Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (33)


Recommended Posts

LA MULTI ANI PRINTESA DE ADINA SI TIBI, SA VA TRAIASCA PATRIZIA, D-soara de 3 anisori,sa va bucurai de ea si sper sa petreceti bine acasa in Romania,alaturi ce cei dragi, party-ul ptr Patriid="red">

LA MULTI ANI ALEXANDER SI FABI, ATOMICII ADINEI, sa aduceti numai bucurii parintilor vostrii, distractie placuta la partyid="blue">

 

 

si inca ceva, la mine pe bloq am un mesaj ptr toata mamele cu suflet, Doamne Ajuta! si nu uitati Dar din dar se face rai [asia]

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Claudi@ - La multi ani sotului pt saptamana viitoare.

Sotul meu, plecat in conferinta in America, imi trimite mail:

"te-ai hotarat ce cadou vrei sa iti aduc? Ca daca nu, eu am vazut deja un laptop misto pt tine, nici prea scump, dar nici prea vechi, muult mai nou decat asta care-l am eu acum"

([:D] - no comment, ca mie nu-mi trebuie nici un laptop...)

 

Acum depinde ce-i place - poti sa ii iei ceva electronice (dar ai grija ca asta-i cu 2 taisuri, ca se pot strica repede, ca pot fi scumpe sau sa nu fie de firma), poti face un abonament la o sala de sport/inot, poti gasi pe cineva sa stea cu copiii seara aia si voi sa iesiti la un restaurant, sau poti baga un ochi intr-un sex-shop [:D]. Spor la cautari [flo].

 

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.2007) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc fetelor pt urarile facute, nu-mi vine sa cred c-am flacai asa mari, pupe-i mama pe ei.

 

ramo, nebunatico, numai la prostioare te gandesti ... ma refer la faza cu laptopul of course [:I].

 

Fetelor am o mar eintrebare. Trebuie sa.mi preschimb pasaportul si vineri ii musai sa merg la München. Azi mi-a zis tipa de-acolo la telefon ca-mi trebuie Freizügigkeitsbescheinigung tradusa. Eu ca fraiera am uitat s-o intreb daca tb tradusa oficial si legalizata, sau pot eu personal, si s-o legalizez la primarie??

 

Faza e ca foarte greu dau de ei la telefon, mailurile imi sunt returnate, asa ca as fi recunoscatoare daca stitzi ceva de faza asta sa.-mi raspundetzi cat putetzi voi de repede [flo]

 

eu incerc sa finalizez si faza cu cetatzenia germana, in noiembrie am Einbürgerungstest, dupa aceea interviu cu sotzul de fatza, sa le demonstrez ca m-o luat "de bunavoie si nesilit de nimeni"

si gata, sper sa se-ntample marea minune.

 

Intre timp ma mai razboiesc si cu educatoarele, sa-mi fac viatza mai palpitanta, deci nu ne plictisim [:)].

 

Va pup si sper sa intratzi si voi mai des sa mai invioram subiectul, lucru pe care-l promit si eu.

 

Claudia, cum a fost in Venetzia ca ne-ai lasat cu ochii-n soare, am crezut ca te-a fermecat vreun gondolier pe-acolo [8D].

 

lexi, itzi doresc mutare fara stres in noua casa, cumva se vor aseza toate, la anul o sa uitzi prin ce-ai trecut ...

 

O seara frumoasa va doresc!

 

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina fiind vb de oficiali de stat [:-@], asa se considera cei de la Ambasada, trebuie tradusa si legalizata de traducator oficial,mie asa mi-a trebuit si asta tot in München [:D] long time ago , am avut noroc deoarece am gasit o d-na foarte cumsecade in Heidelberg, careia am trimis prin email hartia scanata si tanti mi-a trimis-o prin posta impreuna cu überweisung cat am de platit, floare la ureche totul, succes iti doresc [pup] cum v-ati chefuit? merg deja la gradi atomicii tai?

Adina m.au fermecat mai multi, dar m-am abtinut ca eram cu catel,purcel dupe mine :))))))) a fost super fain, ohne worte (vorba neamtului) m-a vrajit Italia, inca nu am reusit sa fac colaj cu pozele de la venetia,dar restul puteti viziona la mine pe bloq la Italia 2009.

