Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)


Recommended Posts

salutare gagici...eu mai bine,astept sa vina bianca de la scoala sa ma duc la cumparaturi[:D]

 

 

DMELLI si eu iau omega 3 de vreo 3 luni/....si calcu de vreo luna ,i am dat si Biancai ...10 zile dipa CM

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

irino se da cand nu are altceva la indemana. ieri ii trebuia bicicleta, dar numai rolele erau la mine in masina. asa ca au fost bune si alea.

Lili bine ca a venit vremea buna si la voi.

Cosmi spor la cumparaturi.

 

Eu am terminat de calcat, s-a trezit si edi intre timp si-a papat para, mai stam putin si pe urma papam ciorbitza si o intindem si noi.

Poate apuc sa si aspir putin...cu el printre picioare. Mi-a crescut o umbra sau o codita...cum zice Clau.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu pe-aici, la un ceai, daca ma primiti [:)]

 

Am gasit si un dovleac...unul mic si pricajit, si exact cum spune Silvia: beton. Dar ...and imi intra cate o idee in cap, greu mai iese. M-am apucat si i-am facut un capac, apoi l-am tot scobit pe interior vreo jumatate de ora, pana cand s-a subtiat...si-apoi l-am crampotit cum am crezut de cuvinta. Si a iesit super![olala]

In plus, avea un miros de dovleac...ca pe vremuri la bunica...asa ca am prins curaj si-am facut un strudel cu dovleac[olala][alcool] yammy

(proasta idee, tocmai cand incepusera sa se mai dea jos din kg, ma prinde si pe mine sa fac strudel [bang] normal ca s-au pus la loc[bang])

 

Wow, ce copii mari aveti!

Adri acum a trecut limita de 110cm (si are 18kg).

Adevarul e ca mai nou cresc copiii mai repede...parca majoritatea sunt peste medie ca inaltime. In primavara pediatra ne spuena ca e inalta, ca are deja inaltimea pt 5 ani ...si cu toate asta nu e printre cei mai inalti copii din grupa.

 

Succes micilor karateka!

Asa e, artele martiale sunt prin excelenta pentru aparare. Si orice antrenor intreg la minte va insista sa nu aplcii ce-ai invatat la antrenamente pe orice fraier care se ia de tine (nu de alta, dar risti sa-l accidentezi rau de tot, si-apoi il platesti de nou). Glumesc un pic...

 

Care zi frumoasa? aici e plin de nori si un cer atat de gri...incat e deprimant. Vreau din nou cer ablastru...chiar daca e frig, chiar daca mai trec si nori suparati cu ploaie...

 

 

Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa mai Diana... tot ne zici ba de una, ba de alta... da' poze..ioc[bang]. Super ca ai stat si ai razalit pe interior dovleacul. Asa au facut si vecinii mei si au facut placinta cu el[:D]. Al meu sot nu prea l-a subtiat la interior... asa ca oricum nu s-a pierdut mare chestie... Dar cum lui nu-i place placinta cu dovleac... nici nu si-a dat silinta in acest sens[:D].

 

Si Adriana e bine la kg ... raportat la inaltime.

 

ANA - nu stiu cat de inalt poate fi Alex... fata de cei 117cm ai nostri... da' cu kg sta chiar bine la 22... pai al meu abia are 19,5 dupa ce e mancat bine[:D]. Oricum de vreo 2 zile n-are pofta de mancare neam. Poate si unde il tin in casa...ca pe puiul de gaina cel sensibilicos[bang].

Moama si cand ma gandesc ca atunci cand mergea la inot rupea tot in cale cand venea acasa (vorba IOANEI... cu Razvanel dupa karate).

 

SILVI- m-am tot tinut sa scriu si am uitat mereu. Tare bine trebuie sa va fi distrat cu Anda et Co. Ce dor imi este de ea... Mereu mi-aduc aminte cu drag cum ne-a cunoscut noi la CORA... (eram gravi rau amandoua...si noi ne ridicam si trebuia sa cedam cuiva masa.. hop am vazut o graviduta[:D]... era ANDA... asa ne-am cunoscut noi intr-o fractiune de secunda si ne-am dat seama ca scriem pe acelasi forum... )

 

Fug la trebi ca vine socru' la masa.

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A murit Adrian Paunescu [q] tare m-a suparat vestea .

