Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)


Recommended Posts

De la atata cafea o sa ne creasca tensiunea[:D][:D]

Irina, pregatitoarea se va face la scoala?

Naspa rau ca vorba ta ai nostri sunt prima generatie[alcool]

Silvi, deci s-a lasat cu plansete azi?? Nasol

Cosmi, ma bucur ca esti mai bine[flo]

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pana am aparut eu cu cafea [:D] ati adus-o voi deja.

Irinaid="red"> am vazut pozele vai ce dulce e pitica [olala] aia in sertar e mortala. Vad ca si tu ai covor flocos [:D] nici nu te intreb cat ai de munca cu el ca stiu. Eu aparat photo imi iau tot din asta compact vad eu ce marca dar nici vb din ala profi de 3 kile si cu nu stiu ce obiectiv ca nu ma descurc cu el pe testate vb ca si-a luat fratele meu si e tare greu de lucrat cu el, eu din ala de poseta cum zici [:D] vreau.

Ce schimbari sunt la voi o sa intre piticii mai repede la scoala?

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmi la noi e cam aiurea in sensul ca acum e grupa mijlocie si la anul ar tb sa fie mare dar o sa faca pregatitoare pentru ca sunt multi care vor la scoala, asa ca urmatorul an tb sa ne gandim dc il dam la scoala pt pregatitoare sau pt scoala.Eupersonal l-as da cat mai tarziu la scoala.Ma uit la nepoata mea care pica psihic in clasa a 5 a, si e un copil de 10 la scoala , sta si scrie si in vata pana la 12 noaptea ca sa termine, o apuca plansul ii e frica ca nu termina, asa mult le da de scirs .Mi se pare total aiurea ce se intampla in invatamantul asta.Ma intreb cum o arata o clasa de pregatitoare intr-o generala de 1-9.Cum e pregatita o invatatoare sa faca o pregatitoare. O adevarata nebuneala.Ca sa nu mai spun ca ma intreb cum arata un copil de 5 ani si un pic intr-o scoala unde vor inavata si cei de clasa a 9 a?[bang][bang][bang]

 

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia eu am facut prostia sa cumpar in toata casa flocoase de alea si acum sunt stresul vietii mele in sensul ca fata cauta prin ele dupa comori.Imi e frica sa nu arunce Mario ceva, sa nu cada vreo moneda, vai capul meu.Aoleu gata cu distractia urla.

 

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu intentionez sa-l dau pe Matei la scoala la 6 ani si 8 luni avand in vedere ca o sa faca 6 ani in ianuarie.

La 7 ani si 8 luni mi se pare mult prea mare pentru scoala.

Acum e in grupa mijlocie si la anul ori merge la pregatitoare (la gradi) ori la grupa mare.

Habar n-am cum o sa fie situatia, dar cert este ca in 2012 va fi bococ de scoala[:D]

Voi pe la cat intentionati sa dati spiridusii la scoala?

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau, helau!

 

Multam de cafea! Tocmai am baut o ditamai canoaia[:D].

 

Vad ca v-ati incins cu scoala... Eu citeam aseara pe un forum unde zicea o mamica cum ca deja a mers sa vb cu invatatoarea sa inscrie copilul la scoala in anul 2012 ...si chipurile invatatoarea avea "ocupate" lucurile in clasa[bang]. Pe mine sincer ma apuca scarba de-a dreptul... asa m-am saturat de "pile" si toate "aranjamentele" care vor oamenii sa le faca... asa le place sa sa se comporte ca pe vremea comunistilor.. nu o sa moara nene comunismu' in veci... ca vad ca toata lumea se straduieste sa-si schimbe obiceiurile mostenite[bang]. Bleah!

 

Iuliana si eu tot ca si tine m-am gandit ca il voi da pe Nicolas la scoala la 6 ani si 9 luni. El este acum la grupa mare deci la anul va fi pregatitoare pura!Din punctul asta de vedere nu-mi fac griji... insa sper sa nu nimeresc la scoala la vreo invatatoare care sa-i dea de scris cu paginile ca sa-l streseze. Eu sunt perfect de acord cu activitati acasa..normal ca il voi pregati si eu insa sa nu-l incarce cu lectiile ca [bang].

 

Eh.. si-acum sa trecem la punctul 2..

Asadar copii mei sunt cei mai slabanogi din gasca[:D].

Nicolas are 117cm si 19,5-20kg. Iar Cosmin are 75cm si 8,5kg - la 9 luni(Asta ca date info pt Irina).

 

Si-cum fac un PIUA ... ca ma solicita Nicolas[alcool]. Revin...

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

aoleu cata [cafea] azi[:D].

eu o primesc pe toata...ca si asa sunt treaza de la ora 7. De cand cu schimbatul orei...Edi e matinal rau, iar Marco se trezeste fara probleme la ora 8[cool].

