Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -


Recommended Posts

SARA- eu mai astept putin cu utrogestanul ca asera inca nu aveam cea de-a doua liniuta de la testul de ovulatie la fel de puternic colorata ca cea de control, asa ca am rabdat. Ba chiar am facut scrumbie la cuptor, dupa o reteta de pe net si a iesit comestibila. Foarte grasa, dar cu usturoi a fost comestibila. Acum am acele intepaturi pe ovar, deci e clar; ma duc acasa sa "acumulez" material genetic si tup-tup in "pozitia lumanare"...marti ma intorc sfesnic la voi[:D] pupici tuturor[pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Aristico, vezi ce faci cu scrumbia aia... pai sa faci tu pofte la femeile gravide, frumos iti sta???!!! Si cu usturoi, auzi la ea! [:D] Adevarul e ca as manca o scrumbie, dar afumata, nu la cuptor. [pofta] Eu mai intreb o data, chiar daca ma repet: ati mai gasit pe undeva creveti ca pe timpul lui Ceausescu?
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricica [pup] uite dadui o cautare dupa "palete creveti" si gasii asta http://www.cumparaturionline.com/pelete-expandate-thai-fun-90gr-creveti-p-2739.html Mai gasii un forum unde era o fata care saliva dupa asa ceva prin februarie , tot tu erai [:D]? De cand ai pofta asta? http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t501760.html Sa ne spui dc au fost bune. Aristica dupa ce iei ovamit musai tb sa faci pregnyl/ovitrele iar la 24 ore de la el sari in pat [xinpat] sau unde vrei tu [:D]. Apoi poti sa te faci si sfesnic. Dc nu faci pregnyl/ovitrele poate faci chisturi.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, mi-au venit si mie azi o parte din analize (ca pentru restul m-au chemat sa mai dau putin sange ca nu au ajuns 9 recip )[:D]aveau nevoie de 11. Si am asa: D-Dimeri <0,5 Homocisteina 8,96ymol/L. I-am scris dnei Dr dar nu mi-a raspuns inca. Voi ce parere aveti, ca eu as zice ca-s ok si in limite?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristico iti scrisesem o intreaga placinta referitor la ovamit, dar l-am pierdut, nustiu unde este[:D]. Maine daca am timp am sa reiau ZUZO, poate treci dintr-o latura in alta, iti faci si ovare polichistice. Trebuie sa faci si monitorizare ptr. foliculi, deja ai ovarele punctionate de doua ori(sau ma insel)ai cicatrici pe ele de la punctionare. [flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la cafea [cit] Balanta[flo] , stiu ca tu ai facut clexane de 0.6 la FIV, te rog spune-mi si mie cand l-ai inceput, cata pauza ai facut, cu cate ore inainte de punctie l-ai oprit si dc ai luat si aspirina in paralel cu el. I-am scris dr U dar nu mi-a raspuns inca[bang]
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki-Miki, saru'mana, ti-ai facut pomana cu o gravida pofticioasa![pup] O sa ma apuc sa caut prin hypermarket-uri produsul respectiv, ca din pacate respectivii nu livreaza decat in Bucuresti,dar de undeva trebuie sa il cumpere si ei! O sa insist pe la raioanele cu produse asiatice, dau eu de ei pana la urma! Nu eram eu pofticioasa de pe celalalt forum, desi de muuult visez la ei (cam de vreo 10 ani, atunci am gasit ultima data in Bucuresti,apoi au disparut - erau exact ca cei de pe vremea impuscatului). Multumesc inca o data! E bine sa stiu ca exista inca! [pup] Aa, am vrut sa iti spun ca nici mie nu mi-a raspuns d-na dr U - pana la urma nu am inteles daca a fost sau nu la spital saptamana asta care tocmai se incheie. Poate de aceea nu a raspuns.
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricica dc dau cu nasul de ei iti iau si-ti trimit. Am inteles din forumul respectiv ca se gasesc in supermarketuri pusi langa fideaua de orez. Uite un alt site dar tb comanda min de 100 lei( mai comanzi altceva pe langa sau iti iei un sac[:D]) EDIT , am uitat sa pun link-ul http://www.metropolitandelivery.ro/thai-pelete-expandate-90gr-creveti-p-2739.html Multumesc, sper sa primesc un raspuns cat mai repede de la d-na dr U.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...