Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (152)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Danaid="red">, crema din aia am avut pentru noi, ca stiam ca e peste 12 ani, e foarte buna. Pentru copii am avut Off si una cu lamii, care pare mai buna. Dar chiar si asa i-au ciupit, dar asta este, si in curte seara ne maninca, darminte in padure. Sint mai mult decit sigura ca le-ar placea copiilor tai o asemenea experienta, e o adevarata aventura. Noi ii avem prea mici si nu putem face inca ce faceam noi intre 20 si 30 ani, Octav si mai devreme, ca a tot mers cu mama lui peste tot. Asa ca, mergem in locuri cu minimul de conditii (cum ar fi un dus dupa apa de balta[:D]), macar la 30 de minute de un orasel unde sa gasesti o farmacie, un medic... la nevoie. Niciodata nu se stie ce se poate intimpla cu copiii atit de mici, asa ca nu riscam... inca.[:D] De asta si vrem sa mergem mai aproape de munti cind vor fi mai mari copiii, sa-i invatam sa-i cutreiere si sa-i cutreieram impreuna.[olala]id="size1">

 

Daca e vreme buna in Vermont, noi am vrea sa mergem weekendul asta pe Green Mountain, cel mai inalt virf este de 1335m, nu e mult, dar e ceva fata de dealurile din jur... Numai sa nu ploua si sa aiba Octav timp sa faca planul expeditiei (trebuie cautat loc pentru pus cortul cit mai strategic situat ca sa putem face cit mai multe trasee de la cort si sa avem timp sa ne si intoarcem pina seara).

 

Daca plecam si ne place, Green Mountain are citeva virfuri peste 1000 de metri (www.mountainzone.com/mountains/highest-peaks.asp?s=VT)id="size1">, poate pregatim ceva impreuna, ce zici?[:)] Si cine mai e amator, ar fi minunat sa ne stringem o gasca si sa plecam. Sigur, nu e usor de facut planuri la comun in asemenea excursii, fiecare familie are ritmul ei, dar putem incerca macar...

 

Singura problema este ca aici trebuie sa ai rezervare din timp si pentru loc de pus cortul, lucru imbucurator pe de o parte, asta inseamna ca sint destui oameni care iubesc acest stil de iesiri, dar enervant pe de o parte, pentru ca cel putin noi nu putem face planuri pe durate prea mari de timp... din mai multe motive, unul fiind copiii mici si problemele care pot aparea legate de ei. id="size1">

 

Roxanaid="red">, curaj, mai aveti un pic si va reintilniti... si vorba ta, stii ce te asteapta... ca si pe noi de altfel.[bang]

 

Lauraid="red">, abia astept sa vad pozele cu camerele copiilor! Am citit si despre aventurile voastre. Si la noi au stat copiii in apa cu orele, toti, si am avut emotii, pentru ca apoi mergeam la dusuri, iar apa si stateau pina seara tirziu, iar noaptea era chiar racoare. Dar am scapat fara nici o problema de sanatate.

 

Khristinid="red">, ce repede a trecut timpul!! Mai ieri nasteai si acum gata, la gradinita, tu inapoi la scoala... Sper sa va fie bine la toti cu noul program.[pup]

 

In dimineata asta am facut citeva ore de benevolat la gradinita copiilor, am fost in parc... E frumos, nu spun nu, dar e obositor, inca o data, admir pe cei care isi aleg aceasta meserie: un grup de 30 de copii, intre 1 an si 5, fiecare vrea altceva, fiecare alearga in alta directie... am plecat de acolo cu gitul strimb de cit m-am uitat dupa ei. Angeid="red">, [asia]! Imi ajung cei trei ai mei, cred ca voi cauta alte locuri unde sa ma voluntariez![:D]

 

Cred ca mai era ceva de scris, dar ma opresc aici, ca ma duc la munca. Am rascolit casa, sa fac ordine, si deocamdata, am facut dezordine... nu stiu cind le voi vedea la loc, si mai voiam si sa zugravesc pina incepem scolile.[bang]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batetoba] Tocmai am aflat ca mi s-a nascut noua finuta din Montreal, Eliza de 3.1 kg [olala]. Mamica norocoasa a nascut la 10 minute dupa ce a ajuns la spital. [majoreta] [:D]

 

Cge, Nelia, asa e timpul trece repede iar mikul meu va merge la daycare mai devreme decat am prevazut eu. Eu oficial incep pe 2 sept., neoficial de saptamana viitoare. [alcool] Speram sa ne adaptam cu bine noului program.

