Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

miki, ai citit asta? [url]http://www.financiarul.ro/2010/10/29/adio-medicina-naturista-ue-va-interzice-medicamentele-pe-baza-de-plante/[/url] [bang] _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, dupa ce ca oamenii nu au bani de medicamente nici ceaiuri nu vor mai putea bea[bang], o sa bem musetel din gradina blocului unde fac pp pisicile/cateii. Posibil ca firmele gen FLP, GNLD sa functioneze in continuare si deci ne vom procura produsele la preturi mai mari. In Franta nu exista plafare dar exista inscrisi la FLP.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar din cate inteleg eu din articol, lovesc si in producatorii de medicamente din plante, si in distribuitori. mare e gradina ta doamne... adevarul e ca e mare si crunta lupta pentru monopolul pe domeniu medicamentelor ... _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multi pupici pt incurajari,sunt tot in spital si nu stiu cand plec de aici.Gasesc greu cate un laptop sa va scriu dar e bine si asa.Am scapat de perfuzii si am trecut pe injectii si pastile dar aseara am facut criza de cap din cauza trombofiliei, asa ca nu stiu ce se va decide. As vrea sa va raspund tuturor dar nu mai stiu care ce m-ati intrebat: sunt pe tratament cu Clexane de 0,4 de o saptamana, dar fac de 0,2 de la 21 zile, si mie cele 2 teste de sarcina mi-au iesit negative si totusi....am bebe asa ca mai repetati ca nu se stie, floricica eu ieri aproape ca nu l-am simtit pe bebe deloc, asa ca nu te impacienta, dimineata a miscat, poate e mai lenes. [pup]va multumsc tare mult de incurajari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mrnscmnc[pup], noi ne gandim la tine si la bebe in continuare! Ne rugam sa fiti puternici si sa creasca bebe in burtica sanatos, sa dea din picioruse cu putere sa stie mamica lui ca e acolo si ca se simte bine! Doamne-ajuta! [ruga]
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai fetelor, mie mi-e teama pt Felix! Am vazut ca din 15.10 nu a mai scris nimic, ultimul mesaj a fost la subiectul asta. Atunci scria ca este f racita si urma sa citeasca mesajele pe care nu apucase sa le parcurga, dar nu a mai revenit cu nimic. Si nu zicea nimic de internet, ca nu i-ar functiona. Oare cum sa aflam despre ea? Haideti macar sa ne gandim toate la ea, sa ii transmitem niste energie pozitiva! Sper din tot sufletul ca e bine! Edit: acum am vazut la profilul ei ca poate primi mail-uri, i-am trimis unul. Sper sa nu se supere si sa ne dea un semn de viata!
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki, eu am luat pe perioada inhibarii 100 mg Thrombo ass/zi (am avut protocolul lung). Cand am inceput stimularea, am oprit Thrombo ass si am inceput Clexane 0.6 pe care l-am oprit in seara cu injectia de Pregnyl (pt maturarea ovocitelor) - Clexane l-am facut la 9 seara, ca de obicei, iar Pregnylul la 23:15, cum imi stabilise Proful. Am reluat Clexane in ziua urmatoare punctiei. Nu am avut si Clexane si Thrombo ass in acelasi timp, fiindca asa mi-a zis sa procedez dr cu care am facut FIV. Ti-am scris un email [pup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Balanta[pup], deci la doza asta de clexane nu tb sa se mai ia aspirina. Ti-am rasp la mail inainte de a vedea mesajul de pe DC, cred ca am scris in ac timp.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...