Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele-s in zona... (36)


Recommended Posts

Joi, 27 august 2009 Faci tot posibilul pentru a te imparte intre viata personala si responsabilitatile de serviciu. Familia este multumita de efortul tau. Este o zi ideala pentru a face o scurta calatorie de relaxare, in compania prietenilor. Poti avea parte de multe bucurii. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doinaid="red">, te cred, te inteleg, doar esti MAMA! [pup][pup][pup] Daaaaaaaar... lasa-i singurei! O fi cum spui tu, dar risti sa-ti pierzi fiul, doar pe un motiv aiurea. [bang] Acum este indragostit, vrajit, vede ce vrea ea sa vada, nu vede tot ce ne-ai spus tu! Nu conteaza trecutul ei, atata timp cat el este dispus sa ierte, sa treaca cu vederea. Stiu, doare pentru tine, ca mama. Sunt sigura ca si pentru el este greu, dar daca el decide ca asta este femeia lui, nu ai ce face! Respecta-i alegerea, primeste-l mereu in casa cu zambet, si cu mancare buna, si cu brate iubitoare de mama! [pup] Nu-i reprosa nimic, este mare, matur, trebuie ca el singur sa decida pentru el, pentru familia lui, el singur sa suporte consecintele. Tu incearca sa te relaxezi, stii doar ca sanatatea ta nu este de fier, si mai ai copii care depind de tine! [pup] Stiu, este imens de greu, tot tu vei fi cea care va strange cioburile in urma, daaarrrr.... incearca sa nu-i spui nimic baiatului! Lasa-l, da-i aripi sa mearga singur pe calea lui! Sper ca nu te-am suparat! [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe maine:

 

Este cel mai bun moment pentru a face investitii prin care sa va imbunatatiti imaginea (schimbarea va fi in mod sigur benefica). Nici caminul nu scapa fara a deveni si mai primitor.

Sanatate – *

Bani - **

Dragoste - **

 

 

Lora,id="red"> vin eu la zugravit, fac orice, numai sa mai schimb aerul si personajele! Imi iubesc copilul enorm, dar sunt mama rea ca mai vreau sa vad si alte fetze, ca vreau sa fac si altceva decat baby stuff? [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doina[pup] e dificila situatia in care esti, dar alsa-i de capul lor si pana la urma paote o sa vada si Catalaiin ca ai dreptate.Mai bine spune o rugaciune si dute la un preot si da o slujba de linistite sufleteasca.daca e asa indragotit de ea, tu poti sa ii zici orice ca nu vede, nu aude[bang]

black[pup],nu esti o mama rea deloc, doar ca esti obosita, si stiu ce spun sa vezi cand o sa creasca bebele[olala]cum o sa te bucuri cand scapi o ora.

alex e asa mamos ca nici cu tat-so nu doarme de amiaz, de mancat nu mai vorbim[q][q] sa vezi cum ma iubeste seara in pat si marius moare de ciuda[olala][olala]

lora ti-l trimit pe marius la zugravit ca e expert, abia astept sa ajungem la cluj si ne apucam de remodelat apartamentul, am luat vopsea sa zugravim, am trimis mobila si altele, o sa pun poze.

cad despre mobila la comanda eu zic sa vorbesti la fabrica poate reusesti sa o modifici, ai iesi mai ieftin decat sa cumperi alta noua.

raluuuuuuuuuuuuuuuuuuuu[pup]

burticile noastre dragi voi ce faceti mai dati un semn de viata ca totul e ok, aida[pup][pup]liliac[pup][pup]

mercedes tu nu mai zici nimic[pup]

pup gasca si mai trec,[pup]mai am ceva de facut, duminica vine camionul la incarcat, abia asteptsa vad casa goala[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimid="red">, iaca aparui si tu (banuiesc ca ti-ai rupt din orele de impachetat [:D]). Multumesc de incurajare! [pup] Numai ca eu cam trec pe planul doi cand bb il vede pe taica-su! Este normal, doar cu mine sta cel mai mult timp, s-o fi plictisit si el! [:D] Insa abia astept sa vina ziua de marti, ca tare bine prinde si un ajutor din cand in cand!

 

Loraid="red">, deci este de vopsit in intreg apartamentul? Mobila de bucatarie iti incape? O sa aveti o toamna ocupata, dar macar este pentru casa voastra. [olala] Eu deja sunt la cafea (insa 50% lapte), ca iar abia imi tin ochii deschisi.[:D]

 

Liliac, Aida id="red"> ce fac burticile? [pup] Sper ca sunteti bine, ca va odihniti, ca mai cumparati una alta pentru juniori...

