Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

robi, o minune de copil


Recommended Posts

of of Ioana, ce sa-ti spun...mi-e frica si mie sa nu fac terapia asta pe degeaba, costa o gramada de bani...speram sa fie bine oricum iti voi spune ce rezultate a avut si asupra crizelor.Robi al meu acum ia sabril, un medicament care in romania nu se gaseste si pare sa-i mai mareasca perioada dintre crize, desi efectul nu e total si are si efecte adverse destul de grave. alex al tau face in fiecare zi crize? unde ati mers cu el, la ce medici? am auzit de o doctoritza la bucuresti, Dr.Craiu cica e buna tare daca ai posibilitatea mergeti la ea [pup] ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sanatate multa puilor mici si bolnaviori iar ptr Robi si mamica lui cea puternica, o imbratisare stransa si multi [pup]! Este foarte important medicul in epilepsie ! Nana, [mamica] Andrei Stefan ( 26.09.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112396&whichpage=1"]Povestea nasterii fluturasului![/url] "Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca! Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergem la prof.Sanda Magureanu,dr.Craiu lucreaza cu dansa,ne-a vazut si ea.Alex face o criza pe sapt. sau la doua sapt.Pana acum cateva luni facea o criza pe luna insa vrem sa nu mai faca si am umblat la tratament,acum asteptam sa vedem rezultate,sunt crize usoare daca nu ai stii despre boala lui nu ti-ai da seama,se trezeste din somn ca si cum s-ar speria de ceva sau ar visa ceva urit si dupa aceea se culca ,asa sunt crizele pe care le face Alex.Noi speram sa veniti cu vesti bune,sanatate multa![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana pai Alex nu e grav, Robi al meu face crize urate tare, devine cianotic si dureaza o gramada, timp in care ii tremura tot trupusorul asa ca au dreptate medicii ca nu trebuie sa insisti pe tratamente speciale, nu e grav.ca mama, stiu ca vrei sa fie totul perfect dar macar bucura-te ca nu e mai rau.fruntea sus ca alex se va face bine!dar diagnosticul e sigur epilepsie? mie nu mi se par crize epileptice mi se par mai degraba niste spasme si din cate am vazut eu in spital la roma, spasmele se trateaza cu corticosteroizi. multa sanatate si un pup lui alex [pup] ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand era micut pe la 8 luni si crizele lui Alex erau 'urate',insa s-au tot schimbat pe parcurs si de aproape un an sunt asa,diagnosticul este pus in urma crizelor,am inregistrat cateva si i le-am aratat doctoritei,pentru ca toate analizele sunt normale.Asa ca nici noi nu suntem convinsi de diagnostic insa nu reusim sa luam legatura cu nici o clinica specializata in tratarea si diagnosticarea epilepsiei.Am tot incercat insa fara niciun rezultat,acum asteptam un raspuns din Spania sper sa ni-l trimita.In privinta tratamentului am incercat aproape toate medicamentele insa nu am vazut rezultate spectaculoase,sper sa gasim combinatia care sa ii stopeze crizele,asta ne dorim cel mai mult sa nu mai faca,crize.Am avut norocul ca aceste crize, chiar daca si-au schimbat forma, au devenit mult mai usoare cu trecerea timpului si speram sa dispara. Problema este ca vb fff.putin pentru varsta lui,iar medicul a spus ca nu are nici o legatura cu boala lui.Va dorim sa auzim numai de bine si multa,multa sanatate![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba da crizele lui robi s-au schimbat dar in rau, inainte nu devenea cianotic, nu se innegrea asa tare in timpul crizelor. creierul lui acum nu mai primeste oxigen in timpul crizei asa ca e mai rau. d.p.d.v al numarului de crize, s-au mai rarit putin de la terapia cu sabril, dar tot sunt prezente. din spania ce raspuns astepti, vrei sa mergi la terapie? eu te-as putea ajuta daca te intereseaza cu spitalul din roma, italia in sensul ca ii cunoastem pe toti de-acolo si cred ca te-ar primi la consult si examene [pup] ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau nu vroiam sa primesc un asa raspuns.Din Spania asteptam raspunsul din partea unei comisii de neurologii carora le-am trimis un cd. cu crizele lui Alex si analizele lui si sa vedem ce spun daca trebiue sa il vada ,daca ne confirma diagnosticul,asteptam sa vedem poate primim vesti bune. MULTUMESC pentru ajutor,cam cat m-ar costa investigatiile? Cred ca D-zeu este alaturi de Robi si ii va lumina calea,imi doresc sa fie din ce in ce mai bine.Sanatete multa![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...