Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)


Recommended Posts

Silvia - si noi tot pe tiparul spus de tine umblam... pantaloni si ciorapi pana la genunchi[:D].. chiar m-am bucurat ca i-am gasit unii chiar sambata si i-am luat 3 perechi. Nu ma agit prea mult cu multe perechi de pantaloni grosi ca oricum la gradi merge cu masina si pe cei care ii are acum ii sunt numai buni, cand il duc in vizita nu-l duc cu pantaloni grosi ca se incinge la joaca asa ca de-asta am luat ciorapii mai lungi sa ii pun la blugi[:D].

Daca am fi stat aproape de gradi si am fi mers pe jos.. musai trebuiau ceva pantaloni sa aiba ce murdari[:D].

 

GIO - ce zici tu de pulovere? Ai mei nici gand sa ii imbrac cu asa ceva... la cat se incalzesc si transpira... NO WAY... bluze de bumbac subtiri (ca tricourile) si camasi (tot pe la petreceri). Ce sa zic ca oricum il imbrac degeaba cu camasa ca dupa juma de ora trebuie sa-l schimb la cat se zbenguie cu copii. Vineri am avut la mine un tricou cu maneca scurta de schimb si la plecare i-am dat alta bluza cu maneca lunga...deci 3 bluze pt o iesire cu copii[alcool]. Noroc ca i-am facut stoc serios ca doar stiu ce poarta intens[:D].

 

ANA [pup]. Si-al meu vrea sa faca doar litere si copiaza dupa tot ce vede. Eu nu l-am pus sa faca acasa liniute..bastonase... doar ce face la gradinita. Dar cu literele vrea sa le copieze , evident ca le scrie cum ii este lui "mai usor" si nici nu accepta sa-l invat sa faca miscarile corecte[bang]. E clar... doar de la gradi/scoala va invata tehnica ...eu nu-l pot convinge nicicum[bang]. Sa-l cert si sa-l fortez... parca nu vreau.. mi-e teama sa nu renunte definitiv... Si vorba ta... sa nu se plictiseasca la scoala apoi[:)].

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gata, s-a trezit si piciul. Sper ca urmatorul somnic il face dupa 17:30, cand iesim de la dentist.

 

Lili, Marco nu transpira asa tare, am lasat si eu afara ceva tricouri de vara, in rest are o groaza de bluze de care zici si tu. camasi are vreo 3, prea putin le poarta.

si noi mai mult cu masina umblam, la gradi e cald, acasa e cald....asa ca nu ma omor dupa haine extrem de groase...

Ana si noi avem ciorapi si chilotei de la C&A cu Cars, bob si Ice age.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Imi cer scuze ca navalesc asa in casuta voastra. Vroiam doar sa va spun ca participam si noi la concursul Clipe de vara cu doua fotografii. Daca va plac va rugam sa ne votati [flo2]

 

Multumim,

Ioana si Carol

 

__________________________

 

[cri]Ioana mama lui [cavaler] Carol Ioan [colegi] Trazbâtii [colegi]id="Script MT Bold">

 

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!id="Script MT Bold">id="size3">

 

Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua o dau eu azi[:D]! Cat sta Carla in sertar si cotrobaie.

Pentru ca incepe un nou capitol iata si un nou subiect: ce cadouri luati de Craciun la copii, a eu sunt intr-o mare pana de idei si ma enerveaza rau.Bine exceptand faptul ca fiimiu vrea doar casca si costumul lui nu stiu cum il cheama din Star Wars care au niste preturi de...altadata, in rest nu stiu efectiv ce as putea sa ii iau.Carlei...prostiute ca oricum nu o pasioneaza decat papucii[bang]

La multi ani cu intarziere si de la noi tuturor![flo]

 

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

mersi de [cafea] Irina.

Cadouri? eu nu sunt in pana....are Marco o lista lunga de mi-ar trebui credit pt. ele. Tot in cap e cu arca lui Noe, dar si sa dau 100 euro pe ea imi vine rau. mai vrea testoase ninja, sau Moon sand, sau trenurile chugginton, ceva dinozauri...of...si lista poate continua.

La Edi ii cumpar ceva masinuta de la Wow sau de la Fisher price...am vazut la preturi rezon, pe amazon.

Trebuie sa-i trimit si lista lui Clau sa vedem ce mai taiem si sa le comand odata.

 

revin mai tarziu[pup].

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau..helau!

 

Buuuna cafeaua ta Irina.. probabil pt ca o dai cam rar[:D].

Ce zici tu aici cu subiectul ...cadouri de Craciun[bang].

Al meu vrea "manseta pt 3 bakugani".. si inca o cutie cu vreo 6 bakugani... neaparat cu "Tigrela".. habar n-am care sunt.. mi le-a arat el vineri la supermarket cand am fost sa luam cadourile copiilor la al caror party am fost. Da' io nu vad nici o utilitate si nici educative nu-s porcariile astea de bakugani. In afara de aia din piata eu una n-am chef sa dau sute de mii pe tampeniile astea.Si chiar si-asa luati de la piata... am bagat o gramada de bani in ei[bang].

