Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La noi e vaaant si friiiig, zilele trecute se facu putin oeste 0 grade si se mai topi zapada, numai bine ca peste noapte ingheta si de atunci avem patinoar! Da' patinoar pe bune, cu un strat subtire de zapada peste ca mai ninse intre timp...Mda, nu stiu cum vom rezista la zapuseala thailandeza ca de Ro imi era groaza in vara de 35 de grade :). Noa dar cum rezistaram in Paris la calduri(ca priseram 38-40 de grade acolo si nu in Ro :)) apoi la mare sper ca ne va prinde bine. Prin Bangkok ce va fi mai greu :).

 

Io inca nu primii raspuns de la prof, ca lipsesc doua saptamani chiar primele de la materia cu care continui(cand suntem in Thailand)...indrumatoarea imi raspunse ca e cam greu sa recuperez si ca mai bine fac materia anul urmator...apoi cum pana mea sa fac atunci, cand am materia din anul doi??? Mai bine trag acum cu una...dar astept sa vad ce zice profu de la materia respectiva...In rest cu munca, abia astept sa intru in "vacanta" :). Azi cand sefa a auzit ca numai in februarie merg la scoala era gata sa imi dea de lucru si luna ianuarie :).

 

In alta ordine de idei, am slabit trei kg cu miscare de trei-patru ori pe saptamana(merg la sala, sunt tare constiincioasa :)), mancare mai putina...sper sa nu le pun inapoi cu sarbatorile ca tare bine e mai slaba :)). Vreau sa ma fac supla sa nu cheltui asa mult in studentie LOL.

 

Sa aveti zile faine, cumparaturi potrivite si cadouri surprize! [flo]

 

Mai intru io sa va urez in ajun, dar cred ca multi nu vor fi pe la casele lor...[pup].

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">id="size2">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

speed, ma bucur sa te vad p'acia, mai exista inca Irlanda pe harta sau o lua FMI-u cu totu?:)

 

lilanda, nu citii mesaju, cre ca eram la serviciu si inchisei in viteza calculatoru ca trebuia sa fug sa o iau pe alex de la scoala; ca daca nu ajungi la ora fixa astia anunta comisariatu ca ti-ai abandonat copilu. Si nici Alain nu putea sa ajunga azi ca era blocat intr-un cartier prin nordu orasului unde explodasera unii o banca, aruncasera cu grenade etc. P'acilea seamana din ce in ce mai mult a vestu salbatic, asa cevaaa

Tot nu stim ce facem de revelion, ne-au speriat frigu si zapazile, ne e frica sa nu ramanem impotmliti pe undeva iarasi. Voi gasirati vreun chef pe undeva?

 

mihaela, felicitari pt cele 3 kg! si io aplic de vreo 6 luni metoda asta cu redusul cantitatii de mancare (mai ales de dulciuri ca alea erau problema) + miscare si merge la slabit dar e mai lenta decat un regim. Io n-am facut insa in viata mea un regim si nici nu cred ca sunt capabila sa fac vreodata. Da io nu fusei la sala ca si de asta m-as fi lasat repede ci mi-am cumparat o dracie d'aia de stepper sau cum ii zice si m-am obligat fac o juma de ora pe zi. Si a mers fara sa ma frustrez de la mancare, acu pot sa ma bucur si io de traditionala ciocolata de noel (plus foie gras, bûche si alte delicateturi:)

Si colegu meu de birou pleaca maine in thailanda pentru.. o luna; ce v-a apucat maica pe toti cu destinatia asta? de abia astept pozele voastre, o sa ma uit la ele la gura sobei [:D]

 

mai viu

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doruletz, mercic! :) Au inceput acum mesele de Craciun si tare mi-e ca nu mai dau jos nimic...eu nu am unde pune aparate in casa, e si asa prea plina :). Poate daca am avea bani si timp sa amenajam podul...dar cine stie in ce secol va fi asta...Plus ca eu ma cunosc...acasa nu fac nimic. Sala e mai mult decat OK, merg numai la activitati in grup, gen gimnastica pe muzica, un fel de aerobic si la flow(un amestec de pilates cu yoga, e tare fain). Nu merg la gym, la aparate...

Acum insa vin sarbatorile si activitatea s-a imputinat si la ei, au schema de vacanta...azi aveam flow dar s-a suspendat.

