Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (152)


Recommended Posts

 

Daiopri [pup], e bine ca nu mai e nimic pe acolo;

duotang este mapa aceea in care se pot pune foi volante perforate (cum erau mapele noastre dar cu trei gauri pentru foi); cealalta nu stiu; si eu de obicei dau hirtia la un vinzator, el imi umple caruciorul si apoi eu mai sortez:))

Denisa, sanatate!

 

mi-a plecat sora-mea in seara asta si sunt trista rau, Tudor m-a tot intrebat de vreo 100 de ori de cind nu ne-am despartit la aeroport de ce nu mai ramine [bang]; a plecat totusi fericita, in ansamblu s-a simtit ok si n-a avut o vara rea;

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Io iar scriu cu-o mana... stanga, da' daca nu scriu acum risc sa nu deloc...

 

Dana, pai treci la zmotocit, haide, niciodata nu-s prea multi![:D] Wow, esti prima mamica de gemeni care a nascut normal gemeni!!! Cat despre epidurala... ce era aia pe vremea noastra, hehe?

 

Denisam, sanatate, sper sa gasesti solutia.[flo]

 

try, hey, nice to see ya! Ce frumos zici de copii. Ma bucur de progrese si ca va e bine la job.[pup]

 

inacanada, need any help?[pup]

 

Daiopri, valabila veste!!! Esti buna de cinste, ma bucur mult! Bine iti zice sotul tau. [flo][pup]

Adica eu sa n-am vuitton, mey? Am clienti de-astia de le ziceti voi ajutoare cam asa... eu il culc, apare un iubitor, il pupa, il strange, se "joaca" 5 minute si dispare pe cand dispare zambetul pepitului, dispare si "ajutorul". Cam asa...[:D] Dar sa fiu fair, primesc ajutor de la ei altfel, ca sa pot sa port poseta mai cu spor.[alcool][:D]

 

Ana, sper sa treaca Tudor usor peste despartire.

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen77, eu am inceput cu haine de copii, dar n-a mers si pe vremea aia era nisa pe haine de adolescente, marimi pana la 40, asa ca m-am adaptat. Daca ai lagatura deja si e penurie in Ro, te-ai gandit sa distribui mai degraba decat sa vinzi la bucata? Hai ca vorbesc si io fara treaba, ma duc sa ma culc![:D] Gud lac mult!

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza[pup]

Daiopri,in viata vietisoarelor mele nu am vazut o femeie atat de curajoasa,optimista si puternica ca tine.Si eu am ceva probleme de sanatate si nu are rost sa-ti spun cat de moarta sunt si eu si nemul meu inainte de repetarea analizelor.[:D] Sunt cu ochii pe tine,te urmaresc si sper sa ajung sa am si eu macar jumate din optimismul tau.pupici mici si desi la tine[pup]

 

Ana,rau cu rau dar mai rau fara rau[:D] ti-am spus ca mi-a placut rau de tot de tine la ultima intalnire?radiai de fericire!tine-o tot asa[pup]

 

Denisam,sanatate multa[flo] eu sunt pt operatii de orice fel daca e vorba sa raman in viata. sa scoata tot,sa raman carcasa[:D]dar sa nu...brrrr[bang]

 

Danamario,incepem clasa 1? Bafta multa!

noi incepem luni,voi? Aseara ne-am cumparat rechizitele,ne-au venit manualele,le-am etichetat(apropo,la bureau en gros se fac o frumusete de etichete),am pregatit ghiozdanele,astazi calcam uniforma si luni la treaba[:D] Am asa emotii anul asta! Maia incepe clasa a 5-a(pregatim examenul pt secundara) si Robert clasa 1-a.Cum e mai bine![alcool]

 

carmen,foarte frumos ceea ce faci!bafta in afaceri!Cam asa ceva am facut si eu inainte sa emigram.Probabil cand ma voi plictisi de emigrat[:D]ma voi intoarce tot la tarabele mele[alcool]

 

ina,pasele proaste sunt trecatoare.De nu am si eu nenumarate intr-un an!!daca crezi ca te putem ajuta sa-ti treaca mai usor,striga[pup]

 

mimitete,tu tot in vacanta esti?