 

Ralucaid="red">, nu ai aparut! Te-ai apucat deja de strans? [:D]

 

Azi:

 

Analizeaza cu atentie ceea ce se intampla cu adevarat, inainte de a reactiona. Astfel, vei avea un avantaj de partea ta si vei sfarsi prin a detine controlul. Insa, nu toata lumea este de partea ta, dar cei (cele) care te vor sprijini vor avea suficienta indrazneala sa-ti suporte planurile. Incearca si tu sa fii mai clar(a), prin discutii detaliate si poti sa-ti faci si prieteni(e) si in afara orelor de program.id="red">

 

si

 

Ai stat si ai invatat mult saptamana aceasta acum e timpul sa pui si in aplicare ce stii. Ai invatat doar ce aveai nevoie pentru a impresiona pe toata lumea. Succes in continuare.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Mi-e tare somn...n-a dat nimeni o cafea??? [q]

Ieri am mancat in noul apartament...[:D] au venit prietenii nostri cu mancare si noi cu bautura, avem o masuta si scaune si farfurii si pahare din plastic...[pk] a fost fain, plus ca avem o priveliste extraordinara de acolo, spre munte, asa ca am mancat pe balcon, care-i f. mare, cat tine apartamentul.

Doar ca nu apucam sa ne mutam pana plecam in concediu, ca-i de reparat putin la pereti si de zugravit tot apartamentul. O sa vedem ce reusim saptamana viitoare sa facem, pana joi.

Inca n-am masurat mobila, o sa vedem noi - dressingul l-am masurat si e mai inalt cu 5 cm, asa ca am hotarat sa nu-l luam, l-am strica daca l-am modifica. Cu restul mai vedem, bucataria se pare ca o sa vina..sa vedem cum.

Va doresc o zi cat mai buna!

 

Lora, mami de Iustina

 

 

Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafoneid="red">

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi vin eu cu cafeluta [cafea][cafea] calda, buna, cu lapte sau fara, dupa preferinte.

 

Lora Ia uite ce veste buna!! Pai sa stapaniti sanatosi noua locuinta. Cred ca sunteti superincantati. Cred si eu! Dar cum de v-ati gandit sa faceti asa o modificare majora? Am inteles ca este tot la bloc (ca aveti balcon [:D]) sau e vorba de casuta pe pamant?

Si eu imi doresc f mult sa trec de la 3 camere la 4...dar cand a fost momentul, sotul meu s-a opus cu vehementa, ca cica nu ne trebuie atat de multe, dar incetul cu incetul a constientizat si el ca ar fi fost o miscare buna, numai ca deja am pierdut trenul. Il asteptam pe urmatorul.

Cat despre mobila...parerea mea este sa nu faceti modificari, ca tot ce este modificat va fi naspa rau. Sotul meu lucreaza in domeniu si stiu ca de fiecare data cand apareau chestii de genul asta ceva nu se "potrivea" si iesea aiurea .Cel putin in ceea ce priveste bucatariile. Dar...voi faceti cum credeti ca este mai bine. Oricum, succes!!!

 

Black Atat de bine te inteleg cu "baby stuff" dar trebuie sa te incurajezi si sa-ti spui ca acum este momentul pentru asa ceva. Mai tarziu se vor ivi altele si altele si altele si ai sa-ti doresti atat de mult sa te intorci la ceea ce faci acum! Incearca doar sa te bucuri de ceea ce ai si-o sa vezi ca o sa te distrezi la un mom dat de toate astea. Cand vine tati din delegatie, fa schimbari. Lasa-l pe el cu Dragos si tu rezerva-ti timpul DOAR pentru tine: un coafor, un masaj, un shopping...si-ai sa vezi ca atunci cand o vei lua de la capat cu "ale tale" vei avea bateriile incarcate. Nu se poate sa faci o cura de rasfat??? Macar du-te la plimbare (fara bebe!!!), iesi la o cafea cu cineva, priveste vitrinele...orice altceva care n-are treaba cu activitatile zilnice si care iti va ocupa mintea in alt fel. Tati se va descurca cu Dragos iar tu vei fi alta persoana!

 

Doina Problema ta este f spinoasa si poate ca noi netrecand prin episoade atat de dureroase o sa ti se para ca ne vine usor sa vorbim [:(] Black ti-a dat un sfat f bun! Totul tine de tine. Stii, si noi am fost odata intr-o situatie asemanatoare, poate, dar pana nu am considerat noi ca traim o relatie toxica, putea sa vina oricine si sa ne spuna orice, noi vedeam numai ce voiam.

