Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 66


Recommended Posts

hmm..eu nu am mai comandat si landou..la noi iarna inseamna ploaie si minimum 6 grade..la carutul meu scaunul de masina se fixeaza direct pe scheletul ala si se poate folosi de la nastere..ma gandeam sa cumpar si un cos din ala in care sa las bb sa doarma daca mergem pe undeva mai departe dar nu prea cred ca stau asa mult afara in primele luni..eu pe asta l-am luat dar fara landou, ..sper sa fie ok

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="Script MT Bold">id="size3">

si [gravi] 37+ cu [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
hmm..eu nu am mai comandat si landou..la noi iarna inseamna ploaie si minimum 6 grade..la carutul meu scaunul de masina se fixeaza direct pe scheletul ala si se poate folosi de la nastere..ma gandeam sa cumpar si un cos din ala in care sa las bb sa doarma daca mergem pe undeva mai departe dar nu prea cred ca stau asa mult afara in primele luni..eu pe asta l-am luat dar fara landou, ..sper sa fie ok
align="right" id="quote2">si noi am avut landou, mi s-a parut tare util avea loc in el sa dea si petrecere, plus ca asa cum zice si Monis, il puneam direct in masinaAndre Bubu pupa Chiara [pup]by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucisanatate lui Bubu

Alexa landoul l-am folosit pana pe la 5 luni cand nu mai voia bebe. Mi s-a parut ff util mai ales ca a fost frig afara.

Monisfelicitari ptr. castig

Andrecluj functioneaza inventia??/

Magdabafta la control.Tinem pumnii

 

Meniu 25.10.2010

9 lapte

12.45 fructe: gutuie fiarta+ para+ o bucatica banana

15.00 supa de pui cu galuste( piept de pui + cartof+ceapa+morcov+fasole verde+telina+pastarnac) galustele 1 galbenus ou+ 1 lingura gris

18.30 iaurt sau branzica.mai vedem

21. lapte

 

Krelia eu cred ca de la para era dulce ca zeama de la gutuia mea a fost acra azi si pitik a zis nu. Data trecuta am pus mai putina apa la fiert sau am fiert mai mult si sucul a iesit mai gros si mai dulce. Atunci a fost yamyyy. Lasa ca se da pe brazda Albastrel cu 'beutura'

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
girls intrebare: voi toate ati folosit landou??? ..nu ma ignorati plzzz sa-mi raspundeti [flo] 10x [pup]alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="Script MT Bold">id="size3">si [gravi] 37+ cu [fetita]
align="right" id="quote2">Eu da, pana pe la 4 luni juma'. Dormea foarte bine in landou, era mai protejat si foarte bun la transport in masina, dar am renuntat ptr. ca nu mai incapea in lungime.Pupici la burtici[pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu doua vorbe cat ma lasa piciul apoi ma duc sa spal vasele.Geo a inceput sa mearga foarte bine cu antepremergatorul.Azi a fost prima data.Eu va citeam si el era cuminte pe covor incercand sa faca pasi.[olala]Pun filmuletzul zilele astea.

Meniul de azi:

-la 09.00 jumate de banana si jumate de kiwi bucatele

-la 10.30- tzitzi si somn

-la 12.00 -mancarica de fasole verde(ceapa,morcov,fasole verde fierte pana a scazut apa si adaugat busuioc la final

-la 15.00 supa cu galuste din care a papat 4 lingurite +cartofelul fiert si copanelul scoase din supa

-la 19.00 va papa un iaurt Muller iar la 20.30 tzitzi si somn

Pentru maine i-am fiert linte cu morcov si ceapa,un pic de marar si putin busuioc.Am adaugat si putin ulei de masline la final.

Lui Geo am observat ca ii place mult Tandarica.E innebunit.Danseaza cum il aude.

Alexa pana la 6 luni si noi am folosit landoul.La mine e mai mare si l-am probat acum pe Geo.Inca ii vine.Si noi am avut scoica care se folosea de la 0 luni .Se fixa pe cadru direct.Era utila cand mergeam la cumparaturi dar afara tot mai util a fost landoul.Oricat de mult se lasa spatarul nu e acelasi lucru.In landou e mai protejat.Iti spun asta pentru ca si caruciorul sport se lasa complet pe spate,si chiar scria ca se foloseste de 0 la 36 luni.[pup] micuta bebelina din burtica.id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt bine, cu infectia la fel, tratament continuu, m-a pus [drac] sa caut pe net si am gasit postari in care unele tipe ziceau ca au microbul asta de 20 de ani si nu scapa de el, mi-a facut tare bine la moral... [alcool]

 

cretulina e bine, are 5 dinti

carne eu ii dau dintr-un cocosh de tara, cumparat special pt. fata, portionat in bucati mici si pastrat la frigi. la fel cu ouale. am avut sursa de incredere, la tara.

 

meniul de azi: dimineata mar cu para, gustare covrig si placinta cu branza, pranz ou cu legume (cartof, morcov, patrunjel, dovlecel, conopida), seara tot legume. iaurtul nu prea-i place.

 

s-a trezit... [bibe]

 

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In intarziere intru si eu sa transmit "Casa de piatra" LAVIid="red"> sa fii fericita alaturi de familia ta, "La multi anisori" fulgusorilor ANDREIid="red"> si GABRIELAid="red"> sa fiti sanatosi, sa crestti mari si sa aduceti numai satisfactii parintilor vostri.

 

Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 ..

poze

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,hello[flo]..pe repede-inainte (sau inapoi?!)(nu stiu cine a zis-o ,dar suna tare bine)..ii zic si eu Alexei id="purple">ca am folosit si noi landoul pana ce am iesit din iarna ;mi s-a parut tare util,era super protejat de frig,vant,ploaie,dormea bine in el etc...

 

si acum meniul zilei:

 

dimineata (for the very first time):inainte cu o juma de ora cateva inghitituri de suc de porto+apa;apoi,juma de felie de paine cu unt (dorna,cica ecologic) cu o felie de sunca de pui + juma de iaurt (ptr.alunecare [:D])

amiaza:pastrav aburit + legume:morcov,fasole verde,un buchetel de broccoli (n-a fost prea incantat);apoi,cateva lingurite de ciorbita de legume cu carne de vita

seara: cereale+iaurt+mar+un sfert de banana+2 feliute kiwi..

 

aaa..dimineata 150ml lapte (ora 7)

 

eu sunt un pic "stresi" ..maine mergem la vaccin si mi-e teama de reactii acum mai mult ca niciodata...care e faza cu Priorix-ul?! e musai de facut? adica e obligatoriu? se poate face si mai tarziu ?...scz ca va bombardez,dar cum nu prea am intrat pe net si implicit pe dc nu prea sunt la curent cu discutiile vizavi de acesta...ms de raspunsuri!!

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...