Eu cu dulciurile nu am asa probleme, la mine e portia de mancare uriasa, ca nu stiu sa mananc putin, asta incerc sa ma educ acum...Dar nah, cu sarbatorile si apoi cu Thailanda(ador mancarea thai, gatesc si eu acasa) nu stiu zau cum voi face. Dar deja am studiat salile din Kalmar [:D], am doua in apropiere de locuinta mea, asa ca o sa reiau acolo in februarie...pana atunci, ce mai pot pe aici. Noi mergem si la bazin saptamanal, mai trag cate putin de mine si acolo la inot si fac gimnastica in apa :).

Fain ca ai aparat acasa, sa te tii de el! [8D]

 

La noi azi e furtuna de zapada, se mai pusera vreo 10 cm nu ca nu aveam deja vreo 20 :)). Dar e frumos, imi place atmosfera asta de sarbatori, alba si luminoasa. La voi cum e Lil'? Ca ziceai ca ajunge si la voi ceva joi...

 

anja tu cum mai esti cu miscarea si mancarea? :)

 

[pup]

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">id="size2">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daa, vazui pozele de iarna de la voi, e ca in povesti. Se anuntara si acia maine 3cm de zapada si astia au mobilizat armata si blindatele:)) Ca sa ne prepare psihologic aratara la tv niste imagini din canada unde cica facura si aia apel la armata ca sa scoata lumea din zapada, hehe, adica vez domne ca daca pana si in canada ramase lumea inzapezita ce sa mai faca ei saracii :)) mihaela, aparatu ala e mic, n-are nici 50cm ca nici io nu mi-as fi luat cine stie ce hardughie; uite-l [url="http://www.decathlon.fr/st-290-id_stepper%20rotatif_8112555.html"]aci[/url]. La piscina ma duc si io in pauza de pranz (ca imi plateste firma abonamentu, macar atat:) da' inotu ala e mai mult de mentinere asa. Io nu ma pot abtine de la dulciuri, ba chiar as putea manca doar desertu! Nu pot sa le elimin de tot da' pot sa le reduc sau sa inlocuiesc p'alea foarte calorice. Bineinteles insa ca acu in perioada asta nu ma mai obosesc sa inlocuiesc nimic, oi vedea io dupa aia. Apropos de mancare, aparu o stire zilele trecute cum ca prima tara industrializata unde a [url="http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5hj1aPAjpX_D76s8dF9Glcg-O9zVA?docId=CNG.d1b0966be7a01de34ac29fdd504a2db2.13f1"]scazut speranta de viata [/url]e SUA? cica din cauza de prea multa mancare, prea proasta, prea multe pesticide, prea multa poluare, prea putine asigurari medicale etcetc Asa cevaaa [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, astia impotmolitii in zapada fura la 1 ora si ce va la vest de mine [alcool] Saracii, vreo 300 au ramas intepeniti pe strada, din cauza ca au venit niste vijelii si furtuni de zapada care au redus vizibilitatea la zero. Unii dintre ei au stat 24 de ore inchisi in masini, altii au tras un chef (unu avea 4 cozonaci cu banane si nuci, numiti 'bananabread' pe care ii ducea la serviciu ca aveau masa de Craciun, asa ca i-a scos acolo si a mancat cu tovarasii de impotmoleala). S-au mobilizat repede autoritatile locale, au declarat stare de urgenta, au facut "centre de incalzire" la case de cultura, hotel si biserica, si dupa aia i-au pescuit pe bietii oameni cu elicopterele de pe strada blocata. O familie cu 2 copii era in drum spre aeroport ca urma sa plece in excursie in Mexic, de aia mi-a fost cel mai mila. Va inchipuiti bietii oameni, blocati 24 de ore in masina la Cuca Macaii, gandindu-se non stop ca la ora aia trebuiau sa fie pe plaja cu un mojito in mana [:)] Masinile au ramas acolo, imi inchipui ce cosmar o sa fie sa descopere care a cui e si unde trebuie dusa, asta cand s-o deschide din nou drumul, ca intre timp a mai dat un 'snow storm' peste ei. Mare mirare ca a murit doar [url][/url][url="http://www.theglobeandmail.com/news/national/ontario/man-died-of-exposure-during-brutal-ontario-snow-storm/article1840612/"]un om[/url] ! Asta se intampla rar la noi, insa. Ultima oara cand au adus armata