Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Craciun Fericit scandinavi! io vazui craciunu lu itsme si imi placu noul interior, se vede ca nu muncirati degeaba toata vara. Si dl Iggy s-a facut un ditamai cateloi frumos, si imi mai placu si dl itsme cu domnisoara Itsme care se conversau virtual de pe aceeasi canapea ...cu dl Iggy tolanit lenes la picioarele lor. Da' avusera amandoi acelasi cadou pe lista sau nu vazui io bine?:) e greu maica si cu 2 copii adulti in casa:) Rayu, tie iti aduse deja 2 cadouri cu ochisori, ce mai voiai? e randu lu Amelie acu sa se mai bucure putin de statutul de fiica unica :) si la noi trecu Mosu cu cadouri aproape numai pentru primata mica. iar alea putine pentru noi tot ea le desfacu pe principiu ca "daca n-au eticheta pe ele inseamna ca sunt pentru toata lumea" [:D] Lilanda e tot la ski? avusesi zapada macar? plecasi d'aci de la troiene ca sa te duci la tropice in romania, asa cevaa... mai viu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi Craciunul a adus pe langa altele SI MAI MULTA zapada! Cred ca v-ati saturat sa tot cititi de asta, dar doua zile am avut furtuna de zapada, am sperat ca azi va fi mai lejer si vom iesi putin din casa dar niiiiingeeeee si bate vantul, nici un chef sa ies sa am fata plina de zapada :(. Asa ca ne razbunam cu WII-ul iar de maine, la munci din nou. Eu mai am doua zile, luni si marti si apoi pauza pana la vara. Pauza de munca, peste doua saptamani mergem in concediu si din februarie(exact cum ne intoarcem) eu reiau scoala in Kalmar. In ianuarie merg sa imi iau in primire camera de studenta [alcool]. Am vazut si eu Craciun in casele doruletz si istme, minunate! Eu am pus pe FB doar un link catre blog, nu mai incarc fotografiile si pe FB...La noi mosul a adus multe pentru toti, cadouri speciale mai ales pentru mine, blogul sta marturie [:D]. Zile frumoase si petreceri cool mai departe! [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"] fii alaturi de Mihaita[/url] [url="http://vorbele.wordpress.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.talentedenazdravani.ro/"]talentele nazdravanilor[/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, merci de aprecieri! [asia] dorulet, ce figura Aca [:)] bineinteles ca daca nu au eticheta sunt pentru toti [:D] ati ghicit bine, cei 2 copii ai mei (ala mare si aia mica) au primit acelasi lucru (tableta iPad), ca sa nu se certe! [alcool] iar dupa ce si-au deschis aia i-am pierdut de parteneri de conversatie [:)] se numesc "geeks" la noi, nu stiu cum sa traduc....un fel de tocilari [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

itsme, se numesc tot geek si acilea :) Dl iggy avu cadou doar o mingiuta?

 

mihaela, acu citii si io despre 'cadoul' tau cu kg in minus, bravo, felicitari! (ma asteptam sa vad si o poza cu faimosii pantaloni :) Io nu ma urc maica pe cantar in perioada asta, las sa-mi priasca si mie bunatatile dupa aia vad io. Vazui o gramada de cadoaie sub brad si la voi, si copii frumosi si incantati de ele:) Aca inca nu are nici o banuiala cu privire la identitatea Mosului desi il vazu pe papa-ul ca aprindea artificiile si desi se hotarase la un moment dat sa se ascunda in incaperea cu bradu ca sa-l vada [:D] Io ii tot pun intrebari ca sa-i trezesc un pic spiritul rational (sau mai bine zis ca sa ma distrez:) da' deocamdata are raspuns la toate (ea stie ca Mosu cumpara jucariile, da' de unde are bani?, pai de fapt nu le cumpara el personal ca e batran, le cumpara 'lutanii', bine si ei de unde au bani? pai ei au niste carti de credit magice [:D], aaa, pai sa le spui data viitoare sa-ti aduca si tie o carte d'aia in loc de jucarii, nu ca numai ei pot sa o foloseasca, vai ce pacat etc)

(Ii facui si un videoclip d'ala terifiant cu mosu care i se adreseaza personal da' s-a speriat teribil, trebe sa recunosc ca avea si de ce :))

mai viu io

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorulet, dl. Iggy a primit o minge care lumineaza cand e in miscare (si in felul asta se poate juca si noaptea afara, fara sa-si piarda obiectul muncii), si de asemenea niste bombonele de caini facute din ficat de porc. Ambele cadouri au fost un mare succes, s-a tinut toata seara dupa cine avea punga aia de bombonele in mana. S-a cerut si afara cu mingea si s-a jucat cu ea de i-au iesit spumele, totul pentru sub 20 de lei. Daca si aia mari ar fi tot asa de usor si ieftin de multumit, tare bine ar mai fi [:D]

