Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (33)


Recommended Posts

Claudia, Simona, Ioana, Alexandra [pup] si va multumesc pt urari in numele Elizei.

 

Din pacate eu nu prea mai am timp de calculator asa mult - toamna se numara conferintele [bang] la sot, are 4 in toamna asta. A fost 2 saptamani deja plecat - am fost singura cu 2 pitici acasa. Sambata pleaca iar pt 8 zile [q].

 

Din pacate, copiii mei sunt cam i ncontratimp. Daniel se scoala la 5 jumate si sta treaz (+ distractie) pana pe la 9 cand se scoala Eliza. Si tot asa, cand vreau sa culc fata de pranz, se trezeste el. Sper sa se regleze si ei odata cu somnul, ca nu mai pot, n-am clipa de ragaz ...

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.2007) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ClaudiaH - multam de informatii. Nici eu nu stiam tot ce spui tu acolo (auzisem eu povesti de-astea cu sotul care nu lasa sotia sa faca X si Y, dar ca-s doar exagerari). No, ma bucur ca m-am nascut intr-o tara crestina [:D].

 

Angiuta, ce jocuri mai te joci cu Vladut? Eu am inscris-o pe Eliza la un Eltern - Kind Turnen (un fel de gimnastica) si pt ca trebuia sa fie cu piciorul gol, sa simta barna de sub talpa, mi-a racit fata. De saptamana trecuta sta tot cu muci, am luat si eu raceala si i-am dat-o si lui Daniel (mi-a facut baiatul 38.3°C intr-o noapte) si acum am ajuns la tuse. Tusim toti 3 din toti plamanii [q].

Asa ca ne trebuiesc idei de jocuri in casa [:). Am cautat pe net si-am printat planse cu desene de colorat.

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.2007) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna va zic

noi suntem la duisburg, spre gent, am oprit putin in dusseldorf de am fugit la saturn ca se stricase monitorul si nu mai aveam gps la vapor, of miki azi tare am regretat ca te-ai mutat, ma scuteai si pe mine de un drum....

in rest ce sa spun ieri am dat masina la mainz, a venit cu remorca de au dus-o la service, acu ne razboim cu asig. ca avem si casco si pt. masina la vapor si ne plimba de la unii la altii, om vedea cine o plateste...autokranul e demontat deci nu mai am transport la mal, o sa cobor la gent sa mai fac ceva piata pe jos, ei privesc partea plina a paharului, vad si eu lumea de jos si mai fac si sport [:D]

acasa nu stiu cand om mai ajunge, dar se descurca fetele mele, sper sa ne intoarcem repede la deal si reparam kranul...

deci azi ies din de, nu mai am net ne auzim peste cateva zile, o sapt. frumoasa va doresc si macar putin soare [pup]

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zuzi.simona
ziua buna va zic of miki azi tare am regretat ca te-ai mutat, ma scuteai si pe mine de un drum....poza cu noipoze diverseaprilie 2009[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
align="right" id="quote2">Adica? [alcool][:D] vaslire placutaWohlleben ist die beste Rache!...Mikiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adica te sunam si te rugam sa-l cumperi tu si-l luam din mars [:D], asa am alergat eu cu harta in mana, a fost usor de depistat dar am facut juma de ora si stii ca nu mai e voie sa tragi la dusseldorf la cheu, s-a luat politia de noi....

deci azi am facut fitness vrand-nevrand

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona eu prea multe nu reusesc sa fac cu Vladut. Activitati organizate nu avem,iar la gradi mare lucru nu face, tot timpul se joaca.

Acasa are carti de colorat pe care le mazgaleste cu carioci (creioanele colorate nu-i mai plac) dar parca tot colile albe le prefera si noua lui dragoste e tablita magnetica. Am mai incercat sa decupez cu el si sa lipesc dar e incapatanat si cand nu reuseste sa faca ceva se enerveaza rau si arunca tot. In schimb asculta cu placere cantecele de copii si trebuie neaparat sa dansam amandoi. Mai facem puzzel, ne mai uitam pe carticele...inca nu are rabdare sa-i citesc dar imi arata cate o imagine si tre sa-i povestesc ce e acolo.

As vrea sa incerc si plastelina dar am testat-o la gradinita unde fac practica si am fost dezamagita, nu mai e plastelina pe care o stiam eu...oricum cred ca pana in 3 ani nu ar reusi sa faca mare lucru cu ea. Imi doresc sa faca mai multe lucruri dar ma uit si la copii de la gradi mici (intre 2 si 3 ani) si nici ei nu fac mare lucru, cel mult un puzzle ca sa nu mai zic ca se plictisesc repede si nu sunt deloc cooperanti, asa-i varsta...[:D]

Voi cum stati la capitolul vorbit? La noi in continuare merge destul de prost, inca nu face propozitii.

 

 

Poate are Didi mai multe idei de activitati cu copii de 2 ani [:)].

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca maine apuc sa intru asa ca urez de pe acum la multi ani fericiti Adinei, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de gemeneii tai minunati![flo] [s] [s]

De asemenea, la multi ani Denisid="purple">, sa ai parte in viata de tot ce-i bun, de sanatate si de noroc![s] [s]

 

Referitor la activitatile pentru copiii de 2 ani, eu tin minte ca anul trecut ma jucam mult cu Maria id="orange">cu cuburi, lego si puzzle-uri usoare. De la Lego exista cele Duplo pentru copiii sub 3 ani, sunt super! Si cei de la Playmobil au jucarii frumoase pentru cei mai mici dar fii-mea a preferat Lego.

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele, noi back in de!

o gramada de sarbatoriti azi!

La multi ani Maria, sa-ti traiasca mandra, draga Alex,

La multi ani lui Denis si tie Miha-ha numai bine

La multi ani Adina, o zi minunata!

chiar acu am luat un tort de la bunker (tot olandez clau, sac!) si o sa va sarbatoresc pe toti

[pup]

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...