Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Dovlecelu' Vesel •13•


Recommended Posts

diamar nu suntem pe antibiotic. doar homeopate. nu am vrut sa-i dau iarasi la nici o luna dupa prima tura. cat despre operatie, as vrea sa cred si eu asta, dar simt eu ca nu exista alta rezolvare, asa cum am simtit de la inceput. acum mi s-a confirmat de 2 doctori diferiti. cel de la bucuresti m-a incurajat, de altfel, sa merg la un control si la Londra, doar pentru a auzi ce varianta de operatie prefera ei si care este desfasurarea normala. mi-a spus oricum ca daca ii fac ror-ul, o luna dupa nu am voie sa-i fac nici o interventie.

 

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]

 

www.bebestepz.blogspot.com

 

Micul nostru Foc a venit pe lume

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata!

Io-s cu musafiri, cu nebunii, chestii !

Nu am citit din urma, va scriu doar ca sa va pup un pic , sa-i spun techilei sa-i traiasca mobila si accesorile mega multi hi tech, sa fie fericite impreuna de acum inainte !

Si nasei Ralux sa aiba o zi frumoasa, si felicitari, sa-i traiasca finii!!

multi pupici! we placut!

 

she is my baby ...she is my all ! id="limegreen">id="size1">_________________________________________________id="white">id="Georgia">id="size1"> Nihil Sine Deoid="size1">id="red">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!!

 

Dragelor, va pupacesc, mai [:)]!

 

Mi-e taaaare dor de voi. Nu puteam sa nu intru azi sa-i zic lu' Raluk - distractie placuta. Imi place draga Raluk ca ai avut timp [:D] pentru tine si ca te-ai aranjat. Bine ca ti-ai facut unghiile la maini si iti doresc sa nu iti fure aia pantofii [:D]. Auzi? Da' ce masina de tuns parul iarba folosesti? Te intreb pt ca sot tocmai a achizitionat azi un motocultor [:D]. Oare sa-l folosesc si eu...la baie? Ce-ar fi sa discutam un picut pe marginea acestui subiect? Ca atunci cu masina de spalat vase...[:D]. Deci te rog sa-mi dai toate detaliile.

 

 

Despre noi, ce sa va zic? Maia e un maraici mic si scump. Are tot 2 dinti si cred ca-i apare si al 3-lea, o dor gingiutele, uneori nici nu accepta biberonul din cauza asta. Sta foarte mult afara cu mama sau cu noi, se joaca, papa putin in perioada asta, da' asta este. Adora sa pape la orice ora cereale de oameni mari, asa doar fierte. Ii fierb quinoua, mei, hrisca, orez, fulgi de ovaz, secara, orz, grau...si le papa asa. Eu initial le faceam ca sa le adaug in piureutul de legume, da' cum le vede se intinde dupa ele. Adora astea fierte si painea. Stiu ca au nevoie de carbohidrati in perioada asta si proabil asa se explica mancatul painii la mai toti copiii. Sau a biscuitilor expandati care au multi carbohidrati.

 

De cand nu mai avem prune, nu mai vrea nici un fel de fruct. Asta imi displace si tot incerc combinatii... A mai papat sapt asta mar cu zmeura, dar nici zmeura nu mai avem. Nu stiu ce fructe sa-i mai dau.

 

Am observat ca e tare reticenta la gusturi noi. Incerc de o saptamana sa ii dau suc de portocale / mandarine cu canuta cu cioc. Trage o gura, crezand ca e apa, dupa ce simte gustul nu mai vrea. I-am cumparat o canuta cu pai (vazusem la Carina [olala]) si zic sa incerc si cu asta. Teapa. Nu stie sa traga din pai si nu stiu cum s-o invat. Puterea exemplului nu da roade. Uka, tu cum ai invatat-o pe Carinuta?

I-am dat in manuta portocala / mandarina / banana...nu le vrea, nu papa.

Singurele alimente pe care le duce singura la gura sunt painea si biscuitii ROMDIL cu zahar mult [:D] (glumesc, biscuitii aia expandatii).

