaaa-tu ce mai faci, nu mai scrii aici? Daiopri-mamica cea mai curajoasa si exemplara, toate bune,pupicei la comori si tie o imbratisare calda. Eu si trista azi ca de dimi cand am sunat la socrii, Emma nu vroia sa vb si socru-meu i-a zis ca dc nu vb nu mai vine tasu sa o ia[q], am crezut ca innebunesc[bang]-noroc ca am fata desteapta si nu a crezut si ea o tinea pe a ei sa o duca la la parc[:D]Off abia astept sa vina 3 sept sa se reuneasca familia. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vazut poze [pup][pup]la Oliver pepitel [pup][pup]Nelia noi ne combinam cu cortul, din pacate mult timp anul acesta nu mai este, iar eu pasaport nu am asa ca in state pass ar trebui sa-l fac dar .... ce ziceti de un tadousac la balene?wk viitor? mai nu stiu daca venim la Montreal in 4, azi merge Osi la secretariat la scoala poate aflam de vreun orar ne coafa bine la munte, ceea ce am si vrea sa facem , asa ca nu stim inca ce o sa facem Noi raportam un steptococ A la Steph, si cred ca l-am cules si eu ca incepe sa ma doara gatul...am stat ieri la clinica de am innebunit, era plin revib....ca sunt la spalat haine Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am nascut ! Dar am inceput sa am si eu niste Braxton din astea, ca tot ma laudam ca n-am avut toata sarcina. Ieri bebe s-a miscat mai putin decat de obicei, in schimb am avut contractii din astea la greu, mai ales cand merg. Asa ca stau la orizontala cat pot de mult, vreau sa prind macar 37 de saptamani incheiate, nu mai zic ca visez deja la un 4 septembrie tot 2 in 1 [olala]. Asadar ramane pentru restaurant 4 septembrie, dar alegeti alta locatie, eventual sa citim ceva review-uri despre chelneri inainte ca prea ne'am "luat-o" ultimele dati. Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +36s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiion [flo] bafta cu serviciul si cu gradinita lui Marc. Noi suntem naspa rau cu gradi dupa cele trei saptamani de vacanta, urla ca din gura de sarpe cand il duc, de fapt incepe jalea de acasa si nu se termina nici sambata cand crede ca il ducem tot acolo [q]. Daca nu as sti ca a mers acolo jumate de an si a fost ok as zice ca e ceva cu gradi, dar asa ... Pana si directoarea gradinitei vine sa-l linisteasca in fiecare dimineata cand ii aude sirena, Of ! Dana (Podeanu), pacat ca nu ne-am intalnit la La Ronde, as fi avut si eu cu cine sa ma conversez ca sotu a fost cu Victor pe la toate nebuniile alea iar eu am zacut la umbra. Monicutza, Oanagabriela, multumim pentru poze ! Monicutza, spitalul la care o sa nasc este Lakeshore, aici in West Island. Sa stapaniti sanatosi casa si bine ati venit in randurile "chiriasilor la banca" (nu-mi place exprimarea asta, dar cam asa e...). Mona_B, mi-am sarbatorit si ziua de nastere si a numelui ! La mine nu s-a pus niciodata problema sa nu ma sarbatoresc de 15 August, ba chiar eram fericita ca ma sarabtoream si de 8 Septembrie (si de 9 ca ma cheama si Ana). Din punct de vedere religios, se sarbatoreste ca oricare alta sarbatoare la noi, mai ales ca se tine post doua saptamani si sarbatorii ii spune Sf Maria Mare deci e rost de petrecere ! Nelia, am fost la fel la sarcina cu Victor, cu o diferenta de o luna, adica eram ca in pozele de la baby shower atunci cand l-am nascut, de-aia zic ca nu mai am mult. Si atunci toata lumea imi "prezicea" o fata. De data asta pronosticurile sunt 50/50 ceea ce imi face nespusa placere, voi putea sa-mi savurez surpriza la maxima intensitate [olala] Tare frumoasa iesirea voastra, cand vom fi toti apti de dormit in cort, poate ne bagati si pe noi in gasca. Pana atunci il antrenam pe Victor caruia i-am cumparat un cort de la Canadian Tire si i l-am montat in curte. Ana, deci o tinem dintr-o sampanie intr-alta ! Nu-i bai ca mie iar imi e pofta [pofta] de alcool (si jur ca nu l-am conceput pe bebe la betie, dar asa pofte n-am avut in viata mea !) Dar sa tii si ideea cu chalet-ul salvata pe undeva, trebuie neaparat pusa in practica. Khristin, nice DC weekend [olala] Mqqm, a crescut Oliver ! L-a descoperit deja pe Rex ! Denisam, mai e putin ! Pucku, sanatate lui Steph, dar ai grija de tine in special pentru ca stiu ca in sarcina este periculos streptococul (nu stiu mai mult, dar e bine sa-ti intrebi medicul sau sa faci ceva research pe net). Si iata ca am reusit sa scriu si eu un mesaj complet utilizand metoda "doua pagini DC deschise". Sper sa nu fie ultimul. Ma duc sa mai ma uit pe cele 100 de "to do lists" si mai revin sa va citesc. Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +36s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazut pozele [olala] Frumos tort ati avut si f asortat cu Simona, alb cu orange [:)] Toate f radioase, nu numai gravidutele [:)] Diana, La multi multi ani [flo] [pup] nastere usoara. Simona, tu cand nasti? Miikon, bafta cu noul job si sa gasiti o gradinita buna. Monicutza, sa va fie de bine, s-o stapaniti sanatosi si s-o amenajati dupa bunul plac. Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva [:)] mqqm, tare scump Oliver, se vede cum sunteti topiti dupa el [:)], nu ca n-ati avea motive [:)] mamaana, frumoase fetele tale si f simpatice in rochitele mamei [:)] lorelaim, da, vreau retete incercate, cred ca stiu de ce fel de blender vorbesti, am unul si cred ca e cel de care vorbesti, multumesc [flo] nelia, frumoasa vacanta in natura, de copii nu mai zic [:)] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutza, felicitari pentru casa! Sa o stapiniti sanatosi si sa va simtiti bine in ea![pup] mQQm, am vazut pozele cu Oliver, scump rau! Si e o bucatica de om tare serios, se vede ca are treburi importante de facut: dormit, papat titzica, facut baita, facut si alte alea... iar dormit si iubareala cit cuprinde, ca are si de cine si pe cine![pup] Am vazut si a doua tura de poze cu gravidutele si cu fetele[pup]... tortul ala a fost bun? Ca de aratat arata supeeer!!! Si chiar ca s-a asortat Simona cu tortul! Si poze cu baietii lui Daiopri, mai ales gropita motanasului si pe mamica lor frumoasa![pup] Am mai vazut si pozele Mameiana, cu fetitele alea frumusele, in rochite si cu codite! Ce albastra era apa, nu stiu unde era, dar mi s-a parut superb locul! Si nu mai stiu ce am vazut, parca mai era ceva...[alcool] Le-am vazut asta-noapte si de dimineata tot incerc sa scriu la mesajul asta si nu mai apuc sa-l termin. Pucku, Diana, oricind va primim in gasca, numai sa mergem, sa ne mobilizam, cu cit sint mai multe familii, cu atit e mai distractiv si placut. Abia astept urmatoarea iesire, anuntam... Fetele mele ma intreaba mereu cind mai mergem cu cortul, nici nu ma asteptam sa le placa atit de mult, mai ales ca au fost tintari si cu tot ce am pus pe ele sa le apere, tot le-au ciupit de le-au terminat, mai ales pe Agata. Dar nici ca le pasa... Tudora a zis la un moment dat unui prieten, intrebata unde a fost... cica intr-o padure mare cu ursi (peste tot erau placute atentie, nu lasati mincare ca vin ursii) si cu tintari![:D] Gata pauza, ma duc la treburi, ca acusi vin copiii acasa si n-am facut mare lucru...[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intai sa incep cu pucku cu mii de scuze ca nu am sunat. Dar e asa de imprevizibil si jobul asta al meu. Mai ales ca de azi sunt singura singurica cu toate problemele pe cap. Colega mea e de vineri in vacanta, azi a plecat si studentul care ma mai ajuta . Plus ca fac lucruri pentru care nu am fost pregatita si pe care intr-un loc mai mare le-ar fi facut cei cu secundarul[bang] dar asa e intr-un mediu de lucru din asta mic, faci tot. MQQM mi-au placut la nebunie pozele si fericirea care se degaja din ele. S-a schimbat foarte mult Oliver. Ce repede creste!!!!! nelia tot n-am scris nici nu ti-am vazut inca pozele[bang] Diana2007 si Simmona fiti atente cu caldurile astea si stati la racoare. Diana sper sa inceapa sa se readapteze Victor. Si sa-i revina zambetul de smecheras pe fata. Marc incepe pe 31, gardinita e nou- nouta si costa 32 cad[bang]( Cu 3 cad mai putin ca la Montreal) Am uitat sa spun ca ai castigat pariul cu vizita in romania. Eu am avut emotii sa nu nasti pe acolo[:D] CGE de fapt de unde ai luat tortul? Monicutza m-am uitat prin pozele de la oanagabriela si am fost incantata cat ai slabit . Bravo!!!! Si felicitari pentru noua casuta. Sunt convinsa ca piticii o sa adore sa stea in curte. Noi avem o curticica a blocului in spate langa o padure si vad si eu ce inseamna sa ai o curte. Eu n-am avut niciodata si nu realizam ce simplica viata asa ceva..... Si daca mai ai timp treci pe la ciresici...sa rezum eu pentru tine, Diana R si Ioana astepata bebe3.[alcool] Gata pe azi, mi se invarte capul de treaba.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...