Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (33)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
Multzam Mihaela si tuturor de raspunsuri, m-am uitat pe intrebari, cele de land mi-au fost mai grele de raspuns decit celelalte [:D]. Mai incurc eu ce face Bundestag-ul cu ce face Bundesrat-ul si care pe citi ani sunt alesi [bang]. In rest nu mi-i se pare greu [flo] ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Sunt curioasa daca s-ar pune intrebarile astea nemtilor, nascuti aici, cam citi ar sti sa raspunda. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui angiuta
Didi nu stiam...dar de cand s-a schimbat?Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
align="right" id="quote2">Angi, pt a obtine noului nascut cu parinti romani, nascut aici in Germania, sunt necesari 6 ani. Nu stiu legea, dar am 2 copii nascuti in aprilie si iulie 2009, si au primit pass german. Parintii lor aveau in martie a.c. 6 ani domiciliu DE.Parca la asta se referea Aschiutza, cu toate ca in familiile in care un parinte e neamt, nu mai vad necesitatea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mariana scumpa sa-ti traiasca fetita,sa creasca mare,sa fie sanatoasa, cuminte si ascultatoare,sa va bucurati de ea [pup]

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, sunt praf si pulbere, dar azi am despachetat ultimele cutii, si pus la loc, camerele copiilor sunt gata, imi mai lipseste doar couch-ul si o chestie de pus pe perete pt. TV, si in care se pun si CD, DVD si restul muzicutelor. Va tzuck.

 

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

 

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si doar am spus ca nu uit! scuze mariana pt. intarziere, sa-ti traiasca fata! [s][s]

si mersi clau pt. lista!

corina bravo ca ai terminat, si eu sunt in urma cu mobila pt. tv, mai caut, deocamdata sta pe o masuta, deja ne-am obisnuit [:D]

ieri ne-am intalnit cu alexandra si prietenii de aici din oras la un gratar, am stat la vorbe, si vremea a tinut cu noi, fetele s-au jucat afara, a fost f. fain

azi prin gradina...

maine ajung pe langa bremen, la contabili, bilanturi...

[pup]

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetelor, am revenit si noi din concediu, inca nu am ajuns acasa ne-am oprit la sot la Nürnberg caci azi trebuia sa fie la servici, dar spre seara ajungem si noi.

Pana la urma nu am mai mers in Croatia am mers in Italia, Venetia a fost fffffff frumos, vremea a tinut cu noi.

Cu intarziere urez si eu [s] Eliz puiuta lui Mariana

Azi zi de leneveala mai stam pana la 12 la hotel apoi pana dupamasa la plimbat prin oras

O zi frumoasa [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si din partea noastra Elizei id="orange">cu scuze pentru intarziere! Sa cresti mare, sanatoasa, norocoasa si cuminte![s] [s]

De asemenea la multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica azi![s] [s]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu doua intrebari in legatura cu incetatenirea.

 

1. Voi ati tradus certificatul de nastere? Ca anul trecut cind a aplicat sotul meu, a mers si fara ...

 

2. Stie cineva ce trebuie facut in cazul numelor cu diacritice? Se scrie numele corect in romaneste (in cazul meu, numele de fata contine "a~") si ii las pe ei sa se descurce, sau scriu cu "a"?

 

Multumesc

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...