 

Aaaa, lactatele nici sa nu le vada. Branza, iaurt, smantana....nexam. Nici nu insist ca nu sunt convinsa de "beneficii", da' tot zic sa mai gasesc ceva cu care s-o hranesc. Se stamba inte-un mare fel si se uita cu scarba la mine si revoltata ca o mint.... In plus, daca fac chestii d-astea si o pacalesc zicand "vrei paine?" si ii dau in gurita altceva, am pus-o. Nu mai deschide gura a 2-a oara. Si in plus, imi reprosez apoi metoda imbecila.

 

Am citit de bebeii vostri care spun cuvinte [:D]. Felicitari pentru fiecare in parte. Maia spune doar mama, tata, nenea. In schimb intelege tot, incepem sa comunicam, daca ii zic "du-i asta lu' tati" , o ia de la mine si i-o duce lu' tati. A gasit intr-o zi papucii mei si sot i-a zis "pune-i in picioare". Si asa a facut. Si-a pus un papuc. Si era un papuc deosebit [:D]. Adica un botos [:D], complicat de bagat piciorul in el.

Culege cu mama in fiecare zi floricele din curte si mi le aduce. O aud pe mama cum ii spune: "hai sa culegem floricele pentru mami, uite asta galbenaaa si asta albaaa, vaaai ce frumoase sunt, uite facem un buchetel, asaaaaa, sa i le dai tu si sa-i spui: mami, te iubesc; mami, te iubesc". Iar cand vin in casa Maia imi da floricele....si atat [olala]. O ador.

Cand sunt la serviciu ma apuca un dor nebun de ea. Vorbesc cu mama la telefon si ii da si ei telefonul la ureche sa ma auda, iar eu o strig si vorbesc cu ea. Apoi o aud cum zice "mama, mama". Ma topeste si abia astept sa ajung acasa la ea. Daca pana sa vina mama la noi, imi doream un moment de libertate, acum e invers. Alerg spre casa.

 

Si pot spune cu mana pe inima ca am avut 2 mari bucurii in ultimul an:

- cand a venit Maia pe lume

- cand a venit mama la mine [:D]

 

Cele care aveti un ajutor, stiti asta. E incredibil cum vita mea s-a schimbat si a intrat pe un fagas "linistit" de cand a venit mama sa ma ajute. Ii ziceam zilele trecute ca ma gandeam de la birou sa o sun sa-i spun cat de mult o iubesc [:)]. Nici acum nu-mi vine sa cred ca mi s-a intamplat mie asta. E atat de bine sa ai un suport si in acelasi timp sa-ti stii copilul safe.

 

Hai ca am scris...

 

Aaaa, vroiam sa va mai zic ca am incercat sa fac orez cu lapte. Si nu mi-a iesit [:D]. Pare simplu, da' e complicat, ma [:D]. Uka, ai ceva sfaturi pentru mine [8D]?

 

Va pupacesc. Revin.

 

 

 

---

mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)

 

Multumesc lui DD.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

epi te salut din departare si iti cer voie sa ne luam de mana. am taiat de pe lista incet, incet lactate - branza iaurt, fructe - cam toate, inclusiv bananele (inca mai accpeta 2-3 boabe de strugure uneori). painea si pastele ne plac mult si cam atat. nu tu legume, nu tu nik. tot incerc sa-i mai dau o gura de conopida, o gura de ardei...si cam la astea ramanem - la o gura. m-am uitat si in gura lui si-i inteleg supararea. gingiile sunt rosii si umflate. noi acum ne luptam cu ceaiurile de tuse ca tot horcaie de la raceala.

 

dar in rest, e bine. dupa cum spui si tu, intelege din ce in ce mai mult.

 

ma bucur sa te aud fericita ca ai ajutor. stiu cat de mult inseamna.

 

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]

 

www.bebestepz.blogspot.com

 

Micul nostru Foc a venit pe lume

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

In primul rand vreau så o felicit pe Catalina pt cele 2 liniute.[olala][olala]Iti doresc o sarcina usoara!Si wow cred ca ai bagat ceva frica la fetele care inca alåpteaza si inca nu au 'redevenit' femei.Si eu am o o colega care a påtit la fel si ea lua Cezarette.[:D]Deci cand vor så vina ,botii cu ochi[olala] atunci sunt f hotarati.

