Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 65


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Licuriciule Si noi am avut iritatie urata la curulet din motiv de caca acida, am primit o pudra numita Daktarin, am gugalit si am inteles ca nu se gaseste, daca ai nevoie te rog sa-mi spui ca-ti trimit pachetel. [pup]
Multumesc frumos, intotdeauna esti atenta! dar trebuie intai sa ajung la pediatra sa vad ce spune si ea. Da ia zii cand se intoarce buni cu perlele ei? ca sa stiu cat te citesc vesela si nestresata[pk][:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau dragelor, Astazi sunt binedispusa ca vine week-endul [:D] Si in sfarsit avem si noi un week-end de relaxare (=fara nunti si botezuri [:I])[pk][pk][pk] Cosminik intrebai cum sa dai oscillo. Miruna ia remediile naturiste ca atare, adica ii pun bilutele direct in gurita si ii plac tare. Cand ii spun ca primeste "bombonele" e fericita, rade, pleoscaie si deschide gurita. Ea a si luat destul de multe pt ca medicul nostru e homeopat si pt toate racelile (3 pana acum) a luat remedii + o cura de fixare a calciului. La inceput i le dizolvam si eu in apa (2 bilute in 2,5 ml, dar pregateam dimieata pentru toata ziua), dar pe la 7 luni ne-a zis dr ca i le putem da ca atare. Laurax2 (=Laura_Andreea si Licurici [:D]) eu am observat ca Miruna se irita daca nu o schimb imediat cand face caca. Atunci pun un strat mai gros de crema (Weleda folosesc eu) si se trage. Pentru spalat in caz de iritatie e bun ceaiul negru sau rooibos, care sunt dezinfectante si au si rol antialergic. NU musetel, care intretine infectiile. [pup] Smara ca sa te "dezimpresionez" cu printatul, acum folosesc foile respective la curatat legume [:-)))] Lavi multi pupici, sa fii relaxata maine si sa te bucuri de nunta! Multa sanatate Rareselului mic [pup] Raluci Am vazut o poza cu Renus in masina cu fata in directia de mers. Parca scaunelul tau era unul din modelele ce merg si spatele, sau nu? Cristina_boc [pup] sa treaca bubitele lui Andrei, din pacate cred ca toti avem o forma sau alta a virusului herpetic [flo] Am reusit sa vad pozele voastre in viteza. Andrei e foarte frumos! RamoX sunteti mai bine? Mai sunteti in Timi? Poate ne vedem [pup] Diana vine iarna, asteptam sa te citim mai des [:I][flo] [flo] Monis, Stephy, Andre, Lyly, Lili, Coque si restul fetelor nenominalizate [mamica] Maria si [buburuza] [url="http://picasaweb.google.com/mirunamarcovici"]Miruna[/url](11.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupam fulgusorii bolnaviori, sa se faca repede bine! Si Rares al meu, cat a fost racit, nu vroia decat san, si ala abia-abia. Dupa raceala recupereaza. Noi am fost maraiti aseara iar noaptea ne-am trezit fara numar, fara numar... Dimineata, insa, dupa o tura prelungita de plimbare in brate, am revenit la sentimente mai bune. Ceea ce va doresc si voua. [:D] [url="http://picasaweb.google.com/magda.zlotea/Rares?feat=directlink"]Poze Rares[/url] "Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare" _____________________________________________________________________ Magda, mami de [copil] Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrr Lyly[pup]....puschia pe limba sa fie la fel[:-)))]
Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
aaa, Cory, eu parca intelesesem ca in noaptea asta e luna plina, so...nu vreau sa ma gandesc ca asa va face si in noaptea asta [alcool] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 Da ia zii cand se intoarce buni cu perlele ei? ca sa stiu cat te citesc vesela si nestresata[pk][:D]
Chiar se simte ca sunt nestresata? Se intoarce pe 24 noiembrie. [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Am trecut prima noapte fara febra [bis] Andre, ma bucur ca te vad activa ...mi-ai lipsit [pup] Lavi, va doresc sa aveti o nunta asa cum va doriti voi si puiul mic sa isi revina.[pup] Laurici si David face des caca. Poate din cauza asta se si irita tot timpul. De la ultim crema folosita a fost mai bine. Vom vedea si de acum cum va fi. Pup nora agitata si pe mamica ei[pup] Monis, multa sanatate Iulianului frumos.[pup] Cory, deci ati petrecut noaptea trecuta?[:D] O fi vrut baiatul sa nu treaca asa usor ziua lui.[:)] Many, nu stiu ce sfat sa iti dau. David se trezeste doar la tzitzi. Dar tin pumnii ca Vlad sa revina la sentimente mai bune fata de nani.[pup] Lyly, [pup] ca te gandesti la noi. Sper ca si Ramona sa vina cu vesti bune despre starea Xoricel [pup] ------------------------ Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 Da ia zii cand se intoarce buni cu perlele ei? ca sa stiu cat te citesc vesela si nestresata[pk][:D]
Chiar se simte ca sunt nestresata? Se intoarce pe 24 noiembrie. [pup]
[colegi][:D][:D] pana atunci dilailaa![pk] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mariaandreai RamoX sunteti mai bine? Mai sunteti in Timi? Poate ne vedem [pup]
ola chiar vroiam sa dau de tine. te rog, recomada-mi si mie un pediatru bun. Dominic e tot asa de rau, acum am si rezultate partial la analize din care reiese anemie hipocromica si monocitoza. Astept rezultatul la coprocultura si la exsudat si vreau musai sa merg cu el la un pediatru luni. Am incercat sa fac programare la dr Malai, dar cel mai devreme ne poate primi joi, cica e plecata. Joi e prea mult sa stau cu el atata fara sa il vada un medic. Daca medicul ne zice ca e ok sa il las sa se inatlneasca cu alti copii, adica sa nu fie ceva contagios doamne feri', cu mare placere vreau sa ne intalnim, mai ales ca noi stam toata ziua in casa singuri, ca moasa lui dominic vine seara tarziu de la munca. poate ii ducem marti la un loc de joaca, sa aiba si dominic copii langa el de ziua lui. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...