 

Apoi Mosul ala cu mesaj direct pt Aca are iz de securist! [:D] Si eu m-as fi speriat daca mi s-ar fi adresat direct [:)]

Iar despre cum isi explica ea ca cumpara mosul jucarii (adica cu cardul magic) nu ma mir, inseamna ca e in pas cu timpurile. Pe vremuri, jucariile erau facute de piticii care lucrau cu mosul la Polul Nord. Acum (ca si in viata noastra de toate zilele), Mosul a outsourced productia la niste pitici chinezi, iar noi bineinteles ca platim cu cardul [:D] Bun spirit de observatie!

 

mihaela, felicitari cu slabitul, ai tot respectul meu. Eu, ca dorulet, nici nu ma gandesc sa ma pun pe cantar zilele astea, ca numai imi stric cheful [alcool]

 

restul pe unde umblati? sper ca ati petrecut bine si ca va ocupati cu [alcool] real, de aia ati abandonat virtualul [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara dragelor, eu am cam amutit cu vremea asta (ca si mihaela :), a fost a 2-a tura de ninsoare si mai cumplita ca prima.de data asta n-am putut merge la lucru 2 zile ca soselele erau impracticabile in zona mea si am ramas fara 2 zile de concediu..:(( astia nu curata strazile, nu pun sare sau nisip iar cauciucuri de iarna au avut vreo 10 perechi cred in toata Irlanda...a nins ca in povesti, zapada s-a strins pina aproape de genunchi, micuta s-a jucat pe afara cu copiii eu faceam spume de furie in casa...nu m-am putut bucura deloc de peisajul idilic, tot cu gindul la soselele mortale si la concediul meu...plus ca era sa raminem fara mincare de Craciun (noroc ca Santa a lasat cadourile de prin octombrie:) dar in ajun de Craciun a inceput sa se mai dezghete putin si am iesit cu masina la supermarket...ca urmare n-am facut prea multe anul asta, mai mult traditional irlandezo/englezesc-curcan cu legume si sunca - si am facut si o oala mai mica de sarmale...

io in schimb m-am prins de muuuulti ani de zile cum e cu cadourile pentru mine (tot timpul aveam cele mai putine) asa ca am grija sa-mi cumpar citeva cadouri pentru mine insami si mi le pun frumos sub brad...:) anul asta obraznicia a fost maxima, pe linga cele 2 surprize (tot doua,vad ca unii barbati nu pot trece de pragul asta :)) am primit si o portocala!!! si o sticla de dove summer glow !! pe care am luat-o eu asta vara si am uitat sa o iau in concediu si a ramas undeva prin spatele rafturilor din baie...!!!! no comment....

acum imi astept nepoata sa aterizeze din Londra (e au pair in Londra si nu a avut bani de mers acasa de Craciun asa ca ne-am hotarit sa o invitam la noi o saptamina si a fost tare incintata draguta de ea )

va pup pe toate si an nou fericit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir dragilor,

 

Io pazesc niste cozi de homar la cuptor, asa ca viu iute sa va urez un An Nou Fericit, plin de impliniri. Sa fiti sanatosi, frumosi, destepti si sa aveti un car de noroc. [pup]

 

Noi aterizaram pe-acilea azi noapte, dupa o vacanta activa cu schiurile si ... cu burtile. De Craciun a plouat la Vatra Dornei (noi eram insa pe pirtie :), insa dup-aia a inceput sa ninga frumos o zi intreaga. In general, a fost bine :))

 

Va pup si mai viu io la anu' [pahar]

 

"I am a deeply superficial person" - Andy Warholid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani poienari dragi!!! Sa ne fie in 2011 cel putin la fel de bine ca in 2010 si sa ne citim cu mult drag mai departe!

La multi ani!!! [pup]

 

fii alaturi de Mihaitaid="Book Antiqua">id="maroon">id="size4">

 

vid="red">oid="purple">rid="blue">bid="maroon">e id="teal"> did="green">eid="purple"> cid="navy">oid="red">pid="orange">iid="limegreen">lid="blue">...id="Georgia">

id="size2">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">id="size2">

calator de profesieid="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...