Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Coucou fetele! N-am mai intrat de o groaza pe DC! Voiam doar sa va salut! Va regasesc cu drag! [pup] Bun venit pe La France fetelor noi! Olim, j'adoooore St Malo! GabyV, noi stam la limita cu Yvelines! Am stat in 92 in ST Cloud pana acum un an. Veneam des la Versailles! Pe unde plecati, fetelor in vacanta? Noi ne-am intors deja, am fost langa Biarritz. Am facut toata coasta basque si tare ne-a placut! Va pup pe toate si sper sa trec mai des pe la voi! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008) [url="http://community.webshots.com/album/570023623gxweKl?vhost=community"]Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna Lorena, sotul meu lucreaza in St Cloud si imi place sa mananc la un resto japonez de acolo. tu in care Jouy stai (nu's mai multe in yvelines?)[:-/] o sa plecam sapt asta imediat ce gasesc un "catsitter" si o sa incepem o excursie pe coasta de la Honfleur pana la Cherbourg...acum nu stiu exact unde o sa ne oprim [:)] pupici si sper sa ma treci pe la noi [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta placuta si din partea mea! Si spor la lucru celor care s-au intors! Lorena, am fost si noi acum 5 ani la Biarritz, de fapt la Anglet. E foarte frumos pe acolo. Dar m-au terminat costisele cu masina, muream de frica, imi ziceam ca daca ne abatem un pic de la sosea ajungem direct in ocean [alcool] Noi plecam miine in Italia. O sa ne oprim la Bergamo vreo 3 zile ca sa vizitam lacurile, apoi vom fi 5 zile la Quarto d'Altino, in apropiere de Venetia. Dupa care, back home! Va pup! Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele, Am si eu o rugaminte la voi. Sotul meu pleaca intr-o excursie cu motocicleta si m-a pus pe mine sa ii caut locuri de campare. din pacate ce gasesc in Franta in jurul Nice`i sar rauuuu bugetul. Cum stau f prost cu franceza, adica IOC , please help!!!! Am nevoie de adrese de camping cu cortul in jurul la Nice :) Multumesc, Mamica fericita [8**] de [bebic] Veronica Joy (24.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, vacanta placuta, sper sa ai vreme buna (ca eu ... nu prea am [bang]) oricum in Italia e mai cald... pupici GabyHila nu prea am inteles de unde pleaca sotul tau cu motocicleta... ar fi doua variante ori merge in zona si acolo o sa gaseasca indicatoare de camping-uri ori te uiti pe situl oficial de camping din Franta, dar din ce am vazut eu - nu mereu se potrivesc descrierile sau nu ai preturile afisate- dar adresele sunt corecte ( situl este campingfrance.com)si poti selecta si limba engleza. Vacanta placuta fetele !!![pup][pup][pup][pup] p.s. in vacanta pe langa Deauville [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am si eu o intrebare: cunoaste cineva produsele "Neobulle"? sunt f interesata de aceasta marca, mai ales de cosmetice. din cate vad sunt 100% biologice. in romania nu exista marca respectiva, asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi. scuze ca am dat buzna. Amy si [copil] Andrei (25.04.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Ma scuzati ca va intreb insa si pe mine ma bate ideea de a ma muta in franta sa lucrez ca programator. AM gasit pe cineva amabil si mi-a tradus CV-ul. Am multa vechime in domeniu - sint in sua de 17 ani si am lucrat ca programator si baze de date, aplicatii .net, e-commerce etc... in fine, am multa experienta si din cite am vazut (la www.accenture.com de pilda) se cauta ceea ce stiu. Acum insa, celelalte probleme: am cetatenie dubla, romana si americana. Stiu franceza bine - citesc literatura de exemplu, insa imi va trebui putin timp sa invat termenii de specialitate in franceza avind in vedere ca ii stiu numai pe cei din engleza insa nici asta nu e o problema. Voiam sa va intreb de ce trebuie permis de munca pt romani? Nu sintem cetateni europeni? Nu putem teoretic lucra oriunde in Europa? Daca teoretic venim in franta nu putem inchiria un apartament pe 6 luni sau un an? De ce trebuie contract de munca? Financiar sintem ok, avem ceva economii... Nu pricep de ce spuneti ca e un cerc vicios... Mi-e foarte neclar insa cum sa procedez. Puteti sa-mi dati un sfat va rog? Multumesc mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monabella, romanul poate lucra in orice stat in UE dar totusi trebuie sa te supui legilor care exista in fiecare din aceste state... ceea ce mi se pare logic... Ca sa te lamuresti cum stau lucrurile pe aici referitor la acea autorizatie de munca, uite un link: http://vosdroits.service-public.fr/F2728.xhtml Acum nu stiu exact daca aceasta autorizatie nu se obtine tocmai in baza unei promisiuni de angajare... Cu franceza te vei descurca! Eventual poti citi niste carti de specialitate si te vei lamuri cum sta treaba. Cu apartamentul este problema si s-a mai dezbatut pe aici. Agentiile cer garantii, pe langa eventuala suma care poate fi solicitata (gen 3x chiria) pot cere un girant si, desigur, ca sa aiba garantia ca sunteti seriosi (nu zic ca nu ati fi...) cer si acel faimos contract de munca... adica un serviciu stabil ca sa nu aiba probleme pe parcurs. Nu stiu daca doar faptul ca aveti un girant va fi acceptat in cazul in care nu aveti contract de munca... Numai prin agentii puteti afla... Mai stau prin zona daca mai vrei lamuriri.[pup] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008) [url="http://community.webshots.com/album/570023623gxweKl?vhost=community"]Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...