Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 65


Recommended Posts

Lyly - a fost randul vostru la "luna plina"?[:D] Hai ca diseara dormiti bine,o sa vezi[:)] Asa a fost si la noi. Cat despre o posibila raceala..offf,sper sa nu . Dar e o vreme tare ciudata. nici eu nu-l infofolesc pe Andrei ca pare frumos din casa dar cand ajung afara e cam...brrrr. Asa ca acum sunt mai precauta si bag o geaca mai grosuta[:)] Pupam mami obo [pup] si pitix mofturos la papa[pup] Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lylyana si Iulian s-a trezit in disperare asta-noapte. Nu stiu ce are, dar ceva are [alcool]. Macar el nu s-a trezit disperat dupa tzitzi. Adica daca m-am dus eu la el, fara sa-l alaptez nu am scapat, dar de 2 ori s-a dus taica-su si l-a adormit bine merci. So... Lavi sper sa ne scrii numai cu vesti bune si impresii super [pk] Ralu da Doamne sa fie totul cat se poate de bine, in contextul prezent... [pup] Alexa pupam burtica pe ultima suta de metri [pup]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi multi [pup][pup][pup][pup][pup] pt Lavi [url="http://picasaweb.google.com/magda.zlotea/Rares?feat=directlink"]Poze Rares[/url] "Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare" _____________________________________________________________________ Magda, mami de [copil] Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, LAVI o nunta superba si o casnicie de vis va doresc! Am primit restul rezultatelor la analizele lui Dominic. Am copiat mai jos valorile anormale si niste comentarii. Poate, poate apare cuscrella in weekendul asta sa ma linisteasca si pe mine pana dau de un dr luni sa interpreteze analizele. * Sideremie 14 #956;g/dL 27 - 109 Urina - sediment Cristale de acid uric prezente. Rare leucocite. * Hemoglobina {Hb} 10.7 g/dL 11.4 - 14 * Hematocrit 32.1 % 33 - 41 * Hemoglobina eritrocitara medie {HEM} 24.4 pg/cell 25 - 30 * Limfocit 35.6 % 40 - 65 * Monocit 16.9 % #8804; 10 * Monocit 1.92 mii/#956;L 0.3 - 1 Comentarii Anemie hipocroma. Monocitoza. Examen coproparazitologic Absente elemente parazitare intestinale. Cultura exsudat faringian Streptococ beta-hemolitic - absent. Prezenta flora bacteriana fara semnificatie patogena. Coprocultura (Salmonella, Shigella, EPEC) Salmonella - absent. Shigella - absent. E.coli enteropatogen - absent. Comentarii: Se recomanda suplimentar cultura din secretia nazala. Cred pana la urma ca am facut bine ca m-am opus antibioticului, desi ieri dimineata stateam cu el in mana si juma de ora am cugetat daca sa il prepar sau nu. Am facut prostia sa ma uit la el in gat ieri si m-am socat cum de mai poate sa respire puiul meu pe acolo, apoi sa mai si manance [bang][bang]. Luni o sa mergem si la cultura de secretie nazala, mai mult pt linistea mea. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa va citesc dar nu sunt capabila,ma simt tare ciudat. Mihnea e binisor, dar il pandesc iar mucisorii. Ma iau toti nervii. Chiar daca numai mucisori nu e o problema si la cum arata nu va fi ceva de luat in seama, tot ma enerveaza rau ca abia scapasem de ei. E tare moftoros... ufff! si cred ca e de la dinti... de la nevoia de a explora mult peste puterile mele... nu de la mucisori... ca poate respira bine chiar daca e smiorcait. Nu vrea nici sa mearga singur in picioare, nici in 4... doar taras, dar asa e mare plictiseala ca nu are rabdare sa se miste asa incet. Vrea in picioare, dar sa se tina de un deget al meu. Ii e tare frica singur. Pe langa mobila tot nu e bine ca nu reuseste sa ajunga peste tot... si in acest fel nu pot face nimic toata ziua. Mergem de mana, ne oprim sa studiem fiecare centimetru de casa... si ne uitam cate 2 minute la fiecare coltisor... asa incat am nervii praf. A, am incercat sa-l las sa se descurce.... ca doar n-o sa planga o vesnicie..... EI>>>> BA DA!!! sau, ma rog, poate plange mai mult decat pot eu sa-l las. Asta era bilet de invoire pentru absentele de pe aici...

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Iunie#"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu: EI pot plange mai mult decat putem noi sa-i lasam ! [:)] [url="http://picasaweb.google.com/magda.zlotea/Rares?feat=directlink"]Poze Rares[/url] "Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare" _____________________________________________________________________ Magda, mami de [copil] Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a si uitasem... am fost si eu cu kid la pediatru... toate bune si frumoase, cica e inaltut si slabut dupa graficele ei... are 9,5 kg, dar dupa graficele mele e in schema.[:I] - spre uimirea mea a fost de acord cu scoaterea formulei de lapte si trecerea pe lapte de vaca sau de capra (cu mentiunea ca asta din urma nu are b12 suficient... chestie pe care o stiam deja, dar mananca si chestii care o au) - la un an vrea sa mi-l intepe iar de frici de anemie... nici nu stiu ce sa fac pt ca la 6 luni au iesit bune analizele; mai vrea sa testeze pt alergii pt ca avea si kid o bubita abia sesizabila pe obrajor,cine stie cum dobandita... inca ma gandesc daca sa il intep in vena sau nu. - am intrebat si de analiz rapida si a spus ca nu stie de asa ceva... mamica lui Tudor (04.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...