Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 65


Recommended Posts

Salutare!!! Many te inteleg perfect am trecut si noi prin asta...acum e mult mai bine. Eu te sfatuiesc sa nu-l mai lasi sa doarma dimineata asa mult... ca pe la 12-1 sa ii se faca somn..iar dupa somn sa-l obosesti un pic mai mult ca atunci cand i se face somn iar sa nu se mai trezeasca peste 40 min... cu chef de joaca. Iti mai recomand sa fii langa elcand se va trezi dupa repriza aia mica de somn(ca in primele zile se va trezi din reflex mai mult) si sa il adormi imediat. La noi a functionat asa..sper sa functioneze si la voi si peste o saptamana sa te aud ca e mai bine. Ramox [pup] si sa se faca soricelul bine Ancuta sa stapaniti cu drag casuta..sa traiti numai clipe minunate in ea. [pup] Sabinuta sa nu mai fie maraita..si sa iasa dintii usor. Va [pup] pe toate..si fug la Andra ca ma solicita Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La minunati, veseli ani, soacra de Raluci !!! (si la multi nepoti frumosi ca Bubu!) Moooaaaama, Ralu ! Ce-ai bagat! (si mie mi-e dor de buni, asa cum e ea. Cand o aud la telefon ... parca se asteapta sa ii spun ca ne e dor de ea, ca nu ne descurcam, ca ceva, si nu pot sa-i spun asta ca in sufletul meu e tare mult calm, dar parca totusi as vrea s-o am in fatza ochilor sa stiu cand ii e bine si cand ii e rau. Si cel mai dor imi e cand lucrez si sta copila agatata de hainele mele si "se roaga" de mine s-o bag in seama". Dar asta e) Bucura-te cat poti, te rog eu mult, ai sa vezi cat ai vrea sa prinzi toate momentele astea haioase si cat de frustrant e sa nu te simti prezenta. (Chiara nu ne lasa sa ne pupam, in secunda doi urla si ne desparte, deh, tati e doar al ei). Laura-a Tin pumnii stransi stransi sa nu fie otita. Ancutz [bum][bum][bum] Asa ma stiu bucura pentru voi! Profitati de casa noua, iubiti-va, moama, nu am niciun dubiu ca va fi altfel. Sa va dea DD multe multe zile senine in casa noua! [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! E a doua oara cand incerc sa scriu. Sper sa si reusesc tura asta. La multe lunite Andra Maria (22.12.2009) [s] Krelia super bilant si- da - e mare lucru ca nu a fost bolnav pana acum. Sa o tina tot asa [pk] Monis cum e Santi. Sanatate si sa nu fie nimic mai serios Many-bani felicitari ptr. cra-cra. Cat despre somn, sfaturi nu am. Al meu se foieste noaptea de numa numa si nu ptr. mancare ca nu se trezeste, doar se foieste. San ii dau doar daca e trecut de ora 3 am. Am observat ca in zilele in care se trezeste mai tarziu de 8 nu mai reusesc sa il adorm de 2 ori pe zi ci doar 1 dupa-amiaza si e ciufut de mama mama.Asa ca ne trezim pe la 7.30-8. aaaaaaaa si suzi al meu are si tot se frichi, deci....(e bine ca ati scapat de ea). Laviniablaga lasa stresu' ca oricum ai sa fii frumoasa si totul va fi bine. Sanatate lui Rares[pup] Gabitzapoate noaptea asta va fi si mai bine [pup] Andreclujpupam Chiara mergacioasa si isteata[pup] Laurairinaeu am observat ca al meu copil se irita la fundulet cand facea caca de 5-6 ori pe zi.( acum face de 2 a revenit la normalul sau)Si se mai irita cand face k si nu il schimb la timp din motive de nevazut sau nemirosit. Eu dau cu Bephanten si petrini. Am auzit ca petrini de la Farmec e mai buna.Va [pup] Cory eu zic ca Andreiu' mai voia niste Partyyyyy. Distractie placuta la mot la nasi(imi place emisiunea nasului)[flo] Mariaandreaisa ai un weekend cum vrei tu[flo] Dana.nuraaaa ca e David fara febra. sanatate in continuare... Ramonaoffff offff greu te mai incearca si pe tine. Sa ai putere sa o treci si pe asta. Sanatate lui Domi Ralucisa iti traiasca soacra super. Bravo la viteji[flo] Laura-andreeala otita, cica daca apesi undeva in spatele urechii,jos tipa tare copilul. Am auzit ca sunt ffff dureroase si copii plang isteric de la ele. Poate nu e nici o otita