Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati dintre voi au iertat cu adevarat...???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99 ma tot uit in jur si ma intreb... nu stiu niciun cuplu care sa nu fi trecut prin infidelitate si din partea barbatilor, mai des recunosc, dar si din partea femeilor.
E interesant asta...femeile inselate se invart in cercuri in care toate femeile sunt inselate. Poate sunt eu prea tanara (imediat fac 30), dar zau ca eu am cunoscut si am in jurul meu 90% barbati fideli. Inclusiv din generatia parintilor mei. Pentru tatal meu pot sa bag mana in foc. Insa tatal meu era genul care n-a oferit in viata lui o floare unei femei. Iubitor, simpatic, genul care nu se privea in oglinda, foarte glumet dar cumva stangaci in preajma femeilor. Desi stapan pe el, dar nu foarte atent cu sentimentele lor. Si cum orice fata cauta in barbati modelul tatalui...recunosc ca nu am primit prea multe flori la viata mea.[:D] Genul de barbati care nu se dau in laturi de la a 'curta' o femeie mi se par pur si simplu libidinosi. Mie imi place sa fiu tratata ca o amica, chiar daca omul e indragostit, chiar daca se fastaceste putin. Dar la mine 'vrajelile' nu merg. Mai sunt si cateva categorii profesionale despre care umbla vorbe...aviatorii, taximetristii, medicii...mai ziceti voi daca mai stiti. Si a mai fost ceva ce au avut absolut toti iubitii mei in comun...saraci lipiti.[:D] Pana dupa nunta cand eu si sotul ne-am cumparat masinuta noastra, eu nu cunosteam senzatia de a sta in dreapta cu iubitul la volan. Niciunul nu avusese masina, nici macar bani de consumatie. Bine, eram si foarte tanara...ca m-am casatorit la 24...majoritatea nici nu lucrau, sau aveau minijoburi. Deci deocamdata eu nu cunosc barbati infideli, nici din proprie experienta nici din cercul de prieteni...Evident ca timp mai este, toti au in jur de 30. Criza inteleg ca e pe la 40...o sa va tin la curent.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zina
Accept, si pe acei 90 % care spui tu ca-i ai in jurul tau si sunt fideli, eu nu as baga mana in foc. Ai fi foarte suprinsa sa vezi ca si acestia sunt infideli. Doar dau impresia ca sunt asa.
Eu pot sa bag mana in foc ca tu nu cunosti genul de barbat de care vorbesc eu si ca nu te-ai fi uitat niciodata la un barbat din categoria asta. Ceea ce nu inseamna ca ei nu exista. Exista...si sunt niste parteneri minunati, chiar daca nu se suprapun pe idealul barbatesc din revista cosmopolitan sau cel propus de telenovele. Edit: da ce-mi veni mie sa le fac reclama? Lasa, cine are ochi de vazut...sa vada.[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Accept, te-ai arde daca ai baga in foc. Esti asa sigura pe tine, te contrazic total, cunosc genul de barbat fidel, fratele meu este unul dintre ei. Si mai cunosc unul. Si nici aici nu pot spune 100%. Pe ce te bazezi cand spui ca nu m-as fi uitat niciodata la acest gen? Tu crezi ca atunci cand cunosti un barbat, stii care va fi fidel sau nu, ca sa te uiti sau nu la el? Este absurd ceea ce spui. Nu am spus ca nu exista, spun ca sunt numarati pe degete, si ca cei pe care tu-i consideri fideli, pot fi exact contrariul, nu ai de unde stii ce fac ei, si asta numai pentru ca-ti sunt prieteni. Stii ceva? Poti cunoaste un barbat care a fost infidel pana la tine, si care sa devina fidel pentru tine, si poti cunoaste un barbat care a fost fidel pana la tine, iar de cand este cu tine sa fie infidel. Asa ca, Accept, parerea mea este ca gresesti, atunci cand spui ca x si y este fidel. Nu stii prin ce paturi se invarte respectivul, niciodata nu vei stii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zina
Accept, te-ai arde daca ai baga in foc. Esti asa sigura pe tine, te contrazic total, cunosc genul de barbat fidel, fratele meu este unul dintre ei.
