Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati dintre voi au iertat cu adevarat...???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

balanta, scuza-ma, dar mie mi se pare de-a dreptul meschin sa faci sex cu sotul tau si sa visezi ca faci cu altul... ba mai mult, sa il mai si iubesti pe altul, dar sa te consolezi cu sotul!!! sotul e ca un "paracetamol" care iti alina durerea pt ca nu iti "permiti" un "nurofen"? iti descarci tensiunile sexuale cu sotul si te reincarci visand si aspirand la altul? e de-a dreptul strigator la cer din punctul meu de vedere si mi se pare lipsa de moralitate, de respect si de coloana vertebrala! Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...nu e nici o meschinarie sa ramai cu o iubire neimplinita si sa te casatoresti cu altcineva dar cu inima batand pt altcineva...ca doar daca iubesti o ala femeie care a ales sa iubeasca pe altul nu dai reset la iubirea respectiva...pur si simplu o iubesti dar iti vezi de viata ta mai departe...care e problema?...cum adica te reincarci visind si aspirind la altul?...da cand moare pasiunea si apelezi la elemente auxiliare ca sa poti face sex, chiar si sex in trei....e lipsa de moralitae, de respect si de coloana vertebrala?...pai draga mea, ca sa te descari sexual, chiar si cu vibratorul nu e obligatoriu sa visezi la sot...mai ales dupa vreo 20 de ani de diverse evenimente...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar asta ca sta scris in gene sa nu si nu...genetica e de-abia la inceput astia in fiecare zi descopera ca e altfel, ca e la 180de grade de ce au zis ieri, asa ca.... si da, daca toti NU am accepta compromisuri, adica TOTI, eu zic ca si genetica s-ar schimba. adica si de ce sa nu astept sa ma vindec si apoi sa iubesc din nou? si nu, viata asta nu e chiar pentru toti doar compromis si doar gri.mai sunt si din cei cu principii, coloana vertebrala, oameni facuti dintr-o singura iubire...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare eu de ce am stat in aceasta casnicie, tinand cont de urmatoarele?: nu depind financiar de sot, de nimeni, nu am depins niciodata, ba chiar inainte de casatorie, sotul depindea de mine, dar nu conteaza asta (si pot spune ca si acum), deci aspectul asta cade, nu am fost nicidecum crescuta in spiritul "taci si inghite, e o rusine sa divortezi...", ba din contra, as putea avea (daca as vrea, si acum nu vreau sa par o increzuta) orice barbat, studii am cat incape, aspectul fizic este, cum sa spun, ca iarasi sa nu dau in ridicol, foarte bun, oare ce mai ramane? Nici eu nu prea stiu exact de ce-am stat langa sotul atata timp, dupa ceea ce-a facut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca e cale lunga...sunt convinsa ca mai sunt si cu coloana vertebrala...uite ca sotul meu nu a avut nici o relatie extra timp de 4 ani, nici cu mine, nici cu alta , asa ca stiu sigur ca exista si oameni cu principii...nu sunt eu iubirea lui , dar nici nu m-a inselat 4 ani...bine, nici mie nu mi-a folosit!...dar sa nu ne departam de...Zina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zina as putea avea (daca as vrea, si acum nu vreau sa par o increzuta) orice barbat
Zina, eu nu cred ca esti increzuta si sunt sigura ca esti o femeie frumoasa si speciala [:)]. dar... s-ar putea ca din faptul ca ai impresia ca poti avea orice barbat, sa rezulte si incapacitatea asta de a-l ierta pe sotul tau :). Chiar daca esti inteligenta, placuta si frumoasa, putini ar fi barbatii care s-ar indragosti de tine (vorbim aici despre barbati maturi, care stiu ce vor, da? :). Barbatii nu sunt trasi la indigo si nu exista doar un singur tip de femeie care sa-i faca sa iubeasca. Da, ai putea avea o multime de aventuri, dar nu poti avea orice barbat doresti :). E foarte bine sa ai multa incredere in tine, dar iti faci un deserviciu daca ai impresia ca poti avea pe oricine si ca ii faci o mare favoare sotului tau ca stai pe langa el. Decat asa, mai bine despartiti :).
Citat:
Oare eu de ce am stat in aceasta casnicie, tinand cont de urmatoarele?: nu depind financiar de sot, de nimeni, nu am depins niciodata, ba chiar inainte de casatorie, sotul depindea de mine, dar nu conteaza asta (si pot spune ca si acum), deci aspectul asta cade, nu am fost nicidecum crescuta in spiritul "taci si inghite, e o rusine sa divortezi...",
De ce ai stat cu el? Ai zis inca de la inceput: nu suporti gandul ca el sa-si faca o familie alaturi de alta femeie [:)]. Sau, poate ca il iubesti. Sau, poate ca iti dai seama ca te iubeste. Sau, fiindca iti e teama sa o iei de la capat.
[url="http://fc01.deviantart.com/fs5/i/2004/272/c/e/Very_little_duck_by_haeresis.jpg"]Before[/url]
[url="http://farm3.static.flickr.com/2133/1570343649_4b67300ef4.jpg"]After[/url]
~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...