Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -


Recommended Posts

Denisa, eu modificasem deja [:D], dar nu-i bai, ai modificat modificarea mea. Cred ca din viteza nu ai mai citit.[pup] Letzy multumesc mult! Poate trag o fuga saptamana viitoare, sa vad cum ies IR-urile poimaine. La mine e complicat cu dusul la Bucuresti, trebuie sa gasesc un sofer ca sotul nu poate pleca de la serviciu si eu nu am fost niciodata singura atata drum si noaptea, apoi trebuie sa gasesc baby-sitter la copil.... greu. Ramonella, ma bucur mult ca bebe e bine si ati depasit acel moment urat cu sangerarea! Sa cresteti mari![pup]
[gravired]15+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Corina, in cazul meu dr. Kovacs a zis ca nu este nevoie de clexane si ca este suficient sa iau acid folic 5mg si aspirin protect. Dar eu in continuare simt ca ar fi nevoie de clexane, mai ales ca la ultimul FIV valoarea Bhcg a fost 10,.., deci o tentativa de implantare a fost. La Budapesta voi merge joi, iar ET-ul va fi vineri, insa nu cu dr. Kovacs ca este plecat in USA pana sambata. Ecografia am scanat-o si i-am trimis-o pe mail MTHFR C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot o sarcina pierduta in urma unui avort spontan la 8s si 4z
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2bobocei poate chiar nu e nevoie, dar daca te face pe tine sa te simti mai bine si sa fii mai optimista incearca sa le iei din prima zi de transfer. Din pacate la mine nu au avut nici macar tentativa de nidare Bhcg era nesemnificativ. Bastocist transferi(eu nu stiu ce ai la frig) si cati? Sau nu ati discutat? Si inca o intrebare: cine face ET? Oricum iti doresc nulta bafta si DD sa se fixeze bine de data asta.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alla76 corina_anam, la ce hematolog ai fost? FIV-ul la Debrecen sau la Budapesta? daca la Debrece, cu cine? si ce MTHFR?
Alla iti ramasesem datoare cu raspunsul de MTHFR, dar sincer nu stiu, deci poate ma ajutati voi. La mine pe analiza scrie 226Ala->Val, eu cred ca e vorba de C677T.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor, ma bucur sa vad ca randul gravidutelor creste si sper a intr-o zi toate sa treceti prin aceasta extraordinara experienta. eu am intrat in sapt 16 asa ca rog pe floaredemac sa ma treaca si pe mine la gravidute pe prima pagina, ca am prins curaj sa spun in gura mare [olala] merg si eu miercuri la eco si dupa la triplutest iar apoi o fuga pe fundeni ca sunt din bucuresti deci imi este la indemana. mcrissa mai scrie pe aici caci am vazut ca are sarcina pierduta pe la 15 sapt si m-a cam speriat, oare era sub tratament la Uschi? mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, am prins iar laptopul colegei de la rezerva si va sriu, desi ar fi trebuit sa va scriu de acasa va scriu tot de la spital.Va spusesem ca am eco vineri si sambata plec acasa, numai ca vineri mi-a fost rau cu dureri de burta si ...CONTRACTII, asa ca m-au pus din nou pe litice cu perfuzii. Nu mai am hematom, nici sangerare dar cu contractiile nu e de joaca asa ca nu m-au lasat acasa. Si nici zona de decolare de membrane nu s-a sudat toata asa ca mai stam in spital.Azi iar am vomitat si am avut dureri de burta dar la eco era totul bine, adica nu aveam contractii.Si bebe era tare linistit, nu mai era cu capul in jos, deci s-a razgandit si zice ca mai vrea la mami in burtica.Mai am zona de membrane inca desprinsa dar sper ca cu tratament si repaos se va rezolva, mai ales ca colul e inchis.Au venit si o parte din analizele de la Matei Basarab si am Antitrombina III mult sub limite asa ca am trecut la Clexane de 0,4.Si are tot putica si statea si cu ea in sus, asa ca e baietel spre marea bucurie a sotului meu care cred ca deja cauta masinute prin magazine. Fetelor va pup pe toate si va multumesc din suflet pt incurajari si poate candva ne vedem toate si cu bebeii in parc la un pahar de vorba.Daca aveti dubii intrebati doctorii vostrii orice, iar daca vi se pare ca nu se implica schimbati-i ca sunt destui si dedicati meseriei nu numai atentiilor pe care le oferim noi.Eu pot sa spun ca acum sunt norocoasa ca am o doctora si o rezidenta la Universitar care trec si de 3 ori pe zi sa ma vada.Si cred cu tarie ca voi aduce pe lume acest ingeras chiar cu orice sacrificiu.Anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc pt raspunsuri [flo], nu am mai apucat sa intru pt ca sunt cu mainile in zacusca iar de maine curatenie generala. Lorena suntem surori pe jumatate, mutatia MTHFR C677T homozigot cere neaparat clexane 0.4, scrie-i dnei dr Uscatescu un mail sau sun-o pe d-na asistenta Viorica si spune-i, sigur te va trece pe clexane. Letzi mai ai putin, ce a fost greu a trecut. Mrn pt contractii am citit undeva ca tb sa te apleci pe partea cu contractia si sa inspiri aer. Incearca si vezi dc iti trece.
Schimb 28 doze clexane 0,4 si 4 doze clexane 0.2 cu 30 doze clexane 0.6
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corina_anam
Alla76 am fost la hematolog in Timisoara, o dr super draguta. FIV urile le-am facut la Budapesta cu dr kovacs si urmeaza sa fac FET luna viitoare.
Detectiva din mine zice ca esti cor82 [:D]. Bine te-am regasit[flo]
Schimb 28 doze clexane 0,4 si 4 doze clexane 0.2 cu 30 doze clexane 0.6
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki
Citat:
citat din mesajul lui corina_anam
Alla76 am fost la hematolog in Timisoara, o dr super draguta. FIV urile le-am facut la Budapesta cu dr kovacs si urmeaza sa fac FET luna viitoare.
Detectiva din mine zice ca esti cor82 [:D]. Bine te-am regasit[flo]
[:D][:D][:D] m-ai prins. Bine te-am regasit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...