Ca sfat te-as ruga sa nu te indepartezi de baiat. Sa incerci sa te arati f intelegatoare, sa nu-i faci reprosuri, sa nu ridici tonul, sa nu plangi, sa te arati indiferenta asupra problemei (stiiiu, este a dreq de greu!! [bang]) ca pana la urma orice s-ar intampla sa nu pici tu tap ispasitor.

De ce zic toate astea?? Nu stiu daca a trecut 1 an de cand fratele meu (28 ani) a trecut printr-un episod f asemanator iar mama a facut exact ceea ce NU trebuia sa faca. Si in loc sa repare mai mult a stricat. Noroc ca eu eram prin preajma si am calmat spiritele, cu umor si intelegere am scos-o la capt. Acum frate-miu este acasa "la mama" si cand priveste in urma isi da seama ca a pierdut timp pretios.

 

Olim Voi chiar ca "repatriati"?? Inteleg ca este greu la distanta si printre straini dar ma gandesc cu groaza ca parca este un moment f dificil din punct de vedere economic. Nu stiu ce sa zic... Oricum, sper sa va fi bine! Aveti voi niste calcule facute [;)] Eu deocamdata in ceea ce priveste tara asta...raman pesimista si parca mi-e greu sa accept ca ceva se va schimba vreodata [:(]

Ce va veni, totusi?

 

Ralu Tu cum mai stai cu mutarile?? Moama ce sezon plin de schimbari la fetele noastre!!

 

Vreau si eu o schimbare [q][q][q] Dar mai mult decat sa ma mut dintr-o camera in alta, in functie de cat de cald sau racoare este...deocamdata nu se poate face nimic.

La noi in continuare este f cald, sau cel putin asa mi se pare mie pentru ca si eu sunt un miniincubator. Mi-e sila sa dau drumu' la aragaz dar se pare ca n-am incotro. Si azi se anunta o zi cu temperaturi de peste 30 de grade dar incerc sa ma incurajez si sa-mi spun ca o sa-mi fie tare dor de zilele astea.

 

[pup] toate fetele!

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 30+

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Trezirea, fetelor! Credeti ca daca-i week-end nu-i de treaba?

Haideti la o cafea inainte!

Sambata viitoare plec in concediu...(par ciudata daca-mi vine sa nu ma mai duc si sa ma ocup de apartament?) Mi-e ca nu putem face schimbari prea multe din cauza de lipsa de bani si cand stiu cat o sa cheltuim in concediu...[alcool] E clar, incep sa seman cu maica-mea...dati-mi una peste ochi sa-mi revin, ca nu ma recunosc! [bang]

Noi azi trebuie sa plecam si pe la ai mei la casa, sa mai cumparam cate ceva, sa vedem ce-au mai facut mesterii...saptamana viitoare terminam, in sfarsit, cu asta, macar.

Va pup pe toate, in special burticile - Aida si Liliana! [pup]

Week-end placut!

 

 

Lora, mami de Iustina

 

 

Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafoneid="red">

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliacid="red">, cand lipesti, dar si cand te pui pe vorbit! [olala][olala] Am deschis calculatorul, am vazut ca ai scris tu, m-am dus repede sa-mi fac cafeaua cu lapte, (mai mult lapte azi, caci am dormit [:D]) si m-am apucat de citit!

 

Lora, id="red"> ce bine v-ati simtit in noua casa, nu?! (chit ca nu aveati de nici unele) [olala][olala][olala] Asa imi imaginez si eu masa in prima noastra casa [:D] Mai avem pana acolo, sper ca nu prea mult! [:D] Si nu, nu esti ciudata![pup] Si eu la fel as fi procedat, insa si concediul/relaxarea sunt importante pentru suflet si pentru familie! Hai ca trece repede si saptamana viitoare!

