Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -


Recommended Posts

Neata, fetelor! Denisa [pup] Of... cand aud de dulciuri...eu nu pot manca nimic dulce, ca am o greata pe urma si garantat stau cu capul in wc in urmatoarele ore! Brotacel, tu cum stai cu greturile? Eu inca le am si cand mi-e lumea mai draga...[vom]! Si sa ma laud cu ceva: baietelul meu e mare, am renuntat la pampers si pe timpul noptii!! De fapt, cred ca am fi putut sa renuntam mai demult, dar mi-a fost mie groaza de trezirile nocturne [:D] insa, de cand nu ii mai pun (la cererea lui), nici ca mai face noaptea. Inainte daca avea pus, sigur era plin pana dimineata. Fac cinste, dau o bere fara alcool si un pahar cu vin celor care isi permit ![alcool]
[gravired]15+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

floricica eu imi permit[:D] asa ca vin la vinulet[pup] miki eu am cumparat de la Farmacia Tei la primul fiv si intr-adevar, in toate iti raman 75 ui in plus (toate inseamna de 300, 450 etc.)Eu am avut o "conventie" cu Doamna-patroana: intamplator am auzit o farmacista ca i se adresa cu "Sefa" si am intrebat daca pot da inapoi vreo injectie, in cazul in care raman cu ele intacte. Si raspunsul a fost : "DA".Am dat inapoi un pen de gonal de 300, parca, nefolosit si vreo 7-8 menopururi, pe care mi-am primit banutii inapoi. Nu stiu daca se mai practica, dar, daca ajungi acolo, cred ca merita intrebat direct la "Sefa"[:D] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa comanda la sensiblu se face cu o sapt inainte pt ca nu au pe stoc si tb sa aduca ori de la depozit ori de pe la alta farmacie din tara. Deci, dc fac eco de zi 3 si nu am facut comanda nu am de unde lua. Aristica nu sunt din Buc sa vb ochi in ochi cu d-na sefa[:D] Voi rezolva cumva pana la urma. AdrianaAdy pai nu poftisi tu la acadeaua lui Denisa? Cum te-ai lasat?[:D] Maria, Floricica, Balanta, Sara-sora geamana ,Magduta10, Luck si restul mutantelor cate un [pup]-ic
Schimb 28 doze clexane 0,4 si 4 doze clexane 0.2 cu 30 doze clexane 0.6
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki-miki era vorba de alvita[:D]. Am inteles, c-am naspa cu comanda ptr. puregon, costa mult si au si termenul scurt. Draguta in catastifele tale, nu ai nimic referitor la anticorpi antispermatozoizi? [flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mutante!!![pup][pup][pup] Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [gravi]7+
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4 In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisu, acadea/alvita nu-i ac lucru? Tot dulce si lipicioasa este[:D] Despre AA nu stiu sa-ti spun multe, stiu ca tb facut tratam cu prednison , la barbati apar in urma interventii chirurgicale sau lovituri in zona bijuteriilor iar la femei este un mister aparitia ac AA. Era un art al dr Tutunaru pe net care explica f frumos acolo ce tb facut dar nu-l mai gasesc. Eu stiu ca l-am postat si pe prima pag aici dar nu m-ai merge[bang]
Schimb 28 doze clexane 0,4 si 4 doze clexane 0.2 cu 30 doze clexane 0.6
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki-miki am citit art. lui Tutunaru si am inteles ceva, referitor la AA la femei ar fi o alterare a spermei(la sotul meu ar fi sulfasalazina), bine ca am mai facut si o comparatie cu ce am gasit pe site-uri straine. [flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...