Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 262
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

E prima oara cand scriu la acest subiect. Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii? Peste vreo luna ne vom muta la Paris, cu cei 2 pitici (4 ani, respectiv 1.8 ani). Sotul lucreaza deja acolo, asa ca ne vom reintregi familia. As dori sa aflu numele, adresele unor magazine cu oferta larga (eventual si la preturi convenabile) de carti pt copii, jucarii. Eventual daca mai cunoasteti adrese web cu diverse magazine online? id="red">Cand vom pleca, mergand cu avionul, nu le vom lua prea multe jucarii, asa ca le cumparam de acolo. Multumesc tare mult...

 

Steluta, mami de [cavaler] Victor-Mihaiid="blue"> (25 septembrie 2008) si [zana] Andrada-Cristinaid="red"> (17 iunie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari si de la noi

[flo]

ce liniste in zona, ce s-a intamplat, pe unde sunteti toate la vide-grenier[pk]

steluta sunt sambata si duminica vide-grenier, sunt niste piete unde poti gasi o gramada de lucruri pentru copii, unele chiar noi.

eu i-am cumparat lui alex o gramada de jucarii de acolo, unele chiar noi sigilate.

bafta multa

oti este si la voi un vide grenier mai spre sfarsitul verii, poate ne cunoastem, ce zici?ca eu al luat toate localitatile la rand

[:D]

un wek frumos tuturor[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am amintit ca pe 30 iunie incep soldurile de vara, asa ca foarte multe jucarii vor fi si ele reduse.

daca ajungeti pana atunci, cumparati doar strictul necesar inainte si la solduri isi pot alege copii singurei jucariile preferate la preturi rezonabile.

si nu trebuie neglijate nici raioanele de jucarii din supermarketurile mai maricele.

 

Pt adrese adrese e mai complicat (o sa stai chiar in Paris sau in Regiunea Pariziana?), asa ca mai bine cauti tu pe site-uri ce magazine sunt langa zona in care o stai...Chiar si locurile unde se organizeaza vide-grenier, etc le gaseste pe "net"

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Cand ma refeream la magazine si adrese, ma interesa mai mult numele, ca ulterior sa pot cauta pe net daca le voi gasi undeva in apropiere.

 

Andiaroro, inca nu mi-este clara dispunerea administrativa a Parisului. Stiu ca vom locui in Saint-Mande. O sa invat incet, incet.

 

Multumesc pentru tip-ul cu soldurile. Este bine venita informatia...

 

[flo][flo]

 

Steluta, mami de [cavaler] Victor-Mihaiid="blue"> (25 septembrie 2008) si [zana] Andrada-Cristinaid="red"> (17 iunie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...