Pai deci nu ma contrazici total...ma aprobi total. Exact asta am spus eu...ca exista barbati fideli, si nu sunt deloc putini. Insa depinde in ce cercuri te invarti. Nu am pus problema ca atunci cand cunosti un barbat sa incerci sa ghicesti daca e fidel sau nu...ar fi o aberatie. Insa nu cred ca este o coincidenta ca eu nu i-am cunoscut pe cei infideli. Pentru mine snobii, barbatii care-si numarau barbatia in bani (fie ei multi sau nu chiar multi), cei parfumati, gelati, cu texte invatate de prin reviste, care zambesc cu toti dintii, stiu diferenta intre o lalea si o garoafa si sunt la curent cu ultimele aparitii in materie de parfumuri...sunt moartea pasiunii. Ai fi umblat tu cu un barbat care te scotea cu cortul in pustiu, cu niste conserve in rucsac si ceva marunt pentru nasul din tren? Pur si simplu nu pari genul...si daca ma insel, toata teoria mea nu sta in picioare. O fi alta explicatie...dar nu poate fi o coincidenta cand o femeie cunoaste doar barbati care insala iar o alta doar barbati fideli, ambele cunoscand si exceptii...desigur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui ilia_99 ma tot uit in jur si ma intreb... nu stiu niciun cuplu care sa nu fi trecut prin infidelitate si din partea barbatilor, mai des recunosc, dar si din partea femeilor.
Pentru tatal meu pot sa bag mana in foc. Insa tatal meu era genul care n-a oferit in viata lui o floare unei femei. Iubitor, simpatic, genul care nu se privea in oglinda, foarte glumet dar cumva stangaci in preajma femeilor. Desi stapan pe el, dar nu foarte atent cu sentimentele lor .... Genul de barbati care nu se dau in laturi de la a 'curta' o femeie mi se par pur si simplu libidinosi. Mie imi place sa fiu tratata ca o amica, chiar daca omul e indragostit, chiar daca se fastaceste putin. Dar la mine 'vrajelile' nu merg. Mai sunt si cateva categorii profesionale despre care umbla vorbe...aviatorii, taximetristii, medicii...mai ziceti voi daca mai stiti. Criza inteleg ca e pe la 40...o sa va tin la curent.[:D]
eu as zice sa nu bagi mana in foc ca s-ar putea sa te arzi [:)] ... tocmai ca si un asemenea tip de om poate insela ... am trait experienta asta ... niciodata nu sti ce le poate pielea [:(] Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007) _______________________________________________________________________________________ "Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu pe ce te bazezi tu cand insinuezi ca barbatii pe care ii cunosc eu sunt sigur infideli, nestiind absolut nimic despre ei, dar tine cont de faptul ca eu ma abtin sa-mi dau cu parerea chiar si despre sotul tau care nu e acasa nici in we...desi mi-ar fi foarte simplu sa presupun cel putin ca daca ar vrea sa te insele ar avea cand. Cuplurile pe care le cunosc eu sunt tot timpul impreuna, unii chiar si la munca, iar barbatii respectiv sunt foarte implicati in viata familiei, inclusiv pe la bucatarie si in cresterea copiilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioanaiub eu as zice sa nu bagi mana in foc ca s-ar putea sa te arzi [:)] ... tocmai ca si un asemenea tip de om poate insela ... am trait experienta asta ... niciodata nu sti ce le poate pielea [:(]
Totusi, v-as ruga sa observati faptul ca am zis ca bag mana in foc pentru tatal meu. Acuma...daca voi stiti mai multe despre tata decat stiu eu...spuneti, nu tineti pentru voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92 Totusi, v-as ruga sa observati faptul ca am zis ca bag mana in foc pentru tatal meu. Acuma...daca voi stiti mai multe despre tata decat stiu eu...spuneti, nu tineti pentru voi.
si eu as fi putut sa bag mana in foc pentru tatal meu [q] ... noroc ca n-am facut-o [bang] Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007) _______________________________________________________________________________________ "Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...