Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ziua mananca de la tzitzi ,seara plange :((


RobertB

Recommended Posts

Buna ziua, Numele meu este Ramona si poate ma ajuta si pe mine o mamica cu experienta. Am un baietel de 4 saptamani.In prima sapt am avut probleme cu alaptatul.Deoarece nu stiam cu sa il pun la san am facut rana la sanul stang si vre-o 2 zile nu l-am alaptat deloc din sanul resp si nu vreti sa stiti prin ce am trecut ca sa golesc sanul si sa scap de dureri.Acum insa bebelu meu mananca din ambii sani.Numai ca la stangu mi-a ramas o rana.Eu initial am crezut ca suge din pozitie corecta.Dar acum tind sa cred ca nu este asa.Deoarece iar am dureri groaznice la san.Pe langa faptul ca ma doare cand alaptez,ma doare si dupa.Simt niste intepaturi foarte puternice in ambii sani.Chiar si atunci cand incerc ceaiul lui bebe daca e fierbinte,chiar si cand ies din casa,din cauza temperaturii,chiar si cand fac dus.Nu suport sa ma ating de nimic.Oare din ce cauza??? si care ar fi o rezolvare??!!! Multumesc anticipat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceaiul lui bebe? Asta inseamna ca bebe suge si biberon? Daca da, eliminarea biberonului e primul pas pentru a invata sa suga corect. Suptul a san si din biberon se face in mod diferit, si bebelusul poate deveni confuz. Asta pe langa faptul ca ceaiul nu aduce nici un aport caloric, ba din contra, umple stomacelul minuscul al bebelusului care nu mai reuseste sa manance lapte suficient. Daca bebe bea ceai pt colici, mai bine bei tu ceaiul si ii ajunge si lui in lapte. Cat despre pozitii corecte la san, uite [url="http://www.kellymom.com/bf/start/basics/latch-resources.html"]aici[/url] mai multe informatii si [url="http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13"]aici[/url] o serie de filmulete. Mult succes! Mami de [alap] Laura (14.06.2010) si [pis] Mitza Fetitza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...