Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (152)


Recommended Posts

Vreau si eu sa ma laud... si eu am nascut gemenii normal, fara epidurala, si au iesit la 10 minute unul dupa celalalt. (dupa 4 ore de travaliu). Asta acum 14 ani . (in curind)

 

danamario, vezi ca este exact polisporin ptr ochi.

Denisa, dar tu exact de ce nu vrei sa te operezi? Din ce am citit si m-am interesat, din momentul in care mi-am descoperit nodulii, dupa scoaterea tiroidei nu sunt complicatii si traiesti bine merci cu acea pastila pe zi. Am ramas uimita sa descopar cite persoane din jurul meu aveau scoasa tiroida (de multi ani).

Eu inteleg ca tu iei si medicamente si ai perioade cind iti face figuri, si de aia ma si intreb oare nu e mai bine s-o scoti?[flo]

carmen, ti-am vizionat pozele baietilor, ce mari au crescut. Nu am fost niciodata in Timisoara dar mi-au placut pozele.

Succes cu magazinul , si cu programul redus. Deci pina la urma trecerea prin Canada nu a fost chiar de pomana,nu?[:D]

 

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Podeanu- dc tu esti de acord sa iti scoti glande majore din organism,(doar pt ca la doctori le e lene sa incerce si altele si nu vor sa descopere CAUZA) -eu nu sunt de acord.Aici e problema,odata descoperita cauza, se poate rezolva si corecta, am vazut cazuri salvate de la surgery, eu pt asta ma lupt acuma- am avut 2 operatii la viata mea pt copii, acolo merita riscul si tot, dar pt ca asa vor ei ca majoritatea studiilor asta indica, fara un motiv logic si fara sa incerce diverse, EU NU SUNT DE ACORD- poti sa zici ca sunt incapatinata si cum vrei,eu asa sunt- sa paastrez si sa fac orice sa raman intacta cu m-a lasat cel de sus- chestia aia cu pastila si traiesc bine mersi,depinde, de la om la om, e vorba de balansul hormonal in organism.E mult mai complexa problema decat pare,trust me[flo]-de 3 ani studiez si tot citesc..

Oricum promit sa nu mai va plictisesc cu asta.. ca acum am aflat ca Emma a vomat si nu e prea bine, ca tocmai ce plecase mama de la socrii-sper sa isi revina ca dc nu duminica ii pun sa duca copiii inapoi la ai mei ca nu pot trai asa..

DAIOPRI- ce faci, mai vino pe aici cu vesti si cu optimismul tau..

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A propos de intalnirea propusa de denisa, eu sunt amatoare de-o intalnire. Dar sambata asta si cealalta nu putem din cauza de chefuri. Daca va adunati dupa 29 august sau duminica (weekendul asta sau viitor) eu sunt mare amatoare precum ma stiti. As prefera si cu copiii, dar daca ne vedem la local, eventual il pot lua pe alex, mai un Tony, mai un razvan, isi umple timpul, dar adrian e ca-n cusca intr-un restaurant, nu-l poti tine potolit mai mult de-o ora.

 

Despre noi cateva cuvinte: suntem toti tiganusi dupa o sapt .la Sauble Beach unde vremea a tinut cu noi si n-am plecat de pe plaja 6 zile. Sunt toata ganduri pt daycare-ul copiilor (e prima data cand ma confrunt cu situatia si am multe restrictii de toate felurile, si deci greu gasesc ceva sa fiu multumita, asa ca o sa fac compromisuri la greu), din oct. pleaca mama si as vrea sa le dau alor mei o pauza de vreo 6 luni macar si sper sa-l conving pe tati sa mai fim si pe cont propriu si s-o mai rarim cu bunicii pe aici - e prea mult pt "pisicul" meu subred. Plus ca adrian are nevoie de expunere la colectivitate ca sa avanseze cu vorbirea. A inceput sa spuna cuvinte din proprie initiativa fara sa-l stimulam noi in vreun fel (de ex. se duce la usa si spune "open", pana acum trebuia sa-i dau eu clues ca astept de la el sa foloseasca cuvantul "open"; in alta zi a aruncat o jucarie dupa patut si a zis singur "unde?" Asta era clickul pe care-l asteptam ca sa trecem intr-o faza superioara cu comunicarea. Si ieri mi-a dat prima data senzatia ca a pus doua cuvinte unul langa altul. N-a fost ceva clar, dar a fost o incercare, PRIMA. E mult in urma la capitorul nr de cuvinte pronuntate, dar cumva o scoatem noi la capat. Iar alex imi umple sufletul in fiecare zi, nimic nu-l face mai fericit decat cand vine seara si trecem la citit povesti si ramane uimit de disponibilitatea mea de a-i citi cate povesti imi cere el (bine-nteles ca cedez la un moment dat si-i spun ca e de ajuns) - dar asa se uita la mine de recunoscator si asa ma imbratiseaza cu dragoste ca nu-mi mai trebuie nici somn pe ziua respectiva.