 

khristin,sa-ti traiasca finuta!si eu vreau sa te vad cad ajungi la Mtl[flo]

 

o zi faina tuturor.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A!si inca ceva [:D]

 

oana,(apropo de mezeluri) Maia mea a mancat "tone" de parizer si salam hongrois [bang][bang][bang]

Nu mananca nimic altceva la scoala decat clasicul ei sandwich cu salam.Nici nu vreau sa ma gandesc la ce au tot cantat astia la radio si prin ziare zilele astea![q]

Tu ce-i pui Antoniei in pachetel? A mea nu mananca thon,nu branza topita,nu cascaval,nu pate.Din ce sa fac eu sandwich-urile?

 

try,sa va fie de bine vacanta tziganusilor [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, asta vroiam si eu sa zic de pachetele: poate il pacalesc pe Victor de un sandvich cu feta, dar nici in pizza sa nu fi sunca ?!!

Parca il aud.

 

Bafta Maiei si lui Robert luni.

Victor incepe vinerea viitoare, mi-am luat liber[:D], ca e prima zi la Laval.

 

Daiopri, wauu ce veste buna, ma bucur mult.

 

Ana, of, ce gol ramane dupa ce ne pleaca oaspetii.

Pe cand urmatoarea intalnire cu cei din Ro?

Eu numai la asta ma gandesc[:D]

 

Weekend placut,

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de gandurile vostre.[pup]

Nu am nici un motiv anume, pur si simplu...nu ma pot bucura de nimic...Cu toate ca , daca stau si ma gandesc bine, totul mi se trage de la faptul ca m-am agitat mult, in ultima vreme, sa aduc pe cineva aici (un fost angajat al sotului, din Ro)si, cand eram "in linie dreapta", ca sa zic asa, tipul m-a anuntat cu nonsalanta ca..."nu-l lasa prietena sa plece singur"[:D]. Si noi eram la un pas sa-i obtinem LMO si, apoi, viza de munca...[bang]. Si m-a lasat cu asa un gust amar....lumea, in Ro, pur si simplu a luat-o razna, pe bune...vorbesc de cei care traiesc dintr-un salariu mizer, de azi pe maine, si care, prin natura meseriei pe care o au, aici ar face bani frumosi...Dar asta este...Nu mai vorbesc de faptul ca am intervenit intr-o gramada de locuri pe aici...in fine...trebuie sa-mi fie invatatura de minte...dar ce sa fac daca tipul ne-a sunat, in disperare, si ne-a rugat cu cerul si pamantul sa-l ajutam???[bang]

Ei dar, trebuie sa-mi revin...ca, asa cum spuneam la inceput, nu pot spune ca faza asta m-a afectat pe mine direct prea mult...decat asa ca...chestie...[:D]

La intalnire as veni, dar nu stiu inca sigur daca sunt aici la inceputul lui septembrie. Am vrea sa plecam la niste prieteni in Las Vegas dar depinde daca poate sotul meu sa plece si cand...asa ca puteti sa ma treceti pe lista dar cu...probabilitate.

Va pup si va doresc un weekend cat mai...linistit [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

As veni si eu la intalnire, dar inca nu sunt inca sigura 100% daca pot, cum am mai zis, ne mutam din 28 aug si va fi harmalaie in saptamana de dupa. Deocamdata treceti-ma si pe mine pe lista si va anunt eu cu o zi inainte daca vin sau nu. Vin fara copchii oricum.

Weekend placut tuturor si cheer up fetelor, cat mai e vara, ca vine iarna si avem destul timp sa fim mohorate[flo]

Mqqm, imi plac enorm glumele tale[:D]

Daiopri, esti o scumpa ca-ntotdeauna. Ma bucur ca se intrevad imbunatatiri.[flo]

 

Mona, cu Vlad-Andrei(4 years) si Aidan-Victor(4 months)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, ai un sot super supportive [flo]. Sa-ti traiasca si sa va bucurati o mie de ani de copilasii vostri [olala]

 

Laurajr, nu stiu cand e inca botezul ii lasam pe fini sa-si revina intai si apoi incepem sa ne pregatim de vizita.

