Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Suspendarea lui Basescu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Efectele comportamentului lui Basescu in afara tarii se vad: nimeni nu-l invita, si ce-i mai tragic, la reuniunile internationale ii vezi pe toti vorbind pe grupulete, in schimb Base e singur cuc si stingher. Despre ce sa discute cu el? Despre prostituatele din porturi? Relatiile cu Rusia le-a stricat, probabil l-a calcat pe Putin pe coada cu declaratiile lui, si asta e Rusia e vecinul nostru, depindem de gazele lor, nu ne putem exprima antipatia fata de ei oricat de mare ar fi ea - ma refer la nivel de sef de stat, noi ca oameni simpli putem zice orice. Pentru un capitan de vas care trebuie sa stapaneasca niste marinari betivi e foarte bun, dar pentru un om de stat care trebuie sa aiba o anumita cultura, o anumita educatie si tinuta, e un zero.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

just for info...Romania nu depinde de gazul rusesc. suntem una din fericitele tari care produc cam 70-75% din consum si asta fara sa ambalam motoarele. Asta s-a vazut in fiecare an cand ukrainienii se cearta cu rusii, nu cred ca ti-a taiat cineva caldura cum s-a intamplat in multe alte tari. Treaba cu rusii nu o pricep, ar trebui sa facem plecaciuni nenumarate pentru o galeata de gaz? Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, ai spus ceva foarte urat... prostituate din porturi... marinari betivi... Esti libera sa urasti pe cine vrei, cum vrei si cand vrei. Dar, putina decenta in exprimare nu ar strica. Capcaunule, Ai uitat sa spui ca Lorin e suparat si pe guvern: vine sfarsitul lumii si nu ia nicio masura. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Alexandra, ai spus ceva foarte urat... prostituate din porturi... marinari betivi... Esti libera sa urasti pe cine vrei, cum vrei si cand vrei. Dar, putina decenta in exprimare nu ar strica. Capcaunule, Ai uitat sa spui ca Lorin e suparat si pe guvern: vine sfarsitul lumii si nu ia nicio masura. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
alexandra....nici o natie de pe fata pamantului nu spune asa ceva despre ea...sunt sau nu sunt constienti lipsuri si defecte dar nu or sa spuna public asa ceva....pt ca daca tu ca natie insiri asa ceva in dreapta si in stanga, ce pretentii sa mai ai de la altii???? tu daca te expimi asa si gandesti asa, afirmi asa....ce pretentii ai de la Basescu??? ca sa fie clar, pt ca mi s-au pus in gura cuvinte pe care nu le-am scris, si culmea, de catre un "moderator"....nu sunt nici pro Basescu, nici contra, nici pro altii[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am plimbat in strainatate si mi-am denigrat tara, le-am explicat unor romani de ce cred eu ca trebuie sa scapam de Besescu. Nu cred ca am folosit cuvinte vulgare, in loc de prostituate puteam zice altfel, dar prefer sa folosesc varianta din DEX. Si cuvantul betiv exista in DEX. Atunci cand esti o tara mica, cu o economie la pamant, fara mari bogatii, cred ca nu-ti mai permiti sa fii si cu coada pe sus. Nu zice nimeni sa te ploconesti, dar un pic de diplomatie n-ar strica. Asta a fost soarta dintotdeauna a acestei tari: sa mearga pe sarma intre marile puteri de la est si de la vest.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt cuvinte vulgare, Alexandra - este doar o afirmatie defaimatoare la adresa celor care practica o astfel de meserie si la adresa celor despre care sustii ca au o prostituata in fiecare port. Nu cuvintele sunt vulgare ci insasi afirmatia. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra : relatiile cu rusii sau stricat pentru ca ne-am cerut tezaurul inapoi, lucru care mie una mi se pare foarte corect ; iar faza ca "Base e singur cuc si stingher" la reuniunile internationale e pentru prima data cand aud asa ceva, sincer nu stiu de unde ai scos-o sau ai vazut-o cum de altfel afirmi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy
Alexandra : relatiile cu rusii sau stricat pentru ca ne-am cerut tezaurul inapoi, lucru care mie una mi se pare foarte corect ; iar faza ca "Base e singur cuc si stingher" la reuniunile internationale e pentru prima data cand aud asa ceva, sincer nu stiu de unde ai scos-o sau ai vazut-o cum de altfel afirmi!
a scos-o, n-a scos-o, asta cu "cuc stingher", dar a nimerit-o
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...