sanatate Ancutzauraaa cu mutarea.Sa curga bautura[pup] Lansez ca m-am labartat pup toate fetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly,lumi_calina[pup]-ms, sigur se va distra Andrei la party...si da..aseara clar mai vroia sa petreaca. lumi_calin- ii transmit ca ii place emisiunea lui si uneia dintre fetele dragute de pe forum[flo], dar nu mergem la mot...fetele lui sunt mari, implinesc 2 anisori[:)][olala] Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Lyly,lumi_calina[pup]-ms, sigur se va distra Andrei la party...si da..aseara clar mai vroia sa petreaca. lumi_calin- ii transmit ca ii place emisiunea lui si uneia dintre fetele dragute de pe forum[flo], dar nu mergem la mot...fetele lui sunt mari, implinesc 2 anisori[:)][olala] Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
ups! la multi ani ! eu eram cu motul in cap...[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe repede inainte, pana nu se trezeste: Raluci, sa traiasca soacra! [flo] felicitari pt Buu curajos si mamica fara lacrimi [pup] Ancutzic, sa curga lichideleeeee [pk][pk][pk] sa va fie de bine mutarea, sa fie intr-un ceas bun! pozee [pis] (bine hai dupa ce faci curat [:D]) Andre, acus-acus vine buni [pufulete] (ai facut provizii?) Felicitez Chiara mergareata si desteapta (nu stiu daca am mai facut-o ori ba [alcool]) Cory, sa traiasca fetitele nasului! (zise tot un fan [flo]) Ralu, eu sani beton n-am avut decat la inceputuri, adicatelea prima luna, dar va ca nu duce lipsa de lapte [pup] Laura_A, sanatate si voua, sper sa nu faca otita [ruga] RamoX, imi pare rau sa aud ca Domi tot nu se simte bine. [pup] xoricelul si ii dau o [flo] mamicii lui Dana, sa veniti numai cu vesti d-astea bune! [pk] ce de dixtractiune si pe la voi luna ce vine, ca si la Many [pup] Ali, spor la terminat casutza! cum iti este spatele? ce mai face Mihai? [flo] si acum catalogul (sa-mi fie cu iertare daca uit pe cineva care absenteaza de ceva vreme [asia][flo]): Coque? Lili? Dia? Tina? Lalu? Mihamora? Broscuta? Simina? Miany? Lumi_R? Natalia? Dymo? Tinonino? Mami.ilinca? Mitzi? Alinutza? LauraG? Dienutze? Alinus? Evy? FDaniela? Biara? LauraDi? Cristinica? Rgagapie? Padi? Crlp? Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lumi_calin - nu-i bai,ms pt urare[pup]. ai fost tare:"eu sunt numai cu motul in cap"[:-)))] Ralu_seby - parca il vad pe Mateiut cum maraie el de placere ca papa pastrav[olala] merci pt incurajare[pup],cred ca a fost doar o noapte...agitata[:)] Ramo - sanatate multa Soricelului iar tie,multa rabdare mamico[pup] laurairina - poze noi cu Rechinasa,ceva?[:D] [pup] Monis - where are you?[pup] Many - ai hotarat ce tort ii faci lui Vladut cel frumos?[:D][pup] Lyly-[pup][flo] Merg sa ma pregatesc,Andreiu doarme ca sa fie fresh la party[:D] Va[pup] Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea Am vazut ca petrini aia ar fi printre cele mai bune insa practic este acelasi antibiotic ca si in asta de o folosesc eu (in petrini este stamicina si in Multilind nistatina). Am citit ca de fapt este acelasi antibiotic. Daca stie cineva altceva, va rog! [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/LauraAndreea?locked=true#"]poze[/url] Europe is the best!
noua ne-a mers bine cu Dermalibour de la A-derma. insa trebuie dat o saptamana intreaga (de 2 ori pe zi). dupa primele zile pare ca e mai rau, se inroseste, insa dupa o sapt. trece.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion Andre, acus-acus vine buni [pufulete] (ai facut provizii?) Felicitez Chiara mergareata si desteapta (nu stiu daca am mai facut-o ori ba [alcool])
Las' sa mai stea putin ca e funny asa [pup] Am mancat la Cluj pufuleti de mi s-a facut rau, nu mai vreau sa vad o buna bucata de timp sau pana la sarcina urmatoare. Multumim [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...