Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)


Recommended Posts

Giova, chiar asa sunt curioasa cum o sa fie cu trei copii.

Si noi am pus cauciucurile de iarna[alcool]

Miha, pacat ca ati ratat gratul[pofta]

Ce bine e acasa....suntem toti trei in pat si ne uitam la desene animate[:D]

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bonsoir doamnelor si La multi ani tuturor celor care isi aniverseza numele, La multi ani Mihaela si Cosmina transmite-le La multi ani sarbatoritilor tai .

 

Ioana de Bistritaid="red"> sa iti tariasca Razvan Gabriel, ce mai faceti voi ?

Mihaela id="red">uite de aici http://www.babyonline.ro/Scoala-Baby/Sa-scriem.html?sc=5580 si de aici .multimedia4reclama ilegala - avertizare/index.html am mai descarcat eu ceva fise cu scris cifre si litere si coloriaje [pup] ca intrebai, mai stiam o multime dar nu le-am salvat cand mai gasecs ceva interesant iti dau.

Giovalindaid="red"> cum a fost cu 3 copii? Ce ai luat fain de la C&A ? Ti-au placut hainutele cu cars si Tiger ? Eu le-am luat si sunt atre incantata de ele si al caliatte si pantalonii aia dublati sunt mortali de iarna si imi place ca au talia cu elastic lat nu cu nasturi si sunt f comozi.

La noi e o vreme [bang] ploua toata ziua asa mocaneste [alcool] nici la cumparaturi nu am avut chef sa ies bate vantul in frigider ca in we nu am ieist nicaieri maine trebuie [bang] dar merg aici in zona. Chiar vroiam sa va zic ca ieri am lucrat mai mult pe fise cu Alain daca a fost asa urat si nu am iesit, e super ok cum recunoaste cifrele si literele toate, e f intuitiv si rapid dar asa urat scrie [bang] ma sperie ce litere urate face si cand il vad pe prietenul lui la 5 ani la "scoala "ce caligrafie la literele de mana le cere [:-@] cred ca pe al meu mi-l trimite acasa, acum serios vb tare poceste si literele si cifrele habar nu am o fi ca e la inceput cu astea sau o sa avem o pb cu asta .....In rest coloreaza impecabil...in sfarsit [alcool] si Einsteinul meu ca altii o fac de la 3 ani si face desenele din alea cu puncte si cifre, face figuri geometrice, puzzle de orice fel de la cub la 3D , cam orice li se cere dar ma repet [bang] scrie ca o cizma de urat ma si sperie , azi nu am lucrat cu el ca nu am avut curaj [:D]

Aici e joi zi libera ca e sarbatoare deci serveste scoala si saptamana asta doar luni, marti si vineri [alcool] greu in Franta pt scolari ....

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara doamnelor!

Va multumim din suflet pentru urari si, la randul nostru, le dorim multa multa sanatate si noroc lui

[s][s]

ANGELO id="size4">id="blue">de Maraki

GABI id="size4">id="blue">si Bianca-GABRIELA id="red">id="size4">de Cosmina

Ioana-MIHAELA/MIHAELAid="size4">id="red">-Ioana[:D]aka MIHA

Sa traiti cu numele!!!

[s][s]

 

Si tuturor celor dragi voua care isi serbeaza azi onomastica!

 

 

Ioanaid="red">[mamica]lui[avion]Razvan-Gabrielid="green"> (03.12.2005) id="blue">id="size2">id="blue">id="size1"> si Sonia-Alexandra(06.05.2010) id="purple">

Pozici: 1 id="orange">, 2 id="orange">, 3 id="orange">, 4(NOU)id="red"> id="orange">, Filmulete serbare

 

 

 

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"id="navy">
id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salu' tututor sarbatoritilor cu ocazia Sf. Arh. MIHAIL si GAVRILid="red">.

Mamicilor, taticilor, spiridusilor,fratiorilor/surioarelor si altor neamuri de prin familiile tuturor va doresc LA MULTI ANI si muuuulta SANATATE.id="red">[pup][flo]

 

Noi am fost f. prinsi in week-end... incepand de vineri seara cana am fost la party kids, sambata al meu sot a fost sa imi puna cauciucurile de iarna[:D]... si aia de la service mi-au scapat masina de pe cric asa ca mi-a indoit pragul si a trebuit sa stea Robert sa il repare/vopseasca...[:-@] asa ca ziua a facut-o praf ca a stat la service de la 11 la 16[alcool]. Eu eram un pachet de nervi... In cele din urma sa ma "linisteasca" a zis sa dam o tura pe la Kiabi sa imi caut niscaiva "carpe" ca ce mai am pe-aici sunt mari si-arat ca bagata in saci[bang]. Cum eram cu capsa pusa si nu vroiam sa merg... m-am lasat rugata taaaare... si cand am inceput sa iau de pe rafturi bluze/pantaloni[:-@].. m-am dus la cabina de proba cu vreo 15 chestii... Nu mi-a placut nimic cum statea pe mine[bang]. Erau masura mea da' nu-mi placea cum imi veneau. M-am ales in final cu o pereche de blugi 3/4[:D][bang]. Stiam eu de ce n-am vrut sa ma duc la shopping[q]. In fine...

