Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (33)


Recommended Posts

may day mie mi s-a stricat termometrul la masina si pe terasa [alcool][bang] arata toate 0 [:D][:D][:D][:D] fratele meu toata wiese e alba si masinile la fel, ferice de mine ca o am in garaj,altfel asi fi gekratz acuma de numa, pe piticii VSK ii duce azi la Bauernhoff vai de curu lor, dupa masa avem primul termin cu Lehrerin de la Grundschule [:)], va las fug la munca, Adino da si tu un vin fiert cu zimt si cuisoare sa vezi ca scoate si cuscra nasul [pofta] [:D].

Have a nice day all of u [pup] cu caldura si dragoste in suflete.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor.

Mi-a inghetat si mie capatana de dimineata, cand am iesit. Brrr. Eu sunt f friguroasa de fel asa ca noi am dat drumul la calorifere in casa dar mie tot mi se pare frig. E drept ca nu le-am dat la maxim, le-am dat la 3, dar oricum... Mi se pare exagerat de frig pentru luna octombrie, totusi.

Noi mai avem un pic si ne mutam, m-am mai linistit din punctul asta de vedere, cred ca vom reusi sa ne mutam la timp. Doamne ajuta!

[pup] fetele.

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,tuturor , chiar daca nu mai este demult dimineata , dar asta asa de bun (re)venit .!

Va pup pe toate , nu am ajuns sa citesc foarte mult din urma, dar promit sa recuperez ![:D]

Pentru ca , a mea cuscra , ma striga cu asa un foc de citeva zile , mi-am zis ca nu-i frumos sa las o asemenea femeie , sa astepte un semn de viata , asa ca iata-ma-s ![:D]

Dupa o haladuiala de vreo 2 luni (care oricum mi-sau parut putin!)prin Romania , am revenit la matca![:D]

Mi-am vizit rudele , toti prietenii , am fost prin locuri , pe care nu le vazusem inainte de a pleca din tara (si chiar avem o tara frumoasa!-dar asta am spus-o si inainte!), ce sa spun am cam facut din nopti zile ...de multe ori . !Insa nu imi pare rau . A fost minunat !

Si cum toate lucrurile frumoase , nu dureaza mult .....[:D]

Dar sa revin .IPromit sa ma inscriu la cuvint , de acum incolo . E bine sa nu lasam subiectul sa moara . Chiar a fost frumos , cel putin de cind v-am descoperit !

Sper sa auzim numai de bine , sa fiti sanatoase , voi si familiile voastre si sa va bucurati de pui![flo]

Clau, dau eu un vin fiert acum , daca vrea cineva . Atmosfera e propice . Lipseste doar bradul ...dar nu-i timpul pierdut !

Cuscra cum am spus , cu cea mai draga inima , te astept , cum vrei tu sa vii! Numai vino![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la mune.

 

Chiar ca brr ce frig e.Dimineata cand sa plec la munca desi anuntasera astia 0 gr, stupoare geamurile inghetate.Nema spray de dezghetat, nema racitoare, toate au ramas in garaj acasa in K.Cand ma urc in masina imi arata termometrul -1 gr, brr si cica suntem la mijlocul lui octombrie.Acum la pranz sunt nici mai mult nici mai putind de 1 gr.

 

Vreu o toamna calda sa ma pot bucura de ea.

 

Adina,poate te scot la un pahar de vin fiert sau la un ceai.[:D]

 

O zi buna va doresc si eu si cu multa caldura, macar in suflete daca nu afara.

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anangel_lexi, in legatura cu dreptul de munca. Cel mai bine mergi la Arbeitsamt de care aparatineti si completati o cerere (Antrag auf Arbeitsgenehmigungs-EU) si numai persoana de acolo te va lamuri.

 

Daca aveti in plan vreun Ausbilding..repede tre sa va hotarati, ca deja se inchid urnele, pt anul 2010.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gasteig,nu chiar in cladirea aia mare...pe langa.

 

Dar te rog,da-mi pm,eu sufar ca toata lumea primeste pm si eu nu[q][q]

Ma-m dilit total,de la limonada cred,am stors lamai cu mana si ma uit la storcator ca nu stiu cum functioneaza[bang][bang].

O ZI CALDUROASA!!

 

mami de fetita cu ochii albastrii ca marea,04-10-06

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, multumesc din suflet pentru pontul cu forumlarul. Momentan nu m-am gandit la Ausbildung, nu stiu mai nimic despre Ausbildung in DE. O sa ma interesez.[pup]

Noiembrie, bine ai revenit.[flo]

Clau, vrem capitol nou![;)][pup]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adino ai luat-o breeeeeee rau pe aratura, io-te ca veni si cuscra taman cand zisai ca ma sacrific io si ti-o iau pe aia mica cu ochi albastrii ca marea (ca nici Andi nu e mai departe [:D]) fata sa-i stringi zestre ca om trage la sorti peste vreo cativa ani [alcool] by the way si io vreau PM!

hei madam de Bucuresti wilkommen, wilkommen pe la noi in ograda, cuscra-ta nu vine numai cu avionul, asta pe cand s-o deschida pista ptr ea la Schorndorf.

Ale dai de baut la casa noua [:)] cum te mai simti?

Ioana gata balciul, v-ati asezat pe undeva? sau te apuci de umblat prin carciumi cu Adina [alcool][:D]

Va las merg sa recuperez copilul de la Vorstelung cu Lehrerin, pe noi ne-a incantat deja tovarasa invatatoare [:D][olala].

Deschid mai incolo capitol nou.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...