 

Ange, sper si eu sa vad cat mai multe fete cand ajung la Mtr. [flo]

 

 

Try, ne bucuram ca ai putut intra sa ne dai de veste despre voi. Ne lipsesc insa mesajele de la fostul tau job [:D]

 

 

Danamario, sanatate multa [flo]

 

 

Inacanada, te scoatem noi din pasa proasta garantat daca ajungi la intalnire [disco]. Cat despre Las Vegas, aaaaahhhh si maine as da o fuga, dar mai astept sa mai creasca un pic cel mic ca sa putem fugi iar in doi. [:D] Sa nu cumva sa ratezi Marele Canyon daca esti in zona [olala]

 

 

Bafta noilor scolarei in noul an, iar pe cei vechi sa-i tina motivatia [:D]. Sa fie in frunte forever la scoala [flo]

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna dimineata si de la noi!

 

Daiopri, ce veste buna. Chiar ca merita sa bem pentru asta. Tot vesti de astea sa ne dai!!! Iar sotul tau are perfecta dreptate ... auzi la ea ... carcasa... parca n-am sti noi cu cine avem de-a face[flo]. Poate ne vedem inainte de a incepe balamucul cu scoala, asa, printre appointment-urile tale. Cu rechizitele, nu stiu ce sa-ti spun, la noi la scoala a existat optiunea sa ni le comande ei si noi numai sa le ridicam in prima zi. Asa ca am scapat de o durere de cap!!! Dar asa cum au zis si fetele du-te la Office Depot si intreaba un vanzator, ca sigur te rezolva!

 

Asa repede incepe scoala in Qc? Ca noi numai in 8 septembrie[pk]

Succes scolareilor care incep luni scoala, mari si mici, in egala masura.

 

Khristin, mult succes cu acomodarea la noul program . La noi a fost invers, Julia a inceput la 11 luni si a fost ok din primele zile, iar Luca a fost de-a dreptul rasfatat , incepe la modul serios numai de la 1 sept ...si tot am emotii [bang]. E mai grea prima luna, apoi toate intra in normal. Pe langa copii, trebuie sa se acomodeze si parintii[:D]

Si eu sper sa ne acomodam repede, si cu gradinita si su scoala si cu programul meu schimbat de munca.

 

 

Denisam, multa, multa sanatate si sper sa gasesti solutia cea mai buna pentru problema ta.

Hai, ca mai ai un pic si-ti tii in brate puisorii...stiu cum e ... e greu departe de ei dar pe de alta parte le si face bine sa fir cu bunicii, cu familia si sa fie rasfatati la greu.

Uitasem, cand va hotariti sa veniti pe aici, vorbim , si facem si noi o intalnire mai mare pe aici.

[pup]multi pupici la mamica suparata.

 

Despre noi, ne pregatim si noi de gradinita si de scoala, cu sentimente amestecate, incepe o noua etapa in viata micutilor insa am un regret imens ca ei cresc mult, mult prea repede[q]

 

Am vazut ca v-ati dusuit la Montreal !!. Frumoase si radioase gravidutele, o naste usoara si bebei sanatosi va doresc. Frumoasa initiativa fetelor care s-au gandit la voi.

Am vazut poze de Oliver care se face tot mai dulce si mi s-a parut mult schimbat de ultima data. Iar poza cu surioara lui, amandoi dormind, m-a cucerit.

Am vazut si poze din vacanta lui nelia, tare faine, iar copiii se pare ca au avut mult fun. Curaj pe voi sa plecati la cort cu totii!

 

Va las acum , va doresc un weekend placut, aici e finsorit si caldut, asa ca trebuie sa ne facem palnul de bataie!!

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...