Duminica am facut si noi niste peste pe gratar[pofta]. Dupa amiaza am plecat la Ikea dupa ceva.. si am venit cu altceva... niste suporti pt DVD si o etajera pt camera lui Nicolas... Voi pune poze sa vedeti ce a iesit. Evident ca intorsi de-acolo si montand piesele in camera Robert s-a isterizat ca nu ii incap toate cele pe noile piese[:D]. ... ca n-am rezolvat nimic[:-@]. Eh... si-am rezolvat numai bine ca am mai scos o punga de jucarii (in special de pe la Mc Donald's sau reviste) pe care le-am dus afara... in casuta[:D]... la primavara o sa le scot din casuta direct la tomberon, probabil[:D].

Cei 2 suporti cu CD-uri de capacitate 50 buc.. evident ca s-au dovedit a fi insuficienti pt cate carcase are defapt[bang]... asa ca am mai dus din ele la Cosmin in camera...(oricum erau multe CD-uri pe care nu le-a mai atins de vreo 1 an[bang]).

 

In rest... azi l-am dus pe Nicolas la gradi... noaptea iarasi tuseste (doar am intrerupt aerosolii de 4 zile[bang]). Cosmin se jeleste de dintii de sus.. ce sa mai ... o veselie. Aseara am dormit doar 2 ore[:D]. A... dar e prima zi dupa multa vreme cand m-am dat jos din pat fara durere de coloana[pk]. De ce? Pt ca mi-am luat o perna speciala de dormit pe o parte si pe spate[pk] (cred ca e de la ea... sper.. ).

 

Va pup pe toate.. n-am apucat sa citesc decat f putin pe diagonala... asa ca maine poate reusesc dimineata sa intru. Acum fug sa recuperez somnul de-azi-noapte[:)].

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Haideti la o[cafea] doamnelor!

Pana la ora 20 am fost mamica de 3 baietei[:D]. Edi s-a trezit la ora 18 si se uita cam uimit la amandoi baietii. Pe urma a fost coada dupa ei, se uita de departe si mai intervenea din cand in cand...sa le strice binenteles. M-a sunat si Clau si m-a intrebat daca ma descurc...pai a fost floare la ureche...trecerea de la 1 la 2 e mult mai grea ca de la 2-3. al treilea nici nu se mai simte...vorba cuiva de pe forum...se creste singur[:D].

 

Vad ca Marco e ok cu raceala, si-a revenit, a fost ceva trecator...slava domnului.

Azi mergem sa-i puna plomba definitiva, m-am saturat cate sedinte de tratament i-a facut. sper totutsi, sa o fi tratat mai bine decat vipul ala de doctorita.

 

Iuliana mai ce devreme ati fost in pat. eu il culc pe edi la ora 21 si pe urma la 22 sunt si eu cu Marco in pat. de cand cu schimbatul orei doarme si M mai devreme si se trezeste la 8 bine dispus si singurel. asa c, la 8:30 e deja la gradi, nu ca inainte la 9.

Lili ati avut weekend ocupat, mai bine asa...nu au venit musafirii neinvitati[:D].

sa porti sanatoasa blugii si asteptam poze cu rafturile de la Ikea.

Silvia a venit ploaia si la noi, macar e cald afara, dar la ce folos? ca nu putem sta.

felicitari pt. progresele piticului.

de la C&A am luat numai un hanorac cu Cars, se aprinde un beculet rosu si lumineaza masina din piept[cool] si o geaca de iarna super ieftina rosie. La edi i-am luat un trening din fleece la 40 lei, Clau o caciula si eu o bluza inflorata gen matase, mai lungutza, sta bestial cu blugi stramti bagati in cizme.

Erau ceva pantaloni dublati cu Cars din velur cu curea , la 80 lei. Mi s-au parut cam scumpicei, dar erau misto. si hanoracul a fost 70m lei, dar merita pt. luminitza aia[:D]. oricum, Marco mai are acum pantaloni, asa ca luam de la reduceri. Cu Tiger nu am prea vazut, dar oricum nu-i place lui Marco.

Erau multe de la marcA Palomino, dar nu l-au interesat pe Marco caci nu erau cu Cars.