Alexandra sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca ai intrat, citit si actionat la actiunea Jucarii contra branule, ajutor cu jucarii ptr copilasii bolnavi de cancer, maine am un termin telefonic cu directoarea asociatiei PAVEL si atunci iti spun mai multe detalii despre cum trimitem, m.am decis si eu la Atlasib, deoarece au agentie in Bucuresti [flo][pup]

Restule fetelor va [pup] fug la gradi si apoi la treburi.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

 

Azi am fost la Consulat in München, am stat in niste stau-uri , tot asa faceam tot timpul [bang][bang][bang] ...

 

Claudia, eu le-am dus traducerea aceea fara legalizare si mi-au zis ca e ok, nu stiu, mi se par tare lejeri functzionarii de-acolo, fatza de ce povesti am auzit ...

 

Am citit si eu despre initziativa cu jucariile pt copii, o sa ma mobilizez si eu, sa-mi mai intreb si prietenele daca au ceva de donat, sa trimit mai mult o data, ai mei au distrus cam tot ce le-a cazut la mana, sa vad ce mai pot recupera ...

 

O seara frumoasa va doresc, haidetzi fetelor mai scrietzi!

 

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AdinaF
Multzumesc fetelor pt urarile facute, nu-mi vine sa cred c-am flacai asa mari, pupe-i mama pe ei.ramo, nebunatico, numai la prostioare te gandesti ... ma refer la faza cu laptopul of course [:I].Fetelor am o mar eintrebare. Trebuie sa.mi preschimb pasaportul si vineri ii musai sa merg la München. Azi mi-a zis tipa de-acolo la telefon ca-mi trebuie Freizügigkeitsbescheinigung tradusa. Eu ca fraiera am uitat s-o intreb daca tb tradusa oficial si legalizata, sau pot eu personal, si s-o legalizez la primarie?? Faza e ca foarte greu dau de ei la telefon, mailurile imi sunt returnate, asa ca as fi recunoscatoare daca stitzi ceva de faza asta sa.-mi raspundetzi cat putetzi voi de repede [flo]eu incerc sa finalizez si faza cu cetatzenia germana, in noiembrie am Einbürgerungstest, dupa aceea interviu cu sotzul de fatza, sa le demonstrez ca m-o luat "de bunavoie si nesilit de nimeni" si gata, sper sa se-ntample marea minune.Intre timp ma mai razboiesc si cu educatoarele, sa-mi fac viatza mai palpitanta, deci nu ne plictisim [:)].Va pup si sper sa intratzi si voi mai des sa mai invioram subiectul, lucru pe care-l promit si eu.Claudia, cum a fost in Venetzia ca ne-ai lasat cu ochii-n soare, am crezut ca te-a fermecat vreun gondolier pe-acolo [8D].lexi, itzi doresc mutare fara stres in noua casa, cumva se vor aseza toate, la anul o sa uitzi prin ce-ai trecut ...O seara frumoasa va doresc!Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
align="right" id="quote2">eu am facut pasaportul in Romania si Freizügigkeitsbescheinigung a trebuit tradusa ,dar nu si legalizata...aaa,n-am tradus-o eu am dus-o la un birou de asta de traduceri...eu am terminat cu treaba asta ,is nemtoaica,gata..In vreo 2 sapt am si Personalausweis...Eu n-a trebuit sa ma duc cu sotul,dar stiu de la o prietena ca le-a pus la amandoi intrebari unul despre altul,de ex data/locul nasterii sotului/sotiei,si de astea...succes la EinbürgerungstestMihaela [mamica] de [bonjovi] DAVID-29 martie 2007id="blue"> [gravi] 36+DAVID...cat sunt de maricel...id="maroon">Poze cu Davidid="green">Sarcina si continuarea...David (filmulet)id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

felicitari intarziate sarbatoritilor, eu am fost acasa si nu am avut net, stiti ca am trimis calculatorul in ro sa-i puna de toate, acum l-am primit!

am ajuns si noi la vapor de ieri seara, am facut o gramada pe drum, pana la strasbourg, f. agomerat

cum e vacanta am adus si fata si mama aici deci suntem in formatie completa

am fost la oftalmo, mi-a dat ochelari [q][q][q]

 

va [pup]

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...