 

Ieri am profitat de vremea buna si am stat prin parc, dupa care la dentist. sapt. viitoare ii pune plomba definitiva, pana acum doar tratamente.

 

La scoala as vrea sa-l dau la 7 ani si 8 luni...o am exemplu pe nepoata care e de la 6 ani si 7 luni la scoala si se vede diferenta intre ea si ceilalti mai mari cu 1 an.

In plus Marco e si baiat, se dezvolta mai tarziu decat fetele...vom vedea.

Citeam la colectie ce zicea o tipa: nu e bine sa fie cel mai mic din clasa, se va vedea si fizic si psihic, iar baietii vor suferii mai tare, nu vor fi acceptati in grup, etc....cam are dreptate....oricum, ramane de vazut, daca vor merge toti colegii lui la scoala, cum va fi de inalt/greutate pana atunci, sa fie capabil sa-si care ghiozdanul....of...multe chestii sunt....

 

Irina mai fetitele sunt mai micute decat baieteii. Oricum nu e de comparat cu Mario care e mai lung decat baietii din grupa. eu zic sa nu-ti faci probleme, acum doar nu vrei sa fie cat Marian![:D]

Cosmi sper sa fii mai bine azi.

Silvia nasol cu aparatul, mai ales pt. retete. lasa ca vine moshul cu altul.

Iuliana azi esti aglomerata la munca?

analize gratis am prins odata cand eram gravi cu marco si odata cu Edi. si odata cu cuponul ala primit in posta. In rest le-am platit pe toate.

Lui Marco i-am facut gratuit in clinica de pediatrie din Timisoara de 2x.

 

fug la treaba. [pup] si o zi faina sa aveti.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa il dau la 7 ani si 9 luni[bang], acuma asa zic eu insa depinde si cum se dezvolta pana atunci.Oricum el nu vorbeste bine nici acum asa ca om vedea , insa in principiu cat mai tarziu.

Liliana ma bucur sa aud cat are Cosmin nu de alta dar eu pe bune intrasem in panica, ca deja toata lumea imi zce ca e mica de ninaltime.

Ioana nu vreau sa fie ca Marian dar macar ca mine de inalta .Scriu prost ca sta agatata de rochita mea si miauna.

 

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina - pai cum zicea si GIO e fetita...ele oricum sunt mai minione. In plus mie mi se pare ca are mult Cosmin la 9 luni.. ca sa nu mai zic ca toate hainele de 1 an ii sunt fixe spre mici[alcool].

Si apropos de inaltime... sa va spun ca sambata cand l-am masurat pe Nicolas era si Maria si prietenul lui Alex.. asa ca sa raportez:

 

Maria (n. ian.2005) - 110cm

Alex (n. febr. 2005) - 125cm

Nicolas(n. dec. 2005)-117cm

 

Oricum din punct de vedere al inaltimii nu-mi fac griji ca va fi mic de statura Nicolas la scoala... cel putin acum la gradi e printre cei mai mici copii la varsta iar ca inaltime e printre primii 5 ca sa nu mai zic ca mi se pare ca doar un baietel care este nascut in martie 2005 e mai inalt decat el... restul sunt mai scunzi.

Deci la capitolul inaltime ii va "pacali" pe copii mai mari insa stiu sigur ca daca l-as da intr-un colectiv unde el sa fie mai mare iar restul mai mici... ar fi fff trist. Atunci sigur ar arata ca "magaru' intre oi".

Eu cand am fost la scoala eram cea mai mica din clasa (ca varsta) iar ca inatime in primele 3[:D]... Cea mai mare colega a mea fusese data la scoala la fix. 7 ani iar eu aveam 6 ani si 1 luna. Oricum daca e sa va zic din din pct. de vedere "telectual" eram tot printre primii 5 din clasa[:D].

Fiecare face ce stie pt copilul lui... cred ca si recomandarile educatorilor de la gradi nu vor fi de ignorat.

 

Sa nu vorbesc acum si de gratuitati la analize/medicamente ca m-apuca si mai tare dracii[:I]

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui toanca
Eu intentionez sa-l dau pe Matei la scoala la 6 ani si 8 luni avand in vedere ca o sa faca 6 ani in ianuarie.La 7 ani si 8 luni mi se pare mult prea mare pentru scoala.Acum e in grupa mijlocie si la anul ori merge la pregatitoare (la gradi) ori la grupa mare.Habar n-am cum o sa fie situatia, dar cert este ca in 2012 va fi bococ de scoala[:D]Voi pe la cat intentionati sa dati spiridusii la scoala?Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006pozehttp://www.dropshots.com/toancahttp://www.dropshots.com/toanca1http://www.dropshots.com/toanca2
align="right" id="quote2"> La fel ma gandesc si eu, in 2012 incepe scoala.Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3Angelo4filmulete maraki5
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...