 

 

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Multam de coffe Gio.. eu am baut deja capuccino-ul[:I].

 

La mine e un pic mai linistita atmosfera in casa... Nicolas e la gradi[pk].. in sfarsit[:D]. Se tot facea ca tuseste si ca e racit[alcool]... ca-i era somn si nu vroia sa se trezeasca. Desi l-am culat la ora 22:00... probabil ca pe la 22:30 a adormit ..in plus de-atata stat acasa si-a cam stricat programul[q].

 

GIO - ca sa te "starnesc" ca stiu ca tu esti amatoare de Pilates[:D]... am primit oferta sa merg la sala la antrenoarea Andreei din concurs[pk]. Pai mai ales ca-i si moca[:I]... cu placere. Sa vad cum imi fac programul.. deocamdata luni si vineri ca doar atunci e mama acasa sa stea cu copii iar de la anul , cand va fi mama la pensie o sa merg si in cursul sapt[pk].Abia astept sa ma misc sa-mi dezmortesc oasele si sa mai ies din "ritm"... schimbat pampers, curatat legume, fiert legume, blenduit legume, hranit copil, culcat copil, distrat copil[:-@][:D].

Sa purtati cu placere noile hainute. Nicolas nu face fitze la haine... imi zice sa-l imbrac cu ce vreau eu[:D]. El oricum se bucura de orice sosetuta noua... Avem si noi un hanorac Cars adus de niste fini de anul trecut (abia acum ii vine[:D])... da' n-are buton de aprins masina[:)]. In plus i-a cumparat tacxu tot de la C and A... acum vreo 2 luni .. o geaca de piele cu cars pe ea. A dat o poala de bani[alcool]... da' cica a "investit" ca o sa ii ramana si lui Cosmin[:D].

Silvie si mie imi plac pantalonii aceeia dublati... i-am luat eu unui finutz de-al meu... cu Bob Constructorul[olala]. De sarbatori primim buget de la mama asa ca sper sa-i caut atunci o pereche de-asta si lui Nicolas. Deocamdata ne descurcam cu ce avem ca vad ca nu-i prea dura iarna[:D].

 

Piua...merg sa culc copilasul!

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt nitel defazata[:D]credeam ca astazi e de urat, asa ca va spun su intarziere: La multi ani!

Noroc ca nu am multi sarbatoriti in familie si vad eu cum o dreg cu ei[:D]

 

Giova-mie mie imi place cand vine un copil la alex ca mi-l mai ia de pe cap.[pk]

 

Silvia-si Alex scrie ca o cizma si e normal...Cate pagini de bastonase, cerculete si alte semne se scriau ordonat inainte de a se trece la litere pe vremea noastra..Isi au si astea un rost. Nu e asa simplu cu coordonarea miscarilor,tinerea corecta a creionului si controlarea lui...Acum se sare repede la litere si cifre,cand copii nu au inca notiunea de patratel sau linii ce nu se depasesc clara in capul lor. Orice copil inteligent poate face litere si cifre ca sunt o imagine ce e redata, mai bine sau mai putin bine,, dar mie mi se pare f important ca ei sa aiba inainte de asta clare in cap elemntele ajutatoare(bastonase, bucle, etc) si faptul ca scrisul inseamna niste reguli de respectat inainte de toate. Solutia acum, dupa parerea mea, e ca atunci cand faci o fisa(sau cum s-o chema) sa o combini cu una de bastonase...Ca acu nu mai vor ei sa faca numai chestii din alea simple...

Nu stiu, daca are legatura cu asta, eu am invatat sa scriu si sa citesc singura inainte de scoala si m-am plictisit f tare in clasa 1 si era nula la caligrafie ca nu mai aveam rabdare: vroiam ceva ce nu stiam...ca mie ce faceau acolo mi se parea fara importanta si aveam senzatia ca pierd anul degeaba ca mi se parea ac stiu totul din abecedarul ala, iar bastonasele erau o imensa pierdere de timp pentru mine, asa ca erau cred cele mai urate din clasa..Bineinteles, ca era o impresie falsa....Banuiesc ca si ei simt cam la fel acum.

 

Cafeaua, pe care o cumparam noi e prajita (torefiata) ca altfel nu se pastreaza, dar astia de la nestle au descoperit un procedeu in care reusesc sa o combine cu 35% cafea verde si cica ar fi mai bogata in antioxidantii ce se pierd la prajire.. In sf, mie mi se pare interesanta ca gust ca altfel io nu-s fan cafele... Acu, Irino, iti dai seama ca nenea ala de-ti place tie nu are nici o sansa sa pateasac ceva dupa o astfel de cafea ca io si cei carora le-am servit-o suntem inca in buna stare[:D].

