Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 66


Recommended Posts

fetelor ma gandeam acum:aveti voie sa le dati hummus ?facut de voi:naut lasat la inmuiat cu o seara inainte..a 2a zi fiert.pasat apoi cu niste ulei de masline,putin tahini si putina zeama de lamaie..si puteti sa-l amestecati cu niste bucatele de carne aburita..
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si [gravi] 37+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saluti, bubu este la fel de "bine" acum are 39.1, dezbracat bagat pe gura paracetamol si pus la somn. a facut kk de 2 ori azi, a mancat cateva lingurite. ne tratam cu enterol, biotics si paracetamol de febra. sper sa treaca cat mai repede. a si sa fie treaba treaba cred ca iesi si 2 dinti va pup by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello, multumesc lyly de strigare [pup] si felicitari Alexului manechin care maninca asa bine Eu nu stiu ce am, m-a lovit asa un puseu de mutenie acuta + un amalgam de stari d-alea pe care le descrie Ionela, fara sa am motivele ei insa. Ione [grup] si multi pupici Ca sa ma fac utila repede, sa sar si eu cu info ref. babyphones pt Raluci: eu am avut 3: primul era si cu video, nu stiu ce firma nemteasca, prost/ al 2-lea era de la Graco, fishiia groaznic asa ca noaptea trebuia sa-l tin in dressing ca nu puteam sa dorm de la zgomot si oricum s-a stricat cam in 8 luni de la data achizitionarii/ acum am cumparat la ultimul Babyexpo un babyphone de la Nuk de care sint foarte multumita: are autonomie mare, te poti plimba prin toata curtea si nu pierde semnalul, e silentios si are si functie de talk ca sa faci sh sh cind incepe copilul sa scirtziie (in 3 din 10 cazuri functioneaza treaba si se culca la loc si scutesti un drum [:D]) Eu l-am luat cu 1 milion mai ieftin la tirg dar poti sa-l vezi aici (scoate spatiile): http://www . c h i c b e b e . ro/products/286-interfoane_si_monitoare_audio/5933-nuk_aparat_emisiereceptie_dect_266_eco_control.mbs Tot din categoria info utile: Monis eu decoratiuni am vazut la cofetaria Alice, scumpute insa si destul de limitate: botosei, ursuleti, floricele, bebelusi Meniul zilei: 8.30 tzitzi; 10.30 fructe bucatele ca pasate nu le mai maninca - banana si para + nitel mar zdrobit; 12.30 tzitzi si somn; cind se trezeste plecam in parc sa halim pilaf de orez brun cu legume rase (morcov, dovlecel, rosie, ardei, 1 feliuta de telina) + patrunjel proaspat din gradina. Nici asta nu-l mai blenduiesc ca nu-i place; pe la 18 tzitzi si juma de ora de somn daca am noroc; la 19.30 iaurt cu cereale + 1 biscuite facut de mine dupa reteta broscutzei usor modificata; 21.30 tzitzi si somn Dozz bine ai revenit, imi imaginez ce greu trebuie sa-ti fie s-o vezi pe Ana ca refuza sinul [:(] [pup] Smara si eu ma intreb de mult de ce animalele vorbesc diferit in functie de tara (mai putin pisica care face la fel cam in toate limbile). Eu compar cu engleza mai mult, incerc sa-mi dau seama cum suna porcul mai "real": groh-groh sau oink-oink? [:-)))] Ancutzica ce priveliste ai pe geam, o frumusete! duamna Blaga felicitari si casa de piatra, sper sa se faca bine repede Rareselul mucios Alexa pupici pe burtica Diana vreau povesti cu muschetarii Coque cum si-a ciobit Mateiul dintzisorul? Tina eu iau si acum vitamine prenatale si nu i-au schimbat cu nimic analizele Lilei, deci daca esti anemica cred ca poti lua si tu fara grija miany poze cu noua tunsoare? [pis] magda se anunta o perioada incarcata pt tine, rabdare multa iti doresc [pup] ralu_seby [grup] Mai vroiam sa zic dar miroase puternic a ars si cred ca tocmai am innegrit pilaful cu care ma laudam mai sus[:D] Pupici si sanatate multa puilor bolnaviori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lili_a Smara si eu ma intreb de mult de ce animalele vorbesc diferit in functie de tara (mai putin pisica care face la fel cam in toate limbile). Eu compar cu engleza mai mult, incerc sa-mi dau seama cum suna porcul mai "real": groh-groh sau oink-oink? [:-)))]
ba pardon! in Franta pisica face minou-minou. Daca mie imi aratati o matza care sa faca minou-minou sa mor de n-o mananc cu tot cu blana! fug ca s-a trezit un pitix, in forma pentru masa (sper eu [:D]) [flo]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui lili_a Smara si eu ma intreb de mult de ce animalele vorbesc diferit in functie de tara (mai putin pisica care face la fel cam in toate limbile). Eu compar cu engleza mai mult, incerc sa-mi dau seama cum suna porcul mai "real": groh-groh sau oink-oink? [:-)))]
ba pardon! in Franta pisica face minou-minou. Daca mie imi aratati o matza care sa faca minou-minou sa mor de n-o mananc cu tot cu blana!
daca tot suntem la capitolul matze, sa va spun cum se "striga" o pisica in chineza? [sunetul scos de pupat] pe care nu-l pot imita in scris [:-)))][:-)))][:-)))] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate Bubu! Magda, sa ne anunti sa scoatem motatele pt surioara ta! ce nick are? [flo] Lili, hai tu lasa depresiile nemotivate! pupam fetele! p.s.: ai ars orezul? l-ai facut si mai brun decat este [:D] Monis, pofta mare sa aiba Santi. alex a ras 200 de gr, a refuzat in continuare, ca pregatisem cat pt 2 borcanele [pup] Alexa, alex mananca orez cu legume si pui, fierte impreuna. nu am incercat alta combinatie, decat pus prin ciorbe [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]...10 minute cat maia m bacterie la leptoaoca....sa va zic de meniu... Apai...de dimineata, i-am facut mar, para si gutuie la abur, in aparatul cel asemanator cu biebicucu....totul pasat. Iar din zeama ramasa i-am dat sa bea...si culmea, a baut. Era dulce. Curios, mai demult, i-am facut compot de mere si nu a iesit o zeama asa dulce....sa fi fost de la para, oare? Pe de alta parte, am prins o filiera temporara cu niste suc de mere natural (natura, natural, nu din ala gen Pfanner)...si evident, il be asi pe asta (combinat cu apa, 50-50). Avem o promisiune de un alt suc naturel...asa ca, vom inceca si cu ala, tot indoit cu apa... Cat priveste deshidratarea, Dozz [flo]...mie mi s-a parut putin cu pielicica aspra..si de aia am zis....pediatra a spus ca deocamdata nu e cazul sa ma ingrijorez.....dar sa incerc diverse variante....si ca nu e singurul caz care nu bea apa, acum....va veni si vremea apei [:I] Despre apa la lingurita....mai mult de 2 guri...nici nu vrea sa auda...la a treia deja impinge lingurita cu limbuta afara...si gata, ori intoarce capul sau face nu-nu-nu din el, ori imi face bravo cu manutele, ori br-b-br cu degetelele pe buza de jos...iar cu paharul, nici o sansa [:)]... Ah, sa continui meniul [:D]...acu', la pranz, aveam intentie sa-i fac supa de rosii...dar mi-a iesit un fel de piure mai apos (a scazut apa [:D])..dintr-un morcov, o juma' de ceapa, o rad. de patrunjel, niste carnita de curcan si vreo 3 rosii strecurate prin sita...totul pus la fiert si spre sfarsit adaugate rosiile si date intr-un clocot. Apoi pasate (ori ca pt supa, cu blenderul, daca vrem supa)..ori cu furculisionul, ca pt prichindei cu dinti [:D] La 18, iaurt simplu, cu cereale sau cu branza de vaci...si la 21, ianinte de culcarici...laptic. Am inceput de vreo cateva zile sa-i dau painica....pana acum nu i-am dat nimic cu gluten.....la urmatoarea interventie...poate scriu din aduceri aminte....meniurile lui...de-a lungul timpului [:D]....(ce scriitoare sunt [:-)))]) BRB..mergem la papa....ca mai are putin si face gaura in salteaua de la tarc, de cat a topait....[pup] fete _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

