Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 65


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
fara platane ca i-am cantat lui renus pana acum [alcool] asa ca trag un coktail pe gat si ma tarasc in pat uite lyly ca-ti las ceva by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
hai multam si sa traiesti! noapte buna! [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, buna seara, iaca vin cu sanioaraaa[8D] Incep prin a ura [s][s] Gabrielei, Matteo Gerald si lui Andrei Nicolas, sa aiba o viata frumoasa si plina de impliniri! Cu ajutorul familiei sa creasca voiosi si sanatosi![pup] [s] Strumfy [s], sa ai parte numai de momente de neuitat alaturi de puiul tau si familie! Sa fii sanatoasa si zambareata toata viata! Apoiiii, [pk][olala] Chiara, Iustin cei mergaciosi!!! Am citit cam pe diagonala, insa sunt alaturi de mamicile obosite cu [*] "pretiosi" sau multumite de puii mancaciosi si dormiciosi: am citit ca Timi s-a dat pe brazda cu mancarea[pk], Rares al Laviniei o solicita maxim (pupi pe burtica)[pup], Rares uriasul de 11 kg si 77cm[olala], Cristina_boc are problemute cu Andrei[q], al naibii herpes, Alex asteapta cumintel rezultatele testelor de alergie[pup] (tin pumnii), dna [medic] cand apare cand dispare[pup], pt magica raluci[asia][asia] ai o inima maaare si o mare bunatate in sufletel[flo], Monis e far de ajutor si busileaza si ea dupa Santi nazdravanul[pup], David nu mai face febra si poate o lasa si pe mami sa doarma[pup], Magda refuza sa-si faca sange rau cu cantitatea de laptic din burtica lui Rares si bine face[pup], Ali se tot lupta sa dea gata apartamentul[alcool][flo] (spor), Lumi nu pierde nimic, e pe faza tot timpul[pup], Stephy o sarut cu drag[pup], poate poate o dai pe mica printesa pe brazda cu dintologul, Andre a venit cu o gramada de noutati, vrea sa ne dea pe spate[pup], Ema e fan iaurt ca si Matei al meu[olala], Dozz e pe vine si se pare ca i-a dat de cap problemei cu lapticul, si Raluci nu se dezice si a mixat nitel la platane[pk]. Fuug repede ca am intalnire in dormitor[8D] Maine tr sa dezbat cu voi o chestiune[pup] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie nu stiu ce saracie de coctail [:D] imi trebe. copilul a facut un episod de febra asta noapte care azi nu a mai aparut. in schimb are niste afte [alcool]. si nu poate fi adormit. si pare ca iar e fierbintel. si eu am dormit asta noapte de la 5 la 9 dimi. si acum sunt inca in picioare. si cred ca ma apuca nervii [alcool] NB [flo]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu sa ma plang, nu stiu cum sa mai procedez sau cui sa ma adresez ptr. a fii invatata, copilul meu iar este (de ceva timp) in faza de nesomn. Daca ziua doarme putin mai mult(1,30 ora) seara mai adoarme dupa 23,30. DAca nu prea doarme ziua are un somn de pe la 22 cam 40 min. incarca bateriile si apoi sa te tii joaca. In seara asta la 24,30 l-am adormit. Este drept ca odata adormit se mai trezeste o data max. de 2 ori ptr. tzitzi si doarme pana la 10-10,30. Ce sa mai fac? Sotul zice ca daca avea suzeta, avea ocupatie, insa eu nu vreau sa mai aud de suzi. Avem si ceva cra-cra. 1.Se ridica in picioare fara sprijin sau ajutor, se ajuta doar de manutele lui, cu pasii mai usor, nu se prea omoara. 2.Masa de pranz de azi, nici nu a respirat pana nu a terminat, mamaliga cu branza si putin unt. De mult nu a mai mancat tot fara macar o tura de strambaturi. 3.Cand ii este sete se duce sa ia canita si o aduce la mine sau la tati sa-i luam capacul sa-i dam apa. Am crezut ca-i o coincidenta, dar a repetat faza de cate ori a avut nevoie de apa. Am citit lucruri si bune si mai putin bune, sa speram ca toate vor fii spre foarte bune. NB mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neataaa [cafea] [cafea] pt toata lumea Noi am avut o noapte ceva mai buna,adica Eva a luat o pauza de la frichinelile de 2 ore si mi-a servit ceva supersoft,doar 15 min.In schimb,cred ca a racit, am auzit-o ca are mucisori cand am hranit-o la 6 I-am pus lui dragos in bibe aseara 2 masuri cereale...coincidenta sau nu,cand s-a trezit( ca s-a trezit la 2 [bang]....inca) a baut din 130 ml doar 80, restul au ramas.In seara asta cresc cantitatea de cereale , poate pana la urma reusim sa nu ne mai trezim noaptea. Many,eu nu stiu ce sa te sfatuiesc...ai mei au adormit de cand sunt ei la 10, foarte rar i-a prins 11,si asta vara trecuta cand,din cauza caniculei ieseam la 8 afara..pana dadeam niste ture, baita, papa... se facea 11. Andre..superevolutie a avut Chiara;intr-o luna a si busilat,a si inceput sa mearga,i-au iesit si dintisorii...buni ce zice,i-au plecat piticii? S-a trezit unul...pa [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, hai ca va dau eu cafeaua de dimineata...ca oricum nu am dormit deloc asta noapte. In primul rand ca sunt stresata si agitata, dar toate trec prin stari de astea...in al doilea rand ca Rares a racit...vomita, febra, tuseste...is varza...in la treilea rand ca au venit ai mei si alte cateva neamuri, si ne-am cam ingramadit prin toata casa...azi ii plasez pe la soacra... Am inceput mesajul de la 6, timp in care Rares a vomat de doua ori..nu tolereaza decat sanul, restul vomita tot :(( nu stiu ce o sa ma fac!
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Vad ca nu mai e nevoie de cafele, suplimentez pe la 12 cu niste capuccine, da? Monis drag De la ce febra oare? Il pup pe febletea Santi mult mult. Gabitza Multumim, asa e, seamana cu ma-sa. Se decide greu, apoi le face pe toate in acelais timp, dar bine. Despre piticii lui buni nu stiu sa-ti spun, ne auzim la telefon unde e tare tandra. Banuiesc ca ii e tare dor de asta mica. Ralu Voi cum sunteti? Dozz Unde e plecata? Lavi Sanatate multa! Smara Mi-a placut mult meniul de ieri de la voi, la noi azi e mai simplut, adica mere, pere, struguri si inca un fruct care nu exista in Romania, la pranz cartof dulce cu quinoa, iar dupa masa morcovel, patrunjel, ulei de in, linte, busuioc si o rosie. Va pupam, sa avem o zi usoara! [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...