Mie imi place mult C&A, dar hainutele Cars m-au dejamagit. Geaca de primavara de "pilot" s-a scamosit. Blugilor le-au iesit franjuri in partea de jos, la pulover au aparut gaurici si s-a descusut pe la umeri...Am fost insa mai mult decat incantata de sosete si chiloti...Aproape numai pe astae le vrea si s-au comp impecabil

 

Bee-io cred ca am sarit. ...te deranjeaza, sa mai spui o data: ce fel de scoala faci?

Super ca v-ati sarbatorit...Noi am sarit partea cu motul la ambii.Bine, la Anastasia nu ar fi timpul trecut

[:D]

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana id="red">super mare draptate ai ca intotdeauna [pup] uite ca la sta nu m-am gandit, liniute din alea ii pune sa faca dar bastonase si bucle nu am vazut o sa caut eu ceva fise, nu vreau sa urgentez eu nimic dar acum cica fac la gradi cifre si litere [alcool] la grupa mijlocie si mai urmeaza apoi grupa mare si clasa pregatitoare...pana la clasa 1 efectiva cred ca pe atunci or face direct integrale aici [alcool]

Giovaid="red"> pai cam 16-17 euro sunt si aici cred ca au transformat numai in lei , si mie mi se par scumpe , la pantaloni dublati e ok pretul dar la retstul cam mare dar lui Alain i le ia tati care nu e zgarcit ca mine [:D] Eu de calitatea lor am fost mereu multumita, poate am nimerit eu ok cu exceptia unui pulover care s-a lasat putin restul le-a purtata de le-a innebunit, imi place ce au ei de coton bio de la mai multe mari o calitate de exceptie.

Lilianaid="red"> lasa ca la voi nu e frig aici deja suntem la 5 grade [alcool] si ploua si ploua.....am vazut si prognoza pe 10 zile [q] ploua zilnic. Alain cu cateva perechi de pantaloni din astia dublati face iarna ...daca e chiar frig si zapada ii dau si un fel de sosete lungi tare si cu boxeri sosete din alea si pantaloni dublati dincolo de faptul ca e comic tare nu ii e frig [:D]

Eu chiar trebuie sa ies in oras [bang] pe vremea asta si mor de ciuda dar i-am promis lui Alain un puzzle nou, al meu nu are ceva cosmetice ce musai trebuie si eu am si cursuri de la 14 [q] asa as sta la leneveala [:D]

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili asa e...bine ca e timp frumos si nu e nevoie de haine groase. M-a sunat si nasha lui Edi si mi-a zis ca are geaca de la Z si pantaloni dublati, pluvore pt. Edi...dar cred ca numai de srabatori ajungem prin cluj sa le luam. pana atunci are cu ce sa s eimbrace, asa ca m-am scos. Poate ceva ghete/cizme trebuie sa-i cumpar.

Cu Marco si cu el e ok, asa ca astept reducerile...ca nu mai am finate pt. ei. daca nu i-am luat atunci geaca din Zara, acum nu mai dau attia bani pe ea. Noroc ca am gasit la C&A la un sfert din pretul aleia. Bine nu se compara, dar la cat umbla cu ea....e buna si asta.

Pe Marco nu-l pot imbraca cum vreau eu, nu-i plac bluzele gen tricotate, doar astea din bumbac subtire...si mai poarta camasi, dar numai in weekend cand mergem pe undeva.

Super ca mergi la Pilates. si eu tot zic ca merg, ba mi-am amenintat sotul sa fie acasa la ora 18 lunea-miercurea-vinerea si uite ca nu misc nimic.

Ana asa e...un prieten e bine venit di cand in cand. la un moment dat am fost arbitru, caci lui Marco ii trebuie exact aceeasi jucaria care o lua Moc, dar s-au calmat lucrurile.

Eu nu am avut probl. cu hainele de la C&A, bine, majoritatea le au de la H&M, numai cu Cars ne alimentam de dincolo.

Silvia mai in euro parca nu mi se pare mult, dar cand transformi in lei....brrrrr....de aceea imi place s amerg la shopiing pe dincolo, ca 10 euro ii dau mai usor decat 40 lei[bang]. sunt dusa rau.....

ce cursuri faci?

 

Edi de duminica mananca putin de tot, in schimb bea lapte la greu...zau de stiu ce e cu el.

azi i-am facut o alta ciorbitza sa vedem, adora ciorbele, acum om vedea....

L-am culcat acum, credeam ca va rezistat pana la ora 12, dar n-a fost chip.

 

fug la calcat, ar trebui aspirat, dar nu am chef.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...