GIO - al meu are 3 trenuri chugginton, are si testoase ninja... i-a trecut de ele (in vara a avut pasiunea pt ele..si tricourile aferente[alcool])Dinozauri.. avea ceva de pe la McDonalds... dar tot asa au sfarsit acum la ultima triere..in casuta de-afara[:D].

Robert i-a luat un joc pe TV...un fel de consola WiWi...ceva de genu... habar nu am, nu vreau sa o vad, n-am fost de acord sa ii cumpere asa ceva..n-am avut cu cine sa ma inteleg asa ca i-am zis ca eu nu-i dau acces la asta decat in prezenta lui..si cu OBLIGATIA ca el sa se joace impreuna cu Nicolas, o ora seara cand si daca are chef copilul.

Asa de tare m-a enervat Nicolas sambata ca nu vroia sa iasa afara pt nu stiu ce desen cu Tom si Jerry de la TV... ca l-am pedepsit si nu-l mai las la TV decat f rar.Ieri de exemplu nici nu mi-a cerut sa se uite[:D]... Defapt i-am zis ca nu-i mai dau voie decat seara sa vada un DVD[:D].

 

Ce stiu sigur este ca vreau sa-i iau Jocul Comoara Piratilor... si-l doreste si chiar el l-a ales pt colegului lui si i l-a dat cadou vineri[pk].

 

Pt Cosmin... nici nu stiu ce-as mai putea sa-i iau... are o gramaaaaada de jucarii ramase de la Nicolas... probabil voi scoate una de la "naftalina"[:D]... o lustruiesc frumos si gata...[:I]. Oricum .. vorba IRINEI tot numai in papuci si fire ar sta... asa ca...

 

COSMI - hai zi si tu ca ai o zi buna.. iute ce soare e-afara..cica si temperatura e de 25grade... acu' problema e ca la mine aici bate un vaaaant... ca degeaba-i soare si cald ca-l simt cum ma patrunde in oase.

 

Piua merg sa verific "oalele" pt papica lui Cosmin.

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu anul trecut l-am sarit pe edi cu cadouri de mosh craciun. acum e musai ca vrea si el jucarii si tot ce vede la ceilalti.

Lili jocul asta cu comoara piratilor si Marco l-ar vrea, acum sa vedem pe cine incalt cu el.

am noroc ca neamurile mi-au zis ca ele imi dau bani sa le cumpar eu ce stiu...acum nu stiu cat dau si de aceea ma orientez la ceva pana in 50 lei de copil. pe mama o pot intreba, dar pe restul nu indraznesc.

Bakugani nu am luat niciodata originali. nasa lui marco i-a adus, e drept ca se inchid mai bine, nu se rup asa usor, dar zau de merita atatia bani. el e multumit si cu aia de 5 lei.

 

merg sa fac si eu ceva prin casa. ieri am aspirat, nici nu se vede. macar praful sa-l sterg...e o vreme naspa afara...de nu am chef de nimic.

Cosmi hai fruntea sus!

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GIO pai Comoara Piratilor e 20 ron la Auchan... asa ca asta chiar nu-i o problema de procurat[:D].

La mine doar mama a zis ca imi da bani sa le iau ce vreau... sau sa-i las in pusculita(pt Cosmin) pt cand au ei nevoie de ceva...

Sunt curioasa daca socra-miu o sa mai fie atat de darnic precum a fost DOAR anul trecut[:D].

SI pt alti copii din gasca am ochit niste jocuri educative f interesante pe la 20 ron...

 

Acum vreau sa caut niste cadouri ieftine si fatoase pt Sarbatoarea Craciunului pe care vrem sa o organizam la Biserica. Sa vad pe cine "racolez" sa strangem fonduri[:D]. Ma gandeam la cariocile acelea de la Ikea.. care la un capat au stampile iar la celalat se pate colora cu ele... sunt 5 ron setul de 6buc.[pk]Sau ceva puzzle (am gasit eu acum 2 ani unele misto cu Mos Craciun de 60 piese cu 4 ron... o adevarata pomana au fost alea atunci).

 

GIO nu stiu ce bakugani gasiti voi la 5 lei ca la noi cei mai ieftini sunt 6 lei.. in rest 7-8-10 lei...(cei mici[:D]).

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu din Alba ii iau la 5 lei. e drept ca prin Timisoara sunt la 6 lei...si mai mic, si mai mari....e...la voi sunt preturi de capitala.

Eu cadouri de Craciun la copiii nasilor si nepoti trebuie sa depaseasca clar 50 lei[bang] si mor, dar ce sa fac cand unii se prezinta cu scumpeturi? musai sa tin si eu pasul, cat de cat sa nu ma fac de rusine.

Carioca dintr-aia a avut si Marco de la Ikea, au fost cat de cat ok.

 

deschid capitol si ma bag la aranjat casa...se trezeste imediat Edi si iar mi-o intoarce cu capul in jos.

 

________________________

Gio[mamica] de Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...