 

Doina,id="red"> nici un semn? Sper ca ti-a mai trecut din suparare![pup] Mai bine spune-mi daca se merita sa pun ciuperci in otet, am vazut o reteta, insa de cate ori am mancat asa ceva la restaurant, nu prea mi-a placut! Desi suna bine! [pofta]

 

Raluca, id="red">cred ca oficial este deja in mutari! [:D] Spor si sa ajungi la un net cat mai curand! Detalii nu-ti mai cer, caci cu Serviciile Secrete pe urmele tale... [:D][:D]

 

Liliac, id="red"> frumos spui tu acolo, dar cam inaplicabil! Acum o saptamana pentru o jumatate de ora in care m-am dus sa-mi fac pedichiura (ca asta-i maximul de rasfat permis [:D]), mama a trebuit sa-si ia liber o zi intreaga de la serviciu. Nu si-a luat concediu zilele astea, cu toate ca o rugasem, ca sa mai stea cu mine, cu bebe... Sora-mea, chit ca si ea si cu cumnatul sunt acasa (ea inca in CIC, cumnatul in vacanta universitara) nu au trecut pe la mine. Daca am vrut sa-i vad pe nepotei, m-am dus eu la mama. Nasii, chit ca stau la 50 m de mine, nu au dat nici un telefon. Am incercat eu, insa sunt ocupati! S-au suparat ca nu am trecut pe la ziua finutei (desi i-am urat LMA telefonic)(20 de ani [alcool]), fix in noaptea in care noi mergeam la Braila, cu bebe la drum. Ne-am dus la ei la intoarcere, am lasat cadou... degeaba! Ce-am avut si ce-am pierdut (concluzia mea). Banii sunt numarati, am examenul in octombrie, ma costa inscrierea 450 ron. [bang][bang] Dar numai vreau sa ma plang! [:D] Sunt alte necazuri mai mari pe lumea asta! Sambata viitoare face sotul 29 de ani, am motiv sa ma mobilizez pana atunci. [:D]

 

Azi:

 

Pregateste-te sa faci fata unor evenimente neasteptate care au toate sansele sa te invadeze in acest week-end. Poate chiar sa ti se ofere ocazia de a lua parte la o petrecere, o festivitate, o intalnire. Poti sa pui in practica, cu succes, unele schimbari valoroase, in special la domiciliu sau poti sa ai in vedere o mutare interesanta pe care sa o aplici in perioada urmatoare. Ai inspiratie si ajutorul astrelor in cazul in care te hotarasti sa inchei vreo intelegere, in oricare din aceste doua zile de week-end, sau sa te stabilesti asupra unei relocari in ceea ce priveste domiciliul.id="red">

 

si

 

Astazi, trebuie sa-ti planifici timpul cu multa minutiozitate pentru a nu rata una din intalnirile la care vrei sa participi. Daca ai de sustinut examene, nu incerca sa le amani, deoarece esti favorizata in acest domeniu.id="blue">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora toate se rezolva la timpul lor. Deci, in septembrie, la inceput, este timpul de relaxare...ca mai tarziu nu mai permite vremea. Apartamentul poate fi amenajat si in octombrie...si chiar si in decembrie [;)] ia-le usurel...si pe rand!

 

Black tu esti chiar draguta cu toata lumea...dar cred ca trebuie sa inveti sa devii scorpie, cateodata [;)] Sa inteleg ca sora ta sta cu mama ta?? poate am inteles eu aiurea.

Dar "goarna" n-ai??? Figuri, pretentii, istericale?? Pai asa cu atitudinea ta de fata cuminte...n-o sa se intample niciodata nimic [;)] Parol!!! Trebuie sa te faci auzita.

De ce sa-si ia maica-ta o zi libera pentru juma' de ora?? Trebuia sa te programezi cand stiai ca este ea acasa, il duceai pe Dragos, ii spuneai scurt ca TREBUIE sa stea cu el pana te intorci tu, faci trecere in revista cu ce au de facut STRICT...si pleci [;)]

Io am invatat ca trebuie sa fiu scorpie si ca trebuie sa-mi cer drepturile, atat fata de mama cat si fata de soacra-mea sau frate-miu...

In ce-i priveste pe altii...roata se invarte...si inca ce se mai roteste cateodata [:D].

S-au simtit ofensati??? Sa ramana asa. Ca se poate trai binemercic. Uite un [pup] ca sa nu te mai simti aiurea din punctul asta de vedere.

Iar sotul...faulteaza-l de cate ori il prinzi..ca daca sta juma de ora cu copilul dar tu esti alaturi sa-i explici ce are de facut...se stie in siguranta. Cand e singur...trebuie sa devina adult responsabil [;)] Ti-o zice una care se lupta de ani de zile cu un sot care se debaraseaza de responsabilitati fata de copil. Daca ar fi dupa el...nici kiloti n-ar trebui sa-i mai cumpar. Ce, aia de cand avea 2 ani nu-s buni???

 

Azi sunt pe cai...dar acusica tre sa ma transform in mamica grijulie si nevasta gospodina [:D]

Tre' sa bag ceva in oala si n-am idei, dar as vrea ceva cu vinete [:p]

 

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 32+

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...