Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor miros asa frumos- A GAZ-[:D]miroase toata casa[:D],dar ce nu fac eu ptr.podoaba capilara floaredemac noroc maine la eco. adrianaady[pup] O seara buna Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si in seara asta ca iar am prins laptopul colegei de salon.Am vesti mai bune, azi m-am simtit mai bine cu exceptia diminetii cand....au reinceput greturile de la inceputul sarcinii, si eu care credeam ca dupa 16 sapt se duc...[bang] Ftelor intru si eu in club:au venit analizele de la Matei Basarab si am MTHFR C677T si MTHFR A1298C heterozigote +Antitrombina III.Poate ma lamuriti si pe mine daca sunt mostenite de la un singur parinte sau de la ambii?O sa caut si pe net dar greu fara mouse si am si timp putin la dispozitie. Va multumesc din suflet pt incurajari si vreau sa va spun ca e aici in spital o mamica de gemeni care sta la pat cu perfuzii din 13 iunie, adica de 17 sapt si deci nu ar trebui sa ne plangem noi celelalte pt ca daca reusesc unele dintre noi se poate. Felicitari Unique pt bebelina ta cea micuta si ma rog si pt Letzy maine si sigur va fi bine. Floaredemac sa stii ca eu pe bebe l-am simtit abia vineri, adica dupa 18 sapt deci nu te panica. Poate de maine scap si eu de perfuzii si trec de tot pe injectabil, apoi numai pe pastile si daca totul merge bine sper sa merg acasa la mine. Mutatia protrombinica (factor III)- genotip heterozigot, MTHFR C677T heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 9s in ian 2010 [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristico, o smecherie pentru catei. iei o punga mare de soric de la selgros, morcovi si radacinoase, le fierbi, iei o foarfeca si maruntesti soricul fiert, apoi pui malai sau orez sau arpacas, fierbi totul bine si nu iti mai pleaca niciunul la fast food [:D] adriana, nu e rezolvata problema ca ne-au pus pe tusa 10 zile de la plata marii datorii, sa-l "curete" de pacate in biroul de credite. in schimb am vesti despre ungaria. am fost ieri, am vorbit cu nenea bodnar (ne-a placut omul) si fiind eco de ziua 20, si cum v-am spus ca eu pana in ziua 20 nu ovulez, a hotarat omul sa ne intoarcem maine, sa-i faca ei o spermograma, ca tare l-au bulversat spermogramele mereu schimbatoare (i-a si zis: omule, tu mereu te schimbi [:D]), si daca spermograma zice de bine, facem pe loc un IUI [:D] si apoi cu dzeu inainte. am vorbit cu el de clexane, a zis ca prefera dupa ET daca ajungem la FIV, sau daca imi da pe perioada stimularii, mi-a atras atentie de pauza necesara inainte de punctie. SARA_HS, eu de cand am aflat de mutatii testez mereu in ziua 30, desi ciclul meu e mai lung. si asta ca sa ma asigur ca e sau nu nevoie de mobilizare, mail la U si alte cele medicamentoase [:D]Hai cu testul pozitiv!!! denisa220972 si camera noastra destinata celui mic e uscatorie si depozit de haine in asteptare de a fi calcate mrnscmnc pup fata si burtica. ai grija de tine floricico, tinem pumnii la eco[pup] Letzy, nastere usoara! felix, mi-e tare dor de tine[pup] _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, am venit la cafea, vad ca azi e o zi importanta pentru multa lume, sa speram ca o sa fie doar vesti bune![flo] floaredemac iti tin pumnii sa fie totul ok la eco, te asteptam deseara sa ne povestesti[pup] sara iti doresc 2 liniute roz[pup] letzy nastere usoara! mrnscmnc multa sanatate si tie si lui bebe![pup] denisa daca crema aia "frumos" mirositoare da rezultate sa imi spui , te rog, ca sa imi iau si eu.Eu stiam ca e buna dar mirosul m-a descurajat sa o iau, acum dupa ce raman din ce in ce mai cheala ma gandesc ca ar fi cazul sa pastrez ce mai am, aaaaa si sa nu uit , albesc, anul asta m-am umplut de fire albe, dar cred ca e explicabil, uite stresul asta nesuferit cate efecte negative are! felix sper ca esti bine si ca apari curand aici ca sa ne confirmi asta[pup] adrianaady la noi camera copilului e inca alba, asteptam sa vedem ce culoare o sa fie mai indicata , eu presimt ca la urmatoarea sarcina o sa am nevoie de carucior roz[olala]dar orice culoare ar fi,o sa fiu tare fericitacand o sa vina ziua... Pupici si o zi frumoasa![pup][flo] Mama a doua sufletele din ceruri... MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta! Poftiti la cafelute, cappucino si o ciocolata calda. mrnscmnc draguta eu am o cunostinta tot cu gemeni(fetita si baiat) si a stat in spital 3 luni, o nascut prin cezariana doi copii sanatosi iar acum sunt niste scumpi si mancaciosi, daca iti spune medicul stai aici, stai ca nu are rost sa risti, esti in ochi lor si sa stii ca conteaza 10 minute in astfel de situatii. Stiu ca, acasa este cel mai bine ptr. moralul tau, dar priveste partea plina a paharului,esti sub supraveghere medicala 24h din 24h. In legatura cu heterozigotele eu am inteles ca sunt mostenite de la un singur parinte, homozigot sunt mostenite de la ambii parinti.[pup] Letzy81 sa dea DD ca lucrurile sa decurga bine.Nastere usoara[pup] alla76 DD este mare si poate se indura sa nu mai ajungi la FIV[pup]. O zi buna sa aveti si pup toate mutantele dragii[pup][pup] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutelor, intru in fuga inainte sa se trezeasca strumfulica. Ii dau sa pape apoi o iau din loc. Ploua mizerabil la noi, inca de azi-noapte. De cateva nopti incoace visez niste grozavii... Mrnscmnc, ma bucur tare mult ca sunteti bine! Heterozigotele sunt mostenite doar de la un parinte, dar asta nu inseamna ca celalalt nu poate avea si el cate ceva. Ba mai mult, unul dintre ei poate fi chiar homozigot. Homozigot + heterozigot poate da homozigot sau hetero, daca s-a combinat gena buna. Nu stiu cat de explicita sunt, sunt cam ametita dupa tampeniile ce le-am visat. Oricum, nu prea are importanta de la cine, pana la urma, nu? Iti doresc sa treci cu bine peste asta, stai acolo cat trebuie desi stiu ca e groaznic, dar pt binele puiutului tau... ce nu faci tu! Multumesc pt incurajarea privind miscarile, chiar aveam nevoie![pup] Fii tare si gandeste pozitiv, da? [pup][pup][pup] Va multumesc tuturor celor care ma incurajati![pup] Da, Doamne, sa fie bine! [ruga]
[gravired]15+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Mrn eu zic ca la mutatiile tale trebuie sa te treaca urgent pe Clexane!!!Sigur situatia se va remedia,ai sa vezi!Multa sanatate!!! Sara tin pumnii sa fie 2 liniute!!!Te asteptam cu vestea cea mare!!! Pupici la toate si o zi buna sa aveti!!![pup][pup][pup] Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [gravi]7+
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4 In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...