Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 262
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

santa teresa e un orasel in nordul sardiniei, de acolo se ia vaporul spre bonifacio, in corsica. E foarte aproape, pe timp frumos se vede cu ochiul liber de pe o insula pe alta. Vaporul face putin, doar vreo ora parca, sa ai aparatul de fotografiat la indemana ca sunt peisaje extraordinare, mai ales cand vaporul se apropie de bonifacio si se vede orasul cocotat pe faleza, e o priveliste superba cu cladirile care sfideaza legile gravitatiei.

Uite ca am gasit io cateva din pozele vechi pe care le facuram noi in traversarea asta:

Plecarea din santa teresa

si sosirea la bonifacio

 

Dar asta e numai ultima parte a calatoriei, in sardinia cu ce ajungi? cu avionul din ro? cu vaporul din Italia? io n-am o amintire extraordinara despre traveresarea Sardiniei, noi am ajuns cu vaporul la caligari, am luat trenul spre nord, vreo 5 ore, apoi un autobuz spre palau santa teresa... destul de lung si obositor. Cu avionul poate e mai scurt.

Calatorie usoara si profita bine de soare si de frumusetile de pe acolo:)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu incerci si ceva pana in Franta(Toulon, Marsilia,Nisa) si de aici direct vaporul pana la Ajaccio sau Bastia,sau alta destinatie unde vrei tu.Este un zbor direct de la Bucuresti-Nisa sau ai Atlassib-ul pana in unul din orasele de mai sus.Era o idee.

 

Cait

www.biomonde.ecosapiens.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coucou les filles,

 

sunt noua pe acest forum si daca imi permiteti ma alatur voua, cu mult drag!

 

Ralu, din Calais, mamica fericita a doua minuni[:)]

 

mi-ar face placere sa va cunosc pe fiecare in parte mai bine[:)] si poate gasesc si ceva vecinute din Nord!

 

o seara placuta! bisous!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...