Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce faci cand..... ????


Recommended Posts

Dupa 10 ani de munca intr-o firma, vine o domisoara la 40 de ani pe post de manager si considera ca nu faci nimic si, pentru ca esti inteligent/a ai putea sa te ocupi de programare, desi n-ai nici in clin nici in maneca cu domeniul, ci, pur si simplu trebuie sa faca cineva acest lucru ??? Ma duce gandul ca ar vrea sa scape de mine, insa, parca nu m-as lasa asa cu una cu doua. Cum se poate aborda problema ? Un mic detaliu: domnisoara a venit acum 3 saptamani in companie si a tinut mortis sa precizeze administratorului de sistem, ca se pricepe la IT. I-au fost aduse monitorul, tastatura, mouse-ul, i-au fost puse pe birou, mai putin unitatea centrala care ramasese la IT pentru a instala baietii, soft-ul necesar. Ea s-a apucat sa le faca scandal ca nu-i merge calculatorul, era foarte agitata, dadea cu mouse-ul de birou sa arate ca nu merge....desi ea nu avea unitatea instalata [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui geniest
Dupa 10 ani de munca intr-o firma, vine o domisoara la 40 de ani pe post de manager si considera ca nu faci nimic si, pentru ca esti inteligent/a ai putea sa te ocupi de programare, desi n-ai nici in clin nici in maneca cu domeniul, ci, pur si simplu trebuie sa faca cineva acest lucru ??? Ma duce gandul ca ar vrea sa scape de mine, insa, parca nu m-as lasa asa cu una cu doua. Cum se poate aborda problema ? Un mic detaliu: domnisoara a venit acum 3 saptamani in companie si a tinut mortis sa precizeze administratorului de sistem, ca se pricepe la IT. I-au fost aduse monitorul, tastatura, mouse-ul, i-au fost puse pe birou, mai putin unitatea centrala care ramasese la IT pentru a instala baietii, soft-ul necesar. Ea s-a apucat sa le faca scandal ca nu-i merge calculatorul, era foarte agitata, dadea cu mouse-ul de birou sa arate ca nu merge....desi ea nu avea unitatea instalata [bang]
[:D] frustrant sa te conduca astfel de oameni...dar cine a angajat-o? si mai ales DE CE??? are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in locul tau ii spuneam sa ia mouse-ul in mana sa-l tina bine si sa se dea inapoi vreo 6 pasi... poate ca asa s-ar vedea de ce nu functioneaza[:D] Doamne fereste! Ignore total.[:)] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Eu in locul tau ii spuneam sa ia mouse-ul in mana sa-l tina bine si sa se dea inapoi vreo 6 pasi... poate ca asa s-ar vedea de ce nu functioneaza[:D] Doamne fereste! Ignore total.[:)] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
[:-)))] Sib [url="http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/"]Aripi tot mai grele[/url] *** [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului Vladimir[/url] *** [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/2010/"][foto][/url] *** [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123985"]Anna, o nastere cu viteza[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua si noi am avut o astfel de creatura la firma,dar era amanta patronului si orice i se spunea credea ca avem "boala" pe ea[bang] pana laurma ne-am retras noi pt ca este imposibil sa lucrezi in asemenea conditii,iar sanatatea mea e mai importanta,mai ales cea mentala o zi buna MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si de maria-lavinia 14.08.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...