 

 

Raluk tu stii mami care e treaba cu stresul da?Relaxeazå-te, Alex e un copilas de comitet si te va lasa så dansezi de sar podelele pe acolo.[:D]Pun pariu acum ca acum esti intr-o hora si curg apele pe tine.[pk]

 

Apropo de rochia ta rosie, så va spun ceva super tare de pe aici.Nu are niic o legatura cu tine [Raluk.[pup]

 

Aici cand mergi la nunta trebuie så fii atenta så nu ai rochie alba, neagra sau rosie.[:D]

 

Albul se stie ca e culoarea miresii, negru e pt inmormantare dar rosu e mai special.Fetele care se imbraca in ochie rosie la o nunta ori sunt virgine, ori au au avut relatii cu mirele( acum nu stiu cum fac ei diferenta care e aia nepåtata si 'cumintica'...probabil nuantele de rosu diferå[:D])

 

 

 

Epi ce frumos povestesti tu de Maia cea iubitå.[olala][olala]Sa stii ca si eu de abia o astept pe mami prin ianuarie.Vå pup![flo]

 

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 20+ cu [fetita] cu funditaid="navy">

 

[tren]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hepiid="green">[pup] in perioada eruptiilor dentare nici alex nu a halit mai nimic. Acum a spart caninul vad varful albicios si azi a halit bine (para + branzica, supa + iaurt, ou + sunca de pui). Ce am observat eu pana acum la fimiu este ca prefera pasat fin cand il doare gingia, in rest papa si bucati mari. Maia are si ea poate aceiasi perioada. La noi a mers bine cu gris cu lapte/ fidea cu lapte mai fluide. Ma bucur pentru tine ca ai alaturi un om deosebit si esti linistita sa poti pleca la munca[:I].

Iulikaid="green"> foarte tare faza cu rochitele si culoarea rosie[pup]. Sa fii sanatoasa sa decurga bine sarcina[pup].

Ralukid="green">[pup] gata esti pregatita daca te-ai coafat, machiat si ai dat unghiutele cu oja. Sa dansezi toata noaptea, sa profiti de distractie la maxim.

Alex (05.09.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[wow]

am uitat taverna deschisa si au furat tot-tot!!

 

si mese si mesene si veselie si tot [q]

 

ce ma fac io singura acum, aici? cum beau eu toate bericile si toate colicile? e jale in sufletul meu ....

ofer recompensa ..nu stiu ce, da ofer.

 

 

she is my baby ...she is my all ! id="limegreen">id="size1">_________________________________________________id="white">id="Georgia">id="size1"> Nihil Sine Deoid="size1">id="red">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cioc, cioc...

 

sunt eu florareasa care vine pe la mese. unde e dragutele mele in seara asta? nici macar un domnisor care sa cumpere pentru donsoare o orhidee, o garoafa olandeza...?

cred ca e plecate toate la nunta lu' doamna raluk ca e nasa si are o roche [:D] rosie ca focu'.

 

ma mai invart paicea poate fac si io un ban in seara asta.

 

---

mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)

 

Multumesc lui DD.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce mesaj mumos ne-a lasat epiid="limegreen"> ..[olala][olala]

Mie personal mi-a fost tare dor de ea, desi ne intalnim in fiecare noapte in vis [:D]

Sper ca nu mi-au furat-o si pe ea la marea spargere, cred ca apucase sa mearga sa puna de orez cu lapte. Dear, de unde ai tu parerea asta asa buna despre mine? Stiu eu sa fac oreze de-astea complicate? [8D] Mama face, o s-o intreb, desi stiu ca o sa rada de mine...

La fel cu canuta cu pai, tot mama a invatat-o, are o rabdare fantastica! Bine, nu mi-a convenit ca eu cand a trebuit sa exersez cu fluierul, fata stias doar sa traga aerul, nu sa-l dea si afara ..Da e desteapta, a reusit si una si alta [:)]

 

 

she is my baby ...she is my all ! id="limegreen">id="size1">_________________________________________________id="white">id="Georgia">id="size1"> Nihil Sine Deoid="size1">id="red">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...