ieri m-a rugat sa iesim cu bicileta putin la plimbare si am zis ca fortam nota pana dau primele picaturi de ploaie. si au dat primele cand eram la de 5 case departare pe drumul de intoarcere. Nu va spun ca ne-a facut fleasca de n-am putut intra decta pe holul case isi acolo ne-am schimbat. Radeam amandoi ca doi copii, nu vedeam la 1 metru in fatza din cauza picaturilor dese. Mi-a fost asa de drag de el, a fost ca o aventura pt el. Cum a intrat taica-su pe usa s-a repezit sa-i spuna prin cea trecut el. Are copilasul asta o paleta de emotii care ma ma fac doar sa tac si sa-l strang in brate.

iar adrian e nedespartit de mama-sa, daca s-ar putea sa fiu oriunde e el, ar fi perfect pt el. ma simte imediat cand sunt pe cale sa plec undeva si nu ma slabeste. Nu-i trebuie bomboane, desene, suc, jucarii, copiii, nimic atat timp cat stie ca urmeaza sa plec. Si ca o nemernica ce sunt am ajuns sa plec pe furis (si cat am urat sa le fac asta copiilor mei) pt ca nu mai pot face fatza plansului lui de a-l lua cu mine. Sapt asta s-a trezit de 2 ori inainte de a pleca eu la serv. Nu-i lipit de mine fizic, ci doar vrea sa stie ca ma are in preajma. Sper sa n-avem parte de crize cand o incepe daycare-ul.

Cam asta despre noi, noua ne merge bine cu serviciile (asa ca inca o data nu pot sa spun decat ce mare noroc avuram amandoi ca ne-au dat afara-n iarna).

 

Am vazut pozite cu voi pe ici pe colo in contul comun, va pup pe toate si daca planificati intalnirea, dati-mi si mie de stire.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milioane de scuze ca n-am "percutat" mai rapid cu informatii despre vitamine. Deci, eu i-am dat Theei asa:

 

1. Pediatri Vite Liquid by Genestra, adica asta: http://www.rockwellnutrition-canada.com/Pediatri-Vite-Liquid-by-Genestra_p_582.html#

 

2. Bio-Strath Original, adica asta: http://www.avogel.ca/en/shop/health_food/biostrath_elixir.php

 

3. Bio-D-Mulsion 1000, adica asta: http://www.nutrichem.com/Bio-D-Mulsion-1000-143.html?vmchk=1

 

Pentru noi (adica pentru Thea) rezultatele au fost spectaculoase. De unde ma vaitam de mama focului (va mai aduceti aminte...) acum Thea mananca f bine la gradi ( pe la 12), apoi vine acasa si CERE mancare , in jurul orei 6(ciorbita, mancarica de orice fel, etc.) apoi, inainte de culcare, pe la 9:30 CERE din nou "Bunny" (adica lapte cu cereale Nesquik). Parerea mea este ca toata combinatia asta de vitamine pe care i-am dat-o a avut efect. Plus ca vitaminele sunt toate naturale , deci, puteti sa le incercati cu incredere. Ca sa nu mai vorbesc, ca, nu a luat virusi de la gradi , de nici un fel, nu a fost bolnava mai deloc in ultimele 6 luni (sa nu zic intr-un ceas rau....[:D])

Eu nu sunt intr-o "pasa" prea grozava in ultima vreme, asa ca nici chef de scris prea mult nu am...