 

Nelia, mi-a placut onestitatea ta cu voluntariatul [:D], adevarul e ca lucrul cu oamenii e cel mai extenuant, eu ma gandesc cu groaza ce m-o astepta si la scoala si acasa [bang].

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, suntem bine, mersi de grija [flo], copiii s-au acomodat f bine, noi inca in proces ... de fapt cred ca mai mult sotul decat mine [:D]. Mai avem cateva chestii administrative de facut si sper ca in la jumatea lui septembrie sa dam drumul la magazin. Am pus niste poze proaspete aici: http://good-times.webshots.com/album/573765285sLoJKL ... Mona, primele 2 sunt cu dedicatie pentru tine, sunt de f aproape de Vama, de fapt am trecut prin Vama de 4 ori in ultima luna cand am trecut prin pasurile Mestecanis si Tihuta pe drumul Suceava-Timisoara, si o sa mai facem drumul asta de multe ori de acu incoace.

 

[aerob] Strumfii mei [aerob]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]id="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaana ti-am vazut si eu mandrete de fete cucuiete! Ce dragalase sunt ele si mai ales ce rabdare are fratiorul cel mare sa se joace cu ele in nisip!

 

nelia succes si voua!

 

khristin felicitari pentru finutza! Asta inseamna ca vei veni curand la Montreal pentru botez, nu-i asa? Poate reusim sa ne organizam sa te intalnesti atunci si cu gasca DC de Montreal!

 

Carmen mult succes in continuare in acomodare si cu magazinul! Baietii arata foarte bine, se vede ca le prieste si cel mic are mutritza de baietel de-acum! Ce zboara timpul!

 

Diana cum mai esti? Bebe e inca la caldurica sau ai aflat deja ce este???

 

 

 

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pitilache, am vorbit aseara cu mamica si amandoua sint foarte bine, se adapteaza una cu cealalta. Sigur ca vom veni la Montreal, nu stim inca exact data le mai dam ceva timp sa-si revina. [:D] Cat despre intalnire, imi va face placere si sper sa concretizam ceva, ca data trecuta a fost ca un iures.

 

 

Carmen, foarte draguti copiii, preferatul meu e brunetul [olala]. Iar Timisoara arata foarte bine, cel putin in pozele tale. Care va fi profilul magazinului tau? Banuiesc ca trebuie sa iesi cu ceva destul de inovator pe piata romaneasca in timpurile astea. Oricum, bravo pt. mobilizare si asteptam vesti de extindere [flo]

 

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin-sa va traiasca finuta si sa fie sanatoasa si mincacioasa[:D]

Carmen- ai niste baieti frumosi foc, dar cel mare si brunet cu ochii migdalati imi rupe inima[pup]

Roxana-poze noi de la tine cand vedem?

Eu merg sa imi iau o cafea ca sa nu ma gandesc prea mult la vestile cam nasoale de la medic,oricum ma lupt sa nu ajung la operatie si sa nu dau coltul din cauza inimii[alcool]...

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

khristin da un semnal cand stii o data anume!

 

Denisa o sa pun poze noi saptamana viitoare cand ma intorc din ultima expeditie inainte de plecarea de aici; maine plec la Geneva si ma intorc luni si sper sa am poze interesante de facut.

Dar de ce operatii vorbesti tu acolo si ce probleme cu inima???

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva un steptococ? ca am la discretie[bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang] pe rand ca ajunge la toata lumea[alcool][alcool][alcool]

 

sunt ca batuta cu maiu si ma doare gatul.....ufff am mplecat la clinica

 

 

Denisa sanatate multa[flo][flo][flo], ce zice medicul?

 

Restul fetelor ca pup si revin dupa doza de antibiotic[bang][bang]

 

ah eu de revel nu pot veni din cauza de burtica uriasa, asta daca cozonacelul n-o fii deja dospit si facem cezariana inainte, dar in octombrie am fii corect

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...