 

Noi suntem ok, hibernam pe vremea asta ploiasa [8D], aseara a tuns baietii si m-am uitat la Masterchef la finala, o emisiune concurs cu bucatari amatori care avea premir 100.000 euro sa isi deschida un restaurant. Asa m-am bucurat si emotionat ca a castigat o tipa , agricultoare de profesie, de 33 de ani cu 6 copii [asia] care a invatat sa gateasca superb pe tot parcursul concursului, 3 luni.

Liliid="red"> ai dreptate cu Anda e un suflet de aur, tare draga imi e, acum chiar nu ne vazusem de un an [:D] M-a intrebat de toata lumea, ea nu mai reuseste sa intre ca ajung sear ala 7 acasa si se trezesc diminetata la 6 in frunte cu Mark saracutul, care e un cumintel si un scumpic de copil cum rar vezi. O sa pun poze cand le primesc pe mail de la ea.

Sa va mai dau un site : http://www.logopedics.info/poezii-de-logopedie.php cu poezii pt copii pt fixat sunete si silabe, cantecele si planse, tare bun zic eu. Merg si eu sa fac papa ca vine sotul la pranz [:D] eu postez azi si am bors de cartofi lui ii mai fac felul 2 clatite cu branza de vaci si gata .

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

si noi bine, pe acasa...fara prea mare chef de nimic. ieri am bucatarit la greu, am aflat ca duminica nu avem gaz pana la ora 16[bang]. taman duminica s-au gandit si astia sa-l opreasca, de ce? ...nu stiu.

 

Silvia si la marco la gradi fac aacum poezii pt. dictie. cica sunt copii care incep sa se prosteasca cu vorbitul. si mai sunt inca cativa care nu pronunta cortect toate literele. Slava domnului ca nu am probl. asta cu Marco. Voi vedea cu Edi cum va fii.

Dia super ca ai gasit dovleac si ati facut felinar.

cu inaltimea...la Marco in grupa sunt toti nascuti in ian-aprilie 2006, si doar unul e mai inalt...restul cam de aceeasi inaltime, circa 110 cm.

 

[pup] si weekend frumos.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata....eu in asteptarea sotuli care s a dus sa mi spele masina....si cu copiii care se uita la ACE age 3 [:D],.....vrem sa ieisim afara sa mergem la ferma animalelor[:D]om vedea....

 

Silvii [pup]aici e o vrme super frumoasa de vreo cateva zile...ieri am avut o stare[bang]am jelit vreo 2 ore...ca azi sa mi vina CM ...cred ca am inceput la batranete sa simt sindromul premenstrual[:D]...mda ....

Silvii sa o saluti din partea mea pe ANDA si compania[pup]

 

fug sa schimb cd

 

 

 

 

 

 

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Vorba Cosminei, ce cafeluta de toamna Silvia? aici e un sfarsit de vara....tare frumos a fost si la noi, doar ca am decis sa facem o excursie la Arad. am luat pt. pitic ceva hainute de la C&A, papuci nu am gasit aici, probabil trebuie sa fie un magazin mare, nici la szeged nu e cine stie ce...nu se compara cu cel din Budapesta sau din Viena, unde e pe 3 etaje.

Le-am cam dat copiilor programul de somn si papa peste cap si ca atare azi nu au prea mancat[bang] si de dormit doar pe masina.

 

[pup] si revin maine, cand am mai mult timp liber...e si sarbatoare....asa ca profit sa lenevesc.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Si la Cluj o vreme superba, toata saptamana a fost cald, ieri n-am mai fi intrat in casa.

Mai al meu copil are doar 18 kg, si eu zic ca mananca destul de binisor. De masurat nu l-am masurat.La karate eu as fi vrut sa-l dau, ma gandesc ca se face totul adaptat varstei. Am fost la palatul copiilor si au zis ca numai la anul ar putea, ca nu au copilasi asa mici. La vara vom incerca si noi innotul.Acum e intr-o perioada in care ma intreaba cuvinte in engleza, vrea jocuri educative, i-am luat vreo 2 cd-uri, se straduieste mult sa le faca bine.

M-am uitat prin albume la poze, nu-mi vine sa cred ce mari copilasi am vazut, i-am vazut si pe Edi, Sonia, Carla, Anastasia, doamne ce-au crescut.

Am inteles ca in Polus s-a deschis C&A, au fost si ceva reduceri zicea o colega, n-am fost, eu nu stiu ce am dar urasc mai nou sa umblu prin magazine. Pb. prin decembrie voi cauta ceva haine.

Silvia, merci de site e tare interesant, eu chiar vroiam sa va rog daca stiti site-uri cu jocuri educative, abecedar, cifre, etc, sa ma atentionati si pe mine.

 

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...