v-am spus de iaurt cu orez pt ca noi in liban avem multe mancaruri cu iaurt..pana si spaghetti cu iaurt si usturoi si un pic de menta uscata..si multe multe altele mai ales chestii cu carne...
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si [gravi] 37+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia
[hopsieu]...10 minute cat maia m bacterie la leptoaoca....sa va zic de meniu... Apai...de dimineata, i-am facut mar, para si gutuie la abur, in aparatul cel asemanator cu biebicucu....totul pasat. Iar din zeama ramasa i-am dat sa bea...si culmea, a baut. Era dulce. Curios, mai demult, i-am facut compot de mere si nu a iesit o zeama asa dulce....sa fi fost de la para, oare? Pe de alta parte, am prins o filiera temporara cu niste suc de mere natural (natura, natural, nu din ala gen Pfanner)...si evident, il be asi pe asta (combinat cu apa, 50-50). Avem o promisiune de un alt suc naturel...asa ca, vom inceca si cu ala, tot indoit cu apa... Cat priveste deshidratarea, Dozz [flo]...mie mi s-a parut putin cu pielicica aspra..si de aia am zis....pediatra a spus ca deocamdata nu e cazul sa ma ingrijorez.....dar sa incerc diverse variante....si ca nu e singurul caz care nu bea apa, acum....va veni si vremea apei [:I] Despre apa la lingurita....mai mult de 2 guri...nici nu vrea sa auda...la a treia deja impinge lingurita cu limbuta afara...si gata, ori intoarce capul sau face nu-nu-nu din el, ori imi face bravo cu manutele, ori br-b-br cu degetelele pe buza de jos...iar cu paharul, nici o sansa [:)]... Ah, sa continui meniul [:D]...acu', la pranz, aveam intentie sa-i fac supa de rosii...dar mi-a iesit un fel de piure mai apos (a scazut apa [:D])..dintr-un morcov, o juma' de ceapa, o rad. de patrunjel, niste carnita de curcan si vreo 3 rosii strecurate prin sita...totul pus la fiert si spre sfarsit adaugate rosiile si date intr-un clocot. Apoi pasate (ori ca pt supa, cu blenderul, daca vrem supa)..ori cu furculisionul, ca pt prichindei cu dinti [:D] La 18, iaurt simplu, cu cereale sau cu branza de vaci...si la 21, ianinte de culcarici...laptic. Am inceput de vreo cateva zile sa-i dau painica....pana acum nu i-am dat nimic cu gluten.....la urmatoarea interventie...poate scriu din aduceri aminte....meniurile lui...de-a lungul timpului [:D]....(ce scriitoare sunt [:-)))]) BRB..mergem la papa....ca mai are putin si face gaura in salteaua de la tarc, de cat a topait....[pup] fete _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
eu zic ca era dulce de la gutuie[flo]
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si [gravi] 37+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...