Va pup, pe toate si va doresc numai bine [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisam, multa sanatate!

 

Ptr cele care lucrati/studiati in contabilitate am si eu o intrebare - ce diferenta se face pe piata muncii (in contab) intre un posesor de AEC si unul de certficat? Ma refer la oportunitati de lucru (pana unde putem merge cu un certificat /AEC?). Eu nu sunt ineteresata de timp suplimentar/sambete/duminici (decat accidental).

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent, prezent![:D]Se vede ca sunt up and running, da?[:D]

Am mers peste tot zilele astea ca tot mai e frumos afara (azi ploua nitel) si cum era sa stau sa ma odihnesc?Vazut poze frumoase una si una, domnisoarele nostre insarcinate (apropo sar cu majoretele Diana?), apoi pepitzel scumpicel (tare mi-a placut cea din car seat cand are pernita ceia la gat si tine mainile de parca face yoga). Mqqm, bravo pt rabdarea de a scrie comentarii, si zau ca vaz ca aveti fun nu gluma. Ia vedeti sa nu se supere musiu pe voi cand o fi mare, caci sunteti care mai de care pe el[:D] Tu nu prea ai sanse de vuiton ca sunt multe brate dragastoase acolo.[pup]

Denisa, ia si tu hotararea care crezi tu, da macar nu te stresa din cauza asta[pup][flo]Iote eu cum o sa renunt de buna voie la multe din care mi-a dat mama[:D]Ii zicea sotului ca o sa fiu o carcasa umblatoare da cica sa nu mai zic asa[:D]

Noi avem program de chiuit. Nu mai pot sa ma culc dimineata inapoi ca nu il poate opri nimeni de cantaretul sef: lalala, tatata, bababa. Numa mama nu ca deh are omul 3 mame: una cu par scurt, una cu par lung si una fara nik[:D] Deja cam casca ochii la mine ca uite pleata nu e pleata[:D]

Am facut mamografie si nu se mai vede nici un nodul si doar niste calcifieri cica. Acuma astept sa vad cand o veni dr mea din concediu ce zice. Apoi aranjamente cu chirurgii sa vedem cand ne distram impreuna[:D]

Sapt viitoare iar beuturi la greu. Sper sa nu ma mai ia de cap asa rau[:D]

Cam asta de la noi.

A, si pt tantele cu experienta ce e frate felts (crayola wide felts?)

Ca incepe motanul scoala si m-am dus si eu venita de pe la luna la magazin si nu am habar ce si cum tre sa iau[bang][bang]

Ca sa nu mai zic de duotang, care am gasit eu ceva pe internet da nu gasesc in magazin. Grea viata de scolar[:D]

In rest pupici la toata lumea chiar daca nu am scris special.[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

Am facut mamografie si nu se mai vede nici un nodul si doar niste calcifieri cica. Acuma astept sa vad cand o veni dr mea din concediu ce zice. Apoi aranjamente cu chirurgii sa vedem cand ne distram impreuna[:D]
Sapt viitoare iar beuturi la greu. Sper sa nu ma mai ia de cap asa rau[:D]
Cam asta de la noi.
A, si pt tantele cu experienta ce e frate felts (crayola wide felts?)
Ca incepe motanul scoala si m-am dus si eu venita de pe la luna la magazin si nu am habar ce si cum tre sa iau[bang][bang]
Ca sa nu mai zic de duotang, care am gasit eu ceva pe internet da nu gasesc in magazin. Grea viata de scolar[:D]
In rest pupici la toata lumea chiar daca nu am scris special.[flo]
align="right" id="quote2">

Asta da veste, bravo.[pup][pup] Ptr partea cealalta, nu te ingrijora, sunt asa multe sutiene cu bureti de nici nu zici ca nu e nimic in ele.[:D]

Ptr rechizite eu intotdeauna agat un vinzator de pe acolo (Bureau en gros) si il intreb, el ma duce direct la raftul respectiv.

Pai Denisa, cred ca m-ai inteles gresit..scuze, o fi sunat aiurea intrebarea mea. Eu tocmai asta vroiam sa stiu (sunt sigura ca esti muult mai in tema ca mine)DE CE nu esti pentru operatie?
Multa sanatate.[flo]

Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...