sa ne dezapezeasca a fost acum vreo 10 ani, si dupa aia am fost de rasul tarii, s-au facut bancuri si glume la televizor pe seama asta non stop. Atunci tin minte ca a nins cam 1 metru de zapada, ca nu mai aveam efectiv unde sa punem zapada ca sa facem partie si sa iesim din casa. Un sir de case s-a crapat in doua atunci, din cauza fortei create de metrul de zapada de pe acoperisul inclinat. Peretele exterior s-a desfacut pur si simplu de restul casei, cu o parte din acoperis. Sa speram ca nu mai avem din astea anul asta, desi s-a pus tare pe nins si am avut deja nu stiu cate 'avertizari de frig' si furtuni de zapada, si de de abia mijlocul lui decembrie. Pana in aprilie....[alcool] eu ca doruletz cu dulciurile, pur si simplu nu ma pot abtine! as putea manca dulce si la felul unu, si la felul doi, si la aperitiv si si la desert, desigur [:)] Nu vreau sa va sperii, dar dupa varsta de 45 totul se depune direct pe burta si cur (scuze, dar nu pot sa ma exprim decat asa, direct)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow ce peripetii cu bietii oameni in Canada! [alcool] Pe aici astia se mai plang de trenuri(pe continent, pe insula nu este tren) ca raman pe la mijlocul drumului si se strica si oamenii trebuie mutati in altul si tot asa...cica anul asta va fi criza de...brazi! Ca in Skåne, in sudul Suediei de unde aduceau brazi e zapada mare de tot(acolo de obicei ploua si temperaturile erau pozitive) si nu pot taia atatia brazi cati e cererea. Si tot apropo de Skåne, cica in alte ierni era de ajuns sa duca astia locomotivele pline de zapada si inghetate mai din nord, in Skåne si se topea zapada...acum insa e greu, ca si in Skåne e frig si dureaza mult pana dezgheata o hardughie din aceea artificial, ca nu au rezerve de locomotive...si de aici haosul din reteaua de trenuri. La noi a fost iarna trecuta asa iarna cum spui tu istme, ca nu mai aveam unde pune zapada, erau deja munti de zapada adunata, copiii se dadeau cu saniile pe ei, noi nu ne-am vazut toata iarna vecinii de vis-a-vis de cata zapada s-a adunat in mijloc :)...la noi metrul insa s-a depus in cateva saptamani, in fiecare dimineata ne trezeam si erau vreo 10 cm de zapada...dar cam asa e si acum...probabil e iarna trecuta reloaded :)). Sa speram ca noi vom prinde avionul de Thailanda [:D]. Hehe istme si inainte de 40 de ani se depune tot acolo grasimea :(. doruletz dar e misto stepperul acela! Eu ma gandeam la vreunul cu "coarne" din acelea de ocupa o jumate de camera [:D]. Si ca voi aveti camera de oaspeti :) deci spatiu suficient. La noi angajatii primesc o ora saptamanal de friskvård adica miscare, din timpul programului de lucru. Este sala de gimnastica la spital, pentru angajati, cu aparate si sala unde poti face tu gimnastica, daca stii ce :). Eu nefiind angajat permanent nu beneficiez de ora gratuita, as putea insa sa merg la sala angajatilor, ca ar fi gratis...dar eu nu stiu ce exercitii sa fac, de asta prefer sa merg undeva unde e cineva care iti arata. Stiu ca sunt pe net exercitii cu duiumul, as putea sa ma uit si sa fac de acolo...dar am ales deocamdata varianta mai simpla pentru mine :). Ca acasa sunt lenesa, recunosc. ;) Azi sunt libera, mi-am propus mai multe asa ca am fugit sa imi indeplinesc planul [:D]. [pup] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"] fii alaturi de Mihaita[/url] [url="http://vorbele.wordpress.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.talentedenazdravani.ro/"]talentele nazdravanilor[/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aualeu,va rog io,incetati cu curi de slabire si care cum se ingrasa,ca iar pic in deprimare:)Sint numa in 4 luni si zici ca sint in a 6a,creste nu numai burta ,ci si suncile aferente,m-am lasat de fumat si m-am apucat de rontzait.Mi-e foame de zici ca nu-mi da nimeni sa maninc,asa ceva...

Eeee.cum stati cu isteriile aferente Craciunului?Eu am reusit anul asta sa rezolv cadourile comandind pe net si sint fericita ca am reusit sa evit istericalele din oras,pe cuvintul meu,sint ca fiarele!Cumpara orice,isteric,cozi peste tot,lume,balamuc!Iar pe 26 decembrie incepe iar isteria,ca vin toti sa-si lase cadourile inapoi:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut serbarea de sfarsit de scoala, la biserica. Boboceii mei, fiind clasa intai au fost purtatori de lumanari,imbracati in camasute lungi albe - cele de Santa Lucia. A fost tare frumos! Afara e iar iarna serioasa. Aseara nici nu am putut intra in casa. A viscolit si toata zapada era proptita in usa.

Voi ati facut bradutul? Copiii ne bat la cap de cum a venit 1 decembrie.

Mihaela, despre mancarea mea si miscarea mea, nu am ajuns la cele 3 kg ale tale:). Saptamana asta nu am ajuns nici la sport de loc, din cauza de mtg-uri, si la salata mea de pranz am adaugat si o felie de paine cu unt, asa de razbunare. Dar surpriza, am dat jos 1kg!!!!!! Saptamanile care vin, vor fi si mai grele cu toate sarbatorile si vizitele.

 

Rayu, eu am luat 25 de kg cu baietii mei dar le-am jos relativ repede, dar recunosc ca nu nici nu aveam chef pre mare sa mananc. Pe de alta parte, mai ales spre sfarsit retineam multa apa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

itsme, la voi ramasera 300 de persoane blocate in 2m de zapada iar aci ramasera 3000 de oameni blocati in ...5cm , haha. Si aci petrecuta noaptea in masini, deschisera scolile si salile de sport ca sa-i primeasca pe 'naufragiatii din zapada' ca asa ii numeau la stiri. Numai ca din fericire aci nu muri nici unu, asta mai lipsea. Primu ministru aparu la tv si dete vina pe meteo france ca cica din cauza lor nu au fost ei pregatiti ca au anuntat 5cm de zapada si de fapt au fost 7 cm [:D]

Acu iar detera alarma orange, cica la noapte ninge... 2 cm.

 

Rayu lasa ca tu ai unde sa pui si parca vad ca prin septembrie intri iar in pantalonii tai 36. Si noi terminaram mai demult lista de jucarii pentru cupil da' cre ca mai intai trebuia sa ne luam alta casa ca nu stiu unde o sa mai intre si alea. Ne ocuparam din vreme ca si aci tot isterie e plus ca incepu devreme de prin noiembrie impinge lumea prin magazine carucioare pline ochi cu jucarii. Acu s-a schimbat 'compozitia', incepu sa se umple carucioarele cu mancare:)

 

mihaela pt mine varianta cea mai simpla fu aparatu asta ca il utilizez cand vreau, fac altceva in timp ce topai pe el (citesc sau ma uit la tv) si mai ales nu trebe sa ies din casa si sa-mi arat fizicu prin alte parti :) Dezavantaju lui e ca iti modeleaza tare frumos picioarele si partea aia de zise itsme da' la muschii de la burtica nu prea are efect (decat cu partea de slabit). pe mine oricum ma interesa doar sa fac ceva miscare si evident partea cu kg in plus asa ca nu ma deranjeaza. Oricum a fost o investitie f buna pana acu, ma felicit :)

 

mai viu

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cadourile le-am luat si noi, doua zile am umblat cu listele fetelor in mana prin oras, avuram doua zile libere impreuna si eu si Ovi, mare minune...altfel eram si azi cu listele prin magazine. O singura jucarie nu am gasit aici, dar a rezolvat netul, desi dadusem deja comanda la vecinii nostri care plecasera in St. sa o cumpere(pe net nu aveau in magazie). Dar exact in seara inainte sa plece vecinii se aprovizionara astia si gata si ultima bucata din lista. [pk] Acum a ramas lista pentru ceva mancare, nu multa ca nu suntem mult pe la casi...dar ceva asa sa papam de Craciun. Ah da si brad...inca nu am avut timp sa luam, astia strang catrafusele la ora 18, ca e noapte de la 15 si is satui si ei...iar noi la 17.30 abia ajungem dupa Silvia...nah incercam maine, sper sa gasim ce vrem ca va spuneam ca e criza :)). Mai ales la noi pe insula...

 

doruletz esti mortala cu fizicul :))...la noi eu sunt printre cele subtirele :)). Oricum eu nu am treaba, ca de aia merg, sa imi fac fizic frumos :). Eu nu prea rezist la efort la picioare, am fost intr-o zi la step, un fel de aerobic de te urci pe o placa, mult de lucru cu picioarele si ma dor si acum tibiile :). Eu am incercat sa alerg in primavara si nu am putut, ma dureau picioarele ingrozitor...

Si eu te felicit, cea mai buna investitie e cea pe care o apreciezi tu, e clar. ;) La mine a fost cardul de 10 intrari la "sanatos si transpirat" :-). Asa se numeste sala unde merg. :)

 

Rayu tu ai acum alte ganduri, o sa revenim la subiect cand te va interesa si pe tine :). Ai grija de bebei acum.

 

Eu am deschis un subiect pe tema miscarii la femina intim, dar nu prea scrie nimeni si mie nu-mi place sa tin monologuri :). Daca aveti chef ne retragem acolo...

 

 

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">id="size2">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...