Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (152)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui carmen77
Roxana, suntem bine, mersi de grija [flo], copiii s-au acomodat f bine, noi inca in proces ... de fapt cred ca mai mult sotul decat mine [:D]. Mai avem cateva chestii administrative de facut si sper ca in la jumatea lui septembrie sa dam drumul la magazin. Am pus niste poze proaspete aici: http://good-times.webshots.com/album/573765285sLoJKL ... Mona, primele 2 sunt cu dedicatie pentru tine, sunt de f aproape de Vama, de fapt am trecut prin Vama de 4 ori in ultima luna cand am trecut prin pasurile Mestecanis si Tihuta pe drumul Suceava-Timisoara, si o sa mai facem drumul asta de multe ori de acu incoace. [aerob] Strumfii mei [aerob]Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]id="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> id="size2">
align="right" id="quote2">Carmen, esti o scumpa, iti multumesc din suflet pentru poze; Dammit... mi-au dat lacrimile privindu-le si mi-am amintit de copilaria mea fara griji si de chefurile cu prietenii din vacante, la cabana de pe Rarau[q]la vizitele la manastirile Sucevita, Vatra Moldovitei si Voronetz. Sucevita e favorita mea, oaza mea preferata de liniste unde ma incarcam spiritual si ma simteam rupta de lumea nebuna. Ai mei mergeau acolo in fiecare an. Ultima data am fost si noi in 2003. Mai avem o casuta pe cheile Nerei, in Banat, in liniste absoluta, unde mi-am jurat ca-mi voi petrece prima vacanta de vara, ca profa. Acum am inteles unde mi-e inima. Poate ne intalnim atunci, m-as bucura enorm.Iar pozele din Timisoara, orasul unde am crescut, mi-au trezit de asemenea amintiri dragi: anii de scoala, chefurile cu prietenii, fratele meu care locuieste acolo, cofetaria mea favorita de pe Calea Aradului, unde gaseam cele mai reusite amandine[olala]you made my day![pup]Mult succes in intreprinderea voastra, il meritati din plin!Acum fug la treburi,Mona cu Vlad-Andrei (4 years) si Aidan-Victor (4 months)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

carmen77, succes cu magazinul! Adevarul e ca vad niste preturi la produsele astea on line care sunt pe DC!!! Chiar mai devreme era un palton la 190 de lei si o masinuta de jucarie, cu remorca, la acelasi pret! Si asta cat inseamna in dolari canadieni, vreo 80-90 de dolari pe o masinuta??? E o nebunie!

 

mikiion, vad ca ai intrat serios in paine! Mult succes! Sotul tau si-a gasit de lucru?

 

khristin, felicitari pentru finuta, sa va traiasca! Imi pare rau ca trebuie sa incepeti day care deja, a trecut prea repede timpul!

 

Gata cu pauza, fug ca s-a lovit careva, aud ceva tanguiri...

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, si eu ma temeam ca ma trimit acasa, mai ales ca spitalul unde am nascut e la 30-40 min driving distance de casa. Norocul meu a fost ca mi se rupsese apa si m-au primit, cand am ajuns la ei aveam deja dilatatie 4 cm si m-au oprit acolo. La epidurala am zis no din start, ele ma tot intrebau pe parcurs daca vreau, pana n-a mai fost nevoie.

Dar in 10 minute sa fie totul gata, cum scria Khristin, asta da, timp record[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu repede sa imi revendic odraslele, Donia,eu am fost cu copiii la Baby Shower.

Le-a placut la resto, au descoperit si unul lg. casa, asa ca musai sa mergem.

 

De ieri e oficial, Victor va incepe clasa a-4-a la scoala de lg. casa, va merge dimineata cu autobuzul galben.[:D]

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, Irina e foarte fericita draguta de surioara din ce am inteles, dar dupa ce am vorbit cu Florentina mi-a spus ca in 3 minute a nascut [:D], iar taticu' a scapat secunda aia ca se dusese sa ia pachetul de stem cells [alcool]. Eu i-am zis ca bine ca a tinut picioarele strans strans ca avea sanse sa o scape pe finuta [:)]. Si fireste ca nu a fost nicicum vorba de epidurala, cand a ajuns doctorul i-a spus sa nici macar sa nu impinga ca iesea singurica [:D]....hahaha, asta da poveste de nastere [cool]. Abia asteptam sa-i vedem in formatie completa. [olala]

 

 

Denisa, lasa cafeaua daca te plangi de inimioara. Ramane pe luni? [pup]

 

 

Carmen, sa iasa biznisu' bine si sa ne spui si noua daca e profitabil pe parcurs. Program mai scurt de 8-5? E viabil sau e mai mult un vis?

 

 

Donia, a fost frumos la Wasaga? Cand ne-am intors de la cabana era o coada pe autostrada spre Wasaga pe vreo 5 km pe putin cu masinile stationand efectiv fara exagerare [alcool]

 

 

Gata va pup pe toate si toti [pup]

 

Cristina

 

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mona_B
Diana, si eu ma temeam ca ma trimit acasa, mai ales ca spitalul unde am nascut e la 30-40 min driving distance de casa. Norocul meu a fost ca mi se rupsese apa si m-au primit, cand am ajuns la ei aveam deja dilatatie 4 cm si m-au oprit acolo. La epidurala am zis no din start,id="red"> ele ma tot intrebau pe parcurs daca vreau, pana n-a mai fost nevoie.Dar in 10 minute sa fie totul gata, cum scria Khristin, asta da, timp record[:D]
align="right" id="quote2">Si cum ai rezistat fara??? [asia]Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cge
Scriu si eu repede sa imi revendic odraslele, Donia,eu am fost cu copiii la Baby Shower.Le-a placut la resto, au descoperit si unul lg. casa, asa ca musai sa mergem.De ieri e oficial, Victorid="red"> va incepe clasa a-4-a la scoala de lg. casa, va merge dimineata cu autobuzul galbenid="red">.[:D]Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
align="right" id="quote2">Asta imi spunea azi-dimineata C, ca, atunci cand o sa mearga la scoala poate sa mearga cu autobuzul galben ...Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am venit din Mississauga. Prapad frate ce a fost cu furtuna asta. M-a prins la o clienta acasa si ne uitam amandoua pe geam ca la un film SF. Are 3 caini si 2 pisici care se lipisera de noi ca fasolea pe arac din cauza tunetelor si fulgerelor. Totusi copacii au stat in picioare, semafoarele nu prea mai mergeau pe o bucata de drum cand m-am intors acasa, in schimb am vazut un imens curcubeu pe un fond de cer verde inchis iar in spatele meu iesea sorele pe fond albastru. Super!

 

Am vazut si un accident pe drum insa nu stiu daca a fost din cauza furtunii sau de la neatentie.

 

Nu stiu cum era basementul la clienta aia de la care am plecat in schimb se dusese la iazul din spatele casei sa vada daca mai are pesti in bazin. Aflu data viitoare.

 

Si maine cica ar mai fi un pui de ploaie. Dar poate se contramandeaza. Ca m-am saturat de atata plaie si umezeala. Parca suntem la tropice. Ne mai lipsesc palmierii si baobabii

 

MQQMid="red"> - Vazut Pepitel Oliver. Se face din ce in ce mai frumos. Face niste mutrite tare faine!

 

MonaBid="red">- te pup stii tu pentru ce[pup]. Nu am apucat sa-ti raspund si-mi cer scuze.

 

Olgaid="red"> - ce mai faci draguta? Nu mai scrii nimic, nimic? Trebuie sa-ti fac un CD cu toate pozele pe care le-am facut la